Russellville Invitational

Russellville, MO

Results

Mens Results 
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Sharrod Connor		12.06a	Van-Far
2.	12	Zach Hill		12.22a	Belle
3.	11	Clay Walker		12.34a	New Bloomfield
4.	11	Chris Comerford		12.36a	Sarcoxie
5.	11	Jacob Garner		12.37a	Van-Far
6.	12	Luke Allen		12.48a	Calvary Lutheran
7.	12	Luis Gonzalez		12.55a	Green Ridge
8.	11	Devin Cook		12.81a	Plato
8.	9	Kendrick Bass		12.81a	Sarcoxie
10.	12	Dylan Becker		12.86a	Tipton
11.	12	Dalton Fowler		12.91a	Eugene
12.	9	Michael Conduff		12.93a	Weaubleau
13.	10	Sam Felger		12.95a SR	Calvary Lutheran
14.	10	RaeQuan Williams		12.97a	Sacred Heart
15.	11	Morgan Crane		13.06a SR	Tuscumbia
16.	9	John Kliethermes		13.12a	St. Elizabeth
16.	9	Ryan Platt		13.12a	Linn
18.	12	Alex Haag		13.19a	Stover
19.	12	Evan Roddy		13.31a	New Bloomfield
20.	12	Mason Hindmon		13.32a	Dixon
21.	10	Cole Scott		13.34a PR	La Monte
22.	12	Hunter Routh		13.53a PR	Plato
23.	9	Lukas Oidtman		13.60a	Linn
24.	10	Kyle Sexton		13.61a	Weaubleau
25.	9	Cody Damlo		13.70a PR	Sacred Heart
26.	9	Ian Sumner		13.73a PR	Jamestown
27.	11	Justin Keeth		13.98a	Dixon
28.	9	Gideon Antle		13.98a PR	Licking
29.	10	Cainan Hutsell		15.28a PR	Licking
30.	11	Tyler Thenhaus		15.50a	Belle
31.	11	Bradley Glowczewski		16.10a PR	St. Elizabeth
32.	10	Joe Wright		16.13a PR	Stover
10	Matthew Carrillo		SCR	Conway
11	Isaac Imhoff		DQ	Jamestown
11	Seth Payne		SCR	Russellville
11	Preston Burnett		SCR	Tipton
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Sharrod Connor		24.44a	Van-Far
2.	11	Clayten Walker		24.50a	New Bloomfield
3.	11	Trenton Barbour		24.89a	Jamestown
4.	10	Stephen Guccione		25.44a	Sarcoxie
5.	11	Harrison Frank		25.65a PR	Russellville
6.	12	Ethan Oidtman		25.80a SR	Linn
7.	9	Kendrick Bass		25.82a	Sarcoxie
8.	12	Luis Gonzalez		25.93a	Green Ridge
9.	11	Preston Burnett		26.02a	Tipton
10.	10	Dillion Minor		26.10a	Van-Far
11.	10	Reece Going		26.17a PR	Calvary Lutheran
12.	11	Austin Meisel		26.44a	Calvary Lutheran
13.	11	Devin Cook		26.75a PR	Plato
14.	12	Dustin Hill		26.77a	Russellville
15.	12	Mitchell Ray		26.95a	Newburg
16.	10	Daniel Rush		27.00a PR	Eugene
17.	12	Mason Hindmon		27.08a	Dixon
18.	12	Hunter Routh		27.11a	Plato
19.	10	RaeQuan Williams		27.15a PR	Sacred Heart
20.	11	Morgan Crane		27.33a	Tuscumbia
21.	10	Tyler Chambers		27.67a PR	Licking
22.	9	Easton Ambler		28.09a	New Bloomfield
23.	9	Jacob Mertes		28.27a PR	Sacred Heart
24.	9	Ian Sumner		28.37a	Jamestown
25.	9	William Kondratyuk		28.63a PR	Green Ridge
26.	9	Gideon Antle		28.69a PR	Licking
27.	10	Zack Eickhoff		30.64a	Eugene
28.	11	Tyler Thenhaus		33.27a PR	Belle
29.	9	Thadeus Sale-Poole		35.83a PR	Linn
30.	10	Joe Wright		37.05a	Stover
9	Michael Conduff		SCR	Weaubleau
10	Matthew Carrillo		SCR	Conway
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Parker Wallace		52.46a PR	Van-Far
2.	10	Stephen Guccione		52.95a	Sarcoxie
3.	11	Trenton Barbour		53.52a PR	Jamestown
4.	11	Zach Shetler		53.93a PR	Iberia
5.	11	Harrison Frank		54.28a	Russellville
6.	10	Cole Stephens		54.43a	Linn
7.	10	Bailey Crane		55.33a	New Bloomfield
8.	10	Dalton Weaver		55.79a PR	Tipton
9.	10	Reece Going		55.85a	Calvary Lutheran
10.	12	Mitchell Ray		55.93a	Newburg
11.	9	Michael Conduff		57.88a PR	Weaubleau
12.	11	Alex Flowers		58.14a SR	Van-Far
13.	12	Evan Roddy		58.90a PR	New Bloomfield
14.	9	Bradly Farrow		59.88a PR	Iberia
15.	12	Wesley Wilson		1:00.37a PR	Plato
16.	10	Ronnie Jaegers		1:00.47a PR	Eugene
17.	10	James Neal		1:00.57a PR	Belle
18.	10	Joshua Harlow		1:02.67a PR	Green Ridge
19.	9	Ian Sumner		1:03.14a	Jamestown
20.	11	Morgan Crane		1:03.45a	Tuscumbia
21.	10	Graham Nicholson		1:04.30a PR	Licking
22.	12	Jacob Ogle		1:05.33a	Dixon
23.	11	Ephraim Leonard		1:07.36a PR	Green Ridge
24.	9	Chris Kmiec		1:53.35a	Linn
10	Joshua Lilly		SCR	Licking
10	Matthew Carrillo		SCR	Conway
12	Alex Leitner		SCR	Plato
11	Beau Bryant		SCR	Russellville
10	Xander Silvey		SCR	Tipton
10	james Ritchie		SCR	Stover
9	Jacob Mertes		SCR	Sacred Heart
11	Eli Meyers		SCR	Sarcoxie
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Anthony Bertucci		2:08.88a	Russellville
2.	11	Beau Bryant		2:09.13a PR	Russellville
3.	11	Payton Culwell		2:09.30a	New Bloomfield
4.	12	Tyler Todd		2:12.86a SR	Plato
5.	11	Devin Middleton		2:13.85a	Sarcoxie
6.	10	Cameron Haeffner		2:17.45a PR	Eugene
7.	12	Cal Kolzow		2:18.54a	Calvary Lutheran
8.	10	James Neal		2:21.04a PR	Belle
9.	12	Noah Voss		2:22.81a	Linn
10.	10	Keegan Black		2:24.11a SR	Licking
11.	9	William Kondratyuk		2:25.49a	Green Ridge
12.	12	Chase Jones		2:26.01a	Linn
13.	9	Patrick Finnegan		2:26.15a PR	Van-Far
14.	9	Morgan Slatten		2:28.73a PR	Van-Far
15.	12	Bryan Johnson		2:29.31a SR	Iberia
16.	10	Kasen Monds		2:29.49a PR	Licking
17.	9	Myles Coats		2:33.40a PR	Iberia
18.	9	Bryce Bauer		2:33.55a PR	Stover
19.	10	Jared Bruchsaler		2:38.78a	Eugene
20.	9	Colton Hazelwood		2:40.49a PR	Plato
21.	11	Ephraim Leonard		2:40.97a	Green Ridge
22.	12	Mikel Adams		2:46.54a PR	Stover
23.	11	Eli Nadler		2:48.38a PR	New Bloomfield
24.	10	Peyton Hall		2:55.33a PR	Tuscumbia
9	Gage Wansing		SCR	Vienna
12	Nick Jordan		SCR	Dixon
10	Isaac Ashton		SCR	Tipton
9	Damian Mcclellan		SCR	Sarcoxie
9	Joseph Dean		SCR	Belle
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Isaac Ashton		4:46.74a PR	Tipton
2.	10	Chase Ratliff		4:50.52a SR	Weaubleau
3.	12	Anthony Bertucci		4:50.54a SR	Russellville
4.	10	Cameron Haeffner		4:53.26a PR	Eugene
5.	12	Brandyn Hoover		4:53.79a SR	Plato
6.	11	Devin Middleton		4:57.31a	Sarcoxie
7.	9	Josh Pyatt		5:04.35a PR	Plato
8.	10	Keegan Black		5:08.62a SR	Licking
9.	12	Noah Voss		5:11.39a	Linn
10.	9	Christian Velesquez		5:15.47a PR	Sarcoxie
11.	10	Samuel Hazel		5:24.60a	Van-Far
12.	12	Chase Jones		5:25.67a SR	Linn
13.	12	Nick Jordan		5:29.22a	Dixon
14.	9	Wil Steele		5:29.74a	New Bloomfield
15.	11	Brandon Williams		5:40.10a	Green Ridge
16.	11	Jacob Eickhorst		5:48.71a SR	New Bloomfield
17.	12	Dakota Matthews		6:57.00a	Jamestown
17.	10	Peyton Hall		6:57.00a SR	Tuscumbia
10	Kasen Monds		SCR	Licking
9	Macen Mannering		SCR	Tipton
9	Myles Coats		SCR	Iberia
11	Kyle Brautigam		SCR	Russellville
11	Lathyn McMorris		SCR	Van-Far
12	Trey Gaedke		SCR	Newburg
9	Joseph Dean		SCR	Belle
10	james Ritchie		SCR	Stover
9	Hunter Denman		SCR	Stover
10	Brendan Frazer		SCR	Eugene
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Isaac Ashton		10:39.31a	Tipton
2.	10	Chase Ratliff		10:55.76a PR	Weaubleau
3.	12	Alex Leitner		11:01.16a SR	Plato
4.	10	Cameron Haeffner		11:01.44a	Eugene
5.	9	Tobias Cannon		11:15.59a PR	Stover
6.	12	Trey Gaedke		11:21.37a	Newburg
7.	10	Robert Morningstar		11:33.70a	New Bloomfield
8.	10	Logan Klouzek		11:33.94a SR	Linn
9.	9	Christian Velesquez		11:59.30a	Sarcoxie
10.	10	Keegan Black		12:17.00a PR	Licking
11.	11	Kyle Brautigam		12:50.02a	Russellville
12.	12	Tacoma Croslow		13:09.31a PR	Plato
13.	10	Kyle Sexton		14:24.00a	Weaubleau
14.	9	Tyler Hatfield		15:41.00a	Linn
9	Paul Keener		SCR	Stover
9	Macen Mannering		SCR	Tipton
10	Samuel Hazel		DNF	Van-Far
11	Lathyn McMorris		SCR	Van-Far
12	Anthony Bertucci		SCR	Russellville
9	Damian Mcclellan		SCR	Sarcoxie
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Josh Hodde		16.40a	Van-Far
2.	11	Tristin Little		16.97a	Russellville
3.	11	Trevor Graves		18.18a	Dixon
4.	12	Caleb Marlow		18.32a	Iberia
5.	9	Easton Ambler		18.46a PR	New Bloomfield
6.	11	Quest Winkle		18.67a SR	Dixon
7.	11	Devin Cook		20.05a PR	Plato
8.	12	Fernando Flores		20.07a	Sarcoxie
9.	10	Bryce Schaefer		20.09a	Linn
10.	9	Cody Damlo		20.76a	Sacred Heart
11.	11	Rankin Plemmons		20.80a	Iberia
12.	9	Matthew Heckman		21.23a PR	Linn
11	Alex Hinson		SCR	Belle
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Caleb Marlow		44.18a SR	Iberia
2.	11	Trevor Crider		44.36a PR	Van-Far
3.	11	Tristin Little		45.24a	Russellville
4.	11	Trevor Graves		45.92a PR	Dixon
5.	12	Bradley Roddy		47.41a	New Bloomfield
6.	9	Josh Pyatt		47.75a PR	Plato
7.	9	Matthew Heckman		48.07a PR	Linn
8.	10	Christian Garrison		48.76a	Sarcoxie
9.	10	RaeQuan Williams		48.84a	Sacred Heart
10.	11	Devin Cook		48.96a PR	Plato
11.	12	Fernando Flores		49.78a	Sarcoxie
12.	10	Tyler Chambers		50.86a SR	Licking
13.	10	Verlyn Johnson		50.89a	Van-Far
14.	9	Easton Ambler		51.67a	New Bloomfield
15.	12	Brock Feeler		52.02a	Vienna
16.	10	Gage Claas		52.07a PR	Tipton
17.	11	Rankin Plemmons		54.37a	Iberia
18.	11	Bradley Glowczewski		54.81a PR	St. Elizabeth
19.	10	Devin Ely		54.88a PR	Linn
12	Dakota Matthews		SCR	Jamestown
11	Alex Hinson		SCR	Belle
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jacob Garner		45.09a	Van-Far
2		Kendrick Bass		46.84a	Sarcoxie
3		Luke Allen		47.27a	Calvary Lutheran
4		Preston Burnett		48.62a	Tipton
5		Easton Ambler		48.74a	New Bloomfield
6		Trevor Graves		49.29a	Dixon
7		Dallas Jump		49.86a	Linn
8		Mason Brenner		50.14a	Russellville
9		Gideon Antle		50.23a	Licking
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jacob Garner		1:34.26a	Van-Far
2		Bailey Crane		1:36.66a	New Bloomfield
3		Harrison Frank		1:39.38a	Russellville
4		Ryan Platt		1:39.55a	Linn
5		Michael Healey		1:44.31a	Sarcoxie
6		William Kondratyuk		1:45.30a	Green Ridge
7		Gideon Antle		1:45.37a	Licking
8		Bradly Farrow		1:45.45a	Iberia
9		Nick Jordan		1:49.43a	Dixon
10		Austin Pace		1:53.69a	Tipton
Sam Felger
Reece Going
Cal Kolzow
Austin Meisel		DNF	Calvary Lutheran
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Harrison Frank		3:43.58a	Russellville
2		Trevor Crider		3:44.93a	Van-Far
3		Bailey Crane		3:46.52a	New Bloomfield
4		Stephen Guccione		3:47.46a	Sarcoxie
5		Brandyn Hoover		3:50.12a	Plato
6		Trent Tabor		3:54.40a	Iberia
7		Sam Felger		3:55.22a	Calvary Lutheran
8		Noah Voss		3:56.77a	Linn
9		Michael Milhizer		4:08.27a	Licking
10		Mason Hindmon		4:10.02a	Dixon
11		Ronnie Jaegers		4:20.03a	Eugene
Austin Pace
Francisco Xiao
Cade Petree
Tucker Petree		SCR	Tipton
 
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Brandyn Hoover		8:45.86a	Plato
2		Noah Voss		8:57.49a	Linn
3		Trevor Crider		9:02.55a	Van-Far
4		Kyle Brautigam		9:48.14a	Russellville
5		Keegan Black		9:51.81a	Licking
6		Jacob Eickhorst		9:54.54a	New Bloomfield
7		Jared Bruchsaler		10:00.07a	Eugene
8		Dalton Weaver		10:11.30a	Tipton
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Lucas Knierim		45-06.00 PR	Jamestown
2.	10	Ryan Holocker		45-03.50 PR	Sarcoxie
3.	10	Keaton McClintock		42-02.25 PR	Sarcoxie
4.	11	David Basiger		40-09.00	St. Elizabeth
5.	11	Sean Loughridge		39-01.00 SR	Licking
6.	12	Kasey Garrett		38-08.00 PR	Plato
7.	11	Alex Flowers		38-06.00	Van-Far
8.	12	Jonathan Barber		36-02.50	Dixon
9.	11	David Brunk		36-01.00	Eugene
10.	12	Willam Moman		35-11.50 SR	Belle
11.	9	Gavin Weathers		34-09.25	Vienna
12.	12	Hunter Whittaker		34-02.00 PR	Newburg
13.	11	Luke Felger		33-10.75 PR	Calvary Lutheran
14.	11	Grant Garrison		32-10.00	New Bloomfield
15.	11	Nathan Peters		32-09.50	Linn
16.	12	Luis Paz		32-02.50	Belle
17.	11	Lane Williams		32-00.50 SR	Dixon
18.	12	Nathan Reno		32-00.00	New Bloomfield
19.	11	Nathan Beatty		31-10.00	Van-Far
20.	11	Dylan Martin		31-07.75 PR	Green Ridge
21.	11	Dalyn Hegerfeld		30-06.25 PR	Russellville
22.	9	Max Crum		29-04.00	Eugene
23.	12	Connor Henderson		28-09.00	Calvary Lutheran
24.	12	Avery Walworth		28-02.00	Weaubleau
25.	10	Ian Hammock		27-08.00 PR	Iberia
26.	9	Dakota Holsten		27-06.50 PR	Russellville
27.	9	AJ Rodt		27-04.75 PR	Plato
28.	10	Austin Breseman		27-01.50 PR	Linn
29.	9	Levi Struemph		26-06.75	St. Elizabeth
30.	9	Carter Marple		24-03.00 PR	Conway
31.	9	CJ Brass		23-08.75 PR	Weaubleau
32.	9	Lucas Green		22-11.50 PR	Licking
9	Simon Livingston		SCR	Conway
9	Franciso Xiao		SCR	Tipton
10	Tommy Romano		SCR	Tipton
11	Nathaneal Pippin		SCR	Vienna
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Gavin Weathers		129-02	Vienna
2.	12	Willam Moman		112-04	Belle
3.	11	Kyle Ebers		111-02 SR	Van-Far
4.	11	Sean Loughridge		108-00 SR	Licking
5.	10	Ian Hammock		107-04 PR	Iberia
6.	12	Lucas Knierim		106-04 PR	Jamestown
7.	12	Jonathan Barber		102-04 PR	Dixon
8.	11	Quinton Griggs		100-08 PR	Tipton
9.	11	Luke Felger		99-06 PR	Calvary Lutheran
10.	12	Luis Paz		96-02 PR	Belle
11.	10	Hunter Acheson		95-06	Sarcoxie
12.	12	Kasey Garrett		95-03 PR	Plato
13.	12	Avery Walworth		90-10 SR	Weaubleau
14.	9	Tucker Petree		88-11	Tipton
15.	9	Nate Baldwin		87-11 PR	Sarcoxie
16.	9	John Kliethermes		87-06	St. Elizabeth
17.	11	Dylan Martin		86-04	Green Ridge
18.	11	Nathan Beatty		85-06	Van-Far
19.	12	Nathan Reno		85-06	New Bloomfield
20.	9	Max Crum		84-09 PR	Eugene
21.	12	Jacob Ogle		82-08	Dixon
22.	11	Grant Garrison		81-09	New Bloomfield
23.	10	Everett John Schaffer		81-01	St. Elizabeth
24.	9	Andrew Cole		80-05 PR	Linn
25.	9	CJ Brass		78-10 PR	Weaubleau
26.	12	Hunter Whittaker		77-04	Newburg
27.	9	Dakota Peters		71-06 PR	Linn
28.	9	Dakota Holsten		68-11	Russellville
29.	10	Joe Wright		68-03 PR	Stover
30.	9	AJ Rodt		66-09 PR	Plato
31.	12	Connor Henderson		63-03	Calvary Lutheran
32.	9	Hunter Denman		61-11 PR	Stover
33.	9	Jacob Mertes		61-05	Sacred Heart
34.	9	Lucas Green		60-05 PR	Licking
35.	11	Dalyn Hegerfeld		60-03	Russellville
36.	9	Carter Marple		50-08	Conway
9	Simon Livingston		SCR	Conway
11	Nathaneal Pippin		SCR	Vienna
9	Levi Struemph		SCR	St. Elizabeth
 
Javelin - 800g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Payton Culwell		137-05	New Bloomfield
2.	12	Cosmo Arteaga		132-03 PR	Sarcoxie
3.	11	Alfred Velasquez		125-03 PR	Sarcoxie
4.	11	Trevor Graves		115-09 PR	Dixon
5.	9	Matthew Heckman		112-10 PR	Linn
6.	12	Willam Moman		112-07	Belle
7.	10	Everett John Schaffer		110-05	St. Elizabeth
8.	11	Clayton Niekamp		109-02 PR	Linn
9.	11	Quest Winkle		108-05 PR	Dixon
10.	12	Hunter Whittaker		103-08	Newburg
11.	11	Kaylub Rodden		99-10 SR	Iberia
12.	9	Tucker Petree		96-10 PR	Tipton
13.	9	Aron Skiles		96-02	Iberia
14.	9	Gavin Weathers		94-10 PR	Vienna
15.	9	John Kliethermes		90-09 PR	St. Elizabeth
16.	12	Luis Paz		85-10 PR	Belle
17.	12	Nathan Reno		83-05	New Bloomfield
18.	12	Jordan Dillon		81-10 PR	Green Ridge
19.	12	Austin Engelbrecht		79-10 PR	Calvary Lutheran
20.	9	Dakota Holsten		76-09 PR	Russellville
20.	12	Avery Walworth		76-09	Weaubleau
22.	11	Dalyn Hegerfeld		76-02 PR	Russellville
23.	10	Trenton Black		74-05 PR	Tipton
24.	11	Luke Felger		74-03 PR	Calvary Lutheran
9	Levi Struemph		SCR	St. Elizabeth
12	Ryan Dove		SCR	Green Ridge
12	Trey Gaedke		ND	Newburg
11	Nathaneal Pippin		SCR	Vienna
9	Simon Livingston		SCR	Conway
9	Carter Marple		SCR	Conway
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Alex Haag		6-00.00	Stover
2.	11	Kaylub Rodden		5-06.00	Iberia
2.	9	Christian Velesquez		5-06.00	Sarcoxie
4.	10	Graham Nicholson		5-06.00 PR	Licking
5.	10	Dallas Jump		5-04.00	Linn
6.	12	Dalton Fowler		5-04.00	Eugene
7.	11	Matt Allen		5-02.00 PR	Calvary Lutheran
7.	11	David Basiger		5-02.00	St. Elizabeth
8.	9	Connor Party		5-02.00 PR	Linn
9.	11	Tyler Thenhaus		5-02.00 PR	Belle
11.	9	Wil Steele		5-00.00	New Bloomfield
12.	12	Mikel Adams		4-10.00	Stover
13.	10	Jared Evers		4-08.00 PR	Eugene
13.	9	John Kliethermes		4-08.00	St. Elizabeth
13.	11	Isaac Imhoff		4-08.00	Jamestown
11	Walter Salmon		SCR	Van-Far
12	Koby George		SCR	Vienna
11	Cameron Evans		SCR	Tuscumbia
11	Gunnar Berger		SCR	Conway
9	Jesse Wyatt		SCR	New Bloomfield
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Chris Comerford		11-00.00	Sarcoxie
2.	9	Brandon Dodson		10-06.00 PR	Linn
3.	11	Jacob Garner		10-06.00	Van-Far
4.	10	Joshua Lilly		10-00.00 SR	Licking
5.	10	William Overall		10-00.00 PR	Licking
6.	10	Everett John Schaffer		10-00.00	St. Elizabeth
7.	11	Clayton Niekamp		9-00.00	Linn
8.	10	Ethan Obenauer		7-06.00	Vienna
11	Kyle Brautigam		NH	Russellville
11	Jacob Russell		SCR	Newburg
9	Gage Wansing		SCR	Vienna
9	Kelly Hoskins		SCR	Eugene
11	Bradley Glowczewski		NH	St. Elizabeth
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Luke Allen		20-10.50 PR	Calvary Lutheran
2.	12	Dylan Becker		20-10.00 PR	Tipton
3.	11	Beau Bryant		20-03.50 PR	Russellville
4.	10	Dalton Weaver		19-02.50 SR	Tipton
5.	11	Walter Salmon		18-06.50 PR	Van-Far
6.	11	Trenton Barbour		18-06.00 SR	Jamestown
7.	11	Devin Middleton		18-03.50	Sarcoxie
8.	11	Isaac Imhoff		17-09.50 PR	Jamestown
9.	12	Luis Gonzalez		17-09.00 PR	Green Ridge
10.	11	Zach Shetler		17-07.50 PR	Iberia
11.	10	Bryce Schaefer		17-06.00	Linn
12.	11	Matt Allen		17-04.50 PR	Calvary Lutheran
13.	10	Daniel Rush		17-01.50	Eugene
14.	9	Michael Conduff		16-05.50	Weaubleau
15.	11	Justin Poole		16-00.50 PR	Eugene
16.	11	Morgan Crane		16-00.00 SR	Tuscumbia
17.	10	Cole Scott		15-11.00	La Monte
18.	9	Cody Damlo		15-10.00 PR	Sacred Heart
19.	10	Kyle Sexton		15-06.00 PR	Weaubleau
19.	9	Wil Steele		15-06.00 PR	New Bloomfield
21.	9	Lukas Oidtman		15-03.50 PR	Linn
22.	11	Alex Hinson		14-11.50	Belle
23.	9	Michael Healey		14-03.00 PR	Sarcoxie
24.	11	Justin Keeth		13-07.50 PR	Dixon
25.	10	Peyton Hall		13-07.00 PR	Tuscumbia
26.	10	Ethan Obenauer		12-11.50 PR	Vienna
27.	11	Bradley Glowczewski		11-04.00	St. Elizabeth
10	Adam Giovanelli		SCR	Plato
10	Quentin Riddell		SCR	Stover
11	Josh Hodde		SCR	Van-Far
12	Wesley Wilson		SCR	Plato
12	Koby George		SCR	Vienna
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Luke Allen		44-00.00 PR	Calvary Lutheran
2.	10	Dalton Weaver		40-09.50 PR	Tipton
3.	11	Chris Comerford		39-01.50 PR	Sarcoxie
4.	11	Trenton Barbour		39-01.00	Jamestown
5.	12	Dylan Vocks		39-00.50 PR	Linn
6.	11	Preston Burnett		38-02.50 PR	Tipton
7.	11	Quest Winkle		37-06.50 PR	Dixon
8.	12	Bradley Roddy		37-05.50	New Bloomfield
9.	9	Ian Sumner		36-11.00 PR	Jamestown
10.	10	Bailey Crane		35-08.00	New Bloomfield
11.	12	Brock Feeler		34-11.00 PR	Vienna
12.	11	Justin Poole		34-09.00 PR	Eugene
13.	10	Devin Ely		34-08.50 PR	Linn
14.	9	Michael Healey		34-00.50 PR	Sarcoxie
15.	9	Dakota Holsten		33-03.00 PR	Russellville
16.	11	Walter Salmon		33-02.00 PR	Van-Far
11	Kaylub Rodden		SCR	Iberia
11	Jacob Russell		SCR	Newburg
12	Koby George		SCR	Vienna
12	Wesley Wilson		ND	Plato
11	Alex Hinson		SCR	Belle
12	Hunter Routh		ND	Plato
9	Kelly Hoskins		SCR	Eugene
 
 
Womens Results
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Makenzie Schwartz		14.06a	Russellville
2.	9	Jodi Polly		14.29a	Eugene
3.	10	Chiane Harlan		14.30a	Jamestown
4.	11	McKenna Arthurs		14.60a	Weaubleau
5.	10	Megan Flagg		14.61a	Weaubleau
6.	10	Kierston Dodson		14.79a	Sarcoxie
7.	10	Makayla Hall		14.84a PR	Iberia
8.	9	Josie Kilpatrick		15.03a	Sarcoxie
9.	9	Kelly Lewis		15.06a PR	Licking
10.	11	Kiara Evans		15.06a PR	Plato
11.	9	Karyna Abel		15.21a	Conway
12.	9	Kayla Roth		15.21a PR	Conway
13.	12	Asia Mcelroy		15.26a	Iberia
14.	10	Andrea Stanford		15.26a	Calvary Lutheran
15.	10	Faith Strutton		15.40a	Russellville
16.	12	Brooke Rollins		15.48a	Calvary Lutheran
17.	12	Audrey Suschanke		15.49a	Newburg
18.	11	Taylor Ousley		15.52a	Eugene
19.	11	Kaitlyn Osman		15.58a SR	Licking
20.	12	Kate Baxter		15.59a	New Bloomfield
21.	9	Ella Claas		15.68a	Tipton
22.	10	kayla Held		15.80a	Plato
23.	9	Darby Nolting		15.85a	Linn
24.	11	Kaylee Hance		15.95a	Belle
25.	9	Aly Wills		16.16a	New Bloomfield
26.	10	Baylie Cadwallader		16.22a	Belle
27.	11	Jensen Muths		16.28a SR	Green Ridge
28.	9	Blaise Wilt		16.34a	Sacred Heart
29.	9	Maria Barajas		16.41a PR	La Monte
30.	10	Paige Murray		16.51a PR	Stover
31.	12	Hannah Bauman		16.56a	Van-Far
32.	10	Justice Soppe		16.63a	Stover
33.	10	Zoe Parker		17.12a PR	Dixon
34.	10	Emily Gregory		17.74a PR	Bunceton
35.	9	Sharon Baur		17.90a	Van-Far
36.	9	Hailey Walsh		18.16a	Dixon
37.	12	Lily Hoelscher		19.13a	Linn
38.	9	Shelby Adami		23.33a	Newburg
9	Tyanna Busch		DQ	Tipton
10	Madison McClain		DQ	Sacred Heart
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Lexi Dickerson		28.80a SR	Eugene
2.	10	Chiane Harlan		28.89a	Jamestown
3.	10	Makenzie Schwartz		28.96a	Russellville
4.	12	Audrey Suschanke		29.50a	Newburg
5.	9	Josie Kilpatrick		29.67a	Sarcoxie
6.	10	Kierston Dodson		29.96a SR	Sarcoxie
7.	10	Megan Flagg		30.22a	Weaubleau
8.	10	Kalie Wood		30.87a	Weaubleau
9.	9	Alivia Graddy		30.92a	Van-Far
10.	11	Kiara Evans		31.11a SR	Plato
11.	9	Maia Smith		31.70a PR	Sacred Heart
12.	10	McKenzie Hargis		31.86a	Jamestown
13.	9	Jordyn Mays		32.00a	Calvary Lutheran
14.	12	Savannah Bull		32.01a PR	Dixon
15.	11	Kaitlyn Osman		32.03a SR	Licking
16.	9	Maggie Cline		32.10a PR	Licking
17.	9	Liberty Allen		32.44a PR	Eugene
18.	11	Kaylee Hance		32.58a	Belle
19.	12	Sidney Visser		32.61a PR	Iberia
20.	12	Brooke Rollins		32.71a	Calvary Lutheran
21.	9	Aly Wills		32.73a	New Bloomfield
22.	9	Larissa Sears		32.93a	New Bloomfield
23.	10	kayla Held		33.01a SR	Plato
24.	11	Harmony Cline		33.10a PR	Iberia
25.	9	Caitlin Egan		33.30a PR	Conway
26.	9	Blaise Wilt		33.63a PR	Sacred Heart
27.	9	Kyrastien Loveland		33.73a	Russellville
28.	11	Jensen Muths		34.06a PR	Green Ridge
29.	9	Catherine Ferrier		34.60a PR	Conway
30.	9	Colby Walton		34.82a PR	Van-Far
31.	10	Paige Murray		35.36a PR	Stover
32.	9	Shelby Adami		36.96a PR	Newburg
33.	9	Hailey Walsh		38.17a PR	Dixon
34.	12	Lily Hoelscher		39.57a	Linn
9	Tyanna Busch		SCR	Tipton
10	Justice Soppe		SCR	Stover
9	Ella Claas		SCR	Tipton
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Jodi Polly		1:01.33a PR	Eugene
2.	12	Harley Nale		1:03.10a SR	Linn
3.	9	Sarah Johnson		1:07.08a PR	Calvary Lutheran
4.	9	Jana Harrison		1:07.56a	Tipton
5.	10	Brynn Fischer		1:08.24a	Sarcoxie
6.	11	Sydney Robertson		1:08.95a SR	Russellville
7.	10	Amber Carmody		1:09.36a PR	Plato
8.	12	Mikayla Payne		1:10.77a SR	Eugene
9.	10	Audrey Froning		1:12.22a	Linn
10.	11	Bethany Hodler		1:12.99a SR	Tipton
11.	12	Addie Kirchner		1:13.10a	Russellville
12.	10	Madison McClain		1:13.28a PR	Sacred Heart
13.	11	Kaylee Hance		1:13.33a PR	Belle
14.	9	Latisha Peveto		1:13.69a PR	Sarcoxie
15.	10	Blake Scholl		1:14.66a PR	Jamestown
16.	9	Jordyn Mays		1:15.48a PR	Calvary Lutheran
17.	11	Emily Strein		1:15.66a PR	Jamestown
18.	10	Abigail Keeney		1:17.01a	Belle
19.	10	Lauren Shaw		1:17.52a PR	Van-Far
20.	9	Kaytlyn Wall		1:18.68a PR	Iberia
21.	9	Madi Branch		1:19.09a PR	New Bloomfield
22.	11	Taryn Adam		1:22.22a SR	Van-Far
23.	12	Marie Neubert		1:23.40a SR	Vienna
24.	9	Brittany Steinfeld		1:25.10a PR	Licking
25.	9	Ashley Creek		1:35.41a PR	Licking
26.	10	Emily Gregory		1:36.13a PR	Bunceton
11	McKenna Arthurs		SCR	Weaubleau
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Harley Nale		2:29.82a SR	Linn
2.	9	Rylee Kempker		2:34.26a PR	Eugene
3.	10	Emma Homfeldt		2:34.42a SR	Calvary Lutheran
4.	12	Jasmine Garrison		2:41.72a PR	Sarcoxie
5.	10	Chyan Wilkes		2:42.58a SR	Russellville
6.	11	Kara Harker		2:44.61a SR	Vienna
7.	11	Rebecca Kilpatrick		2:45.66a	Sarcoxie
8.	11	Aliegh Monroe		2:50.58a PR	Jamestown
9.	10	Jayla Volkart		2:50.63a PR	Russellville
10.	10	Amber Carmody		2:51.30a SR	Plato
11.	10	Evelyn Struemph		2:51.92a	St. Elizabeth
12.	10	Julianna Martinez		2:55.40a PR	Van-Far
13.	10	Abigail Keeney		3:00.20a PR	Belle
14.	11	Madeline Wilson		3:01.75a	Calvary Lutheran
15.	9	Karen Reed		3:06.21a	Weaubleau
16.	9	Ebbonie Baker		3:09.56a PR	Licking
17.	12	Sarah West		3:14.68a SR	Newburg
18.	9	Hollie Flom		3:19.17a	Stover
19.	9	Kaitlin Breedlove		3:22.34a PR	Licking
20.	11	Harley Baker		3:25.56a PR	Iberia
21.	12	Kylie Doyel		3:41.11a SR	Vienna
22.	9	Savanna Higgins		3:41.65a PR	Eugene
23.	11	Kenede Farrell		3:42.35a PR	Van-Far
10	Courtney Matthews		SCR	Jamestown
10	Lindsey Lebel		SCR	Linn
12	Lindsey Kluesner		SCR	Belle
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jasmine Garrison		5:54.14a SR	Sarcoxie
2.	9	Rylee Kempker		6:02.58a PR	Eugene
3.	10	Brynn Fischer		6:16.21a	Sarcoxie
4.	10	Chyan Wilkes		6:21.14a	Russellville
5.	12	Mariah Bryan		6:26.33a	Linn
6.	10	Evelyn Struemph		6:30.38a	St. Elizabeth
7.	11	Sydney Robertson		6:31.78a	Russellville
8.	9	Liberty Allen		6:42.18a	Eugene
9.	11	Madeline Wilson		6:55.93a	Calvary Lutheran
10.	11	Aubree Schuster		7:15.60a	Tipton
11.	12	Sarah West		7:19.85a	Newburg
12.	9	Madelyn McAfee		7:25.91a PR	Van-Far
13.	9	Kaitlin Breedlove		7:28.78a PR	Licking
14.	12	Maggie McNay		7:57.78a	Jamestown
15.	10	Avery Rost		8:01.56a PR	Van-Far
16.	9	Madilynn Cole		8:14.76a PR	Licking
17.	10	Mackenzie Harms		8:18.93a PR	Calvary Lutheran
18.	12	Cassandra Lynn		8:31.70a PR	Conway
19.	11	Leanna Collins		8:40.97a PR	Weaubleau
12	Lindsey Kluesner		SCR	Belle
10	Lindsey Lebel		SCR	Linn
10	Courtney Matthews		SCR	Jamestown
12	Kylie Doyel		SCR	Vienna
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jasmine Garrison		13:38.44a	Sarcoxie
2.	12	Mariah Bryan		13:57.83a	Linn
3.	10	Jayle Jennings		14:07.40a	Van-Far
4.	11	Alexandra Connaway		15:20.31a PR	Van-Far
5.	10	Araseli Meza		15:30.69a	Sarcoxie
6.	10	Lindsey Brandt		15:43.30a PR	Russellville
7.	9	Kylie Quinn		15:58.57a PR	New Bloomfield
8.	10	Emma Lee		16:10.07a PR	Linn
9.	12	Shaley Eichholz		16:32.15a	Eugene
10.	12	Sarah West		17:08.58a	Newburg
11.	9	Erica Schweer		17:17.16a	Russellville
12.	12	Maggie McNay		18:55.00a	Jamestown
13.	12	Angie McNay		21:59.00a	Jamestown
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Grace Edwards		17.66a PR	Iberia
2.	12	Kate Baxter		17.68a	New Bloomfield
3.	10	Makenzie Schwartz		18.53a	Russellville
4.	11	McKenzie Cook		18.55a SR	Licking
5.	9	Makayla McAfee		18.74a PR	Van-Far
6.	9	Jordan Plassmeyer		18.81a	St. Elizabeth
7.	9	Riley Hagedorn		19.12a	Green Ridge
8.	9	Maia Smith		19.67a	Sacred Heart
9.	11	Jerika Vanderford		20.01a	Weaubleau
10.	10	Kayla Stieferman		20.44a PR	Linn
11.	9	Abby Backes		20.50a PR	Tipton
12.	9	Alexis Angerer		20.58a	Eugene
13.	12	Savannah Bull		20.76a SR	Dixon
13.	11	Rachel Buechter		20.76a	Eugene
15.	9	Sydney Strope		20.79a PR	Linn
16.	10	Kate Schlichting		21.63a PR	Calvary Lutheran
17.	11	Aisha Ezeta		24.36a	Van-Far
9	Maggie Cline		SCR	Licking
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Grace Edwards		50.46a	Iberia
2.	10	Makenzie Schwartz		52.59a	Russellville
3.	9	Makayla McAfee		53.60a	Van-Far
4.	11	McKenzie Cook		54.04a SR	Licking
5.	9	Abby Backes		54.87a PR	Tipton
6.	12	Samantha Gunn		55.18a	Calvary Lutheran
7.	9	Jordan Plassmeyer		55.18a PR	St. Elizabeth
8.	11	Taylour Schoene		55.21a	Vienna
9.	11	Jerika Vanderford		57.00a SR	Weaubleau
10.	9	Riley Hagedorn		57.05a	Green Ridge
11.	9	Sydney Strope		57.33a	Linn
12.	9	Karyna Abel		57.43a PR	Conway
13.	11	Rachel Buechter		58.92a SR	Eugene
14.	9	Jenna Wieberg		59.20a	Linn
15.	10	Kate Schlichting		59.51a SR	Calvary Lutheran
16.	11	Olivia Dill		59.90a SR	Conway
17.	11	Taylor Dawson		1:00.09a PR	Licking
18.	12	Savannah Bull		1:02.56a PR	Dixon
19.	11	Madeleine Dunn		1:09.36a PR	Van-Far
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Emma Homfeldt		54.34a	Calvary Lutheran
2		McKenzie Embry		55.96a	Tipton
3		Karen Reed		56.20a	Weaubleau
4		Kiya Boswell		56.36a	Sarcoxie
5		Kaitlyn Osman		56.38a	Licking
6		Taylor Ousley		56.41a	Eugene
7		Kate Baxter		56.98a	New Bloomfield
8		McKenzie Hargis		57.03a	Jamestown
9		Shanley Kliethermes		57.86a	St. Elizabeth
10		Addie Kirchner		58.50a	Russellville
11		Caitlin Egan		59.25a	Conway
12		Alivia Graddy		59.42a	Van-Far
13		Jenna Wieberg		1:00.42a	Linn
14		Annalise Jordan		1:00.86a	Vienna
15		Elena Adami		1:18.16a	Newburg
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Tyanna Busch		1:58.26a	Tipton
2		Maycee Roark		1:59.47a	Iberia
3		Kaitlyn Osman		2:00.49a	Licking
4		Emma Homfeldt		2:00.56a	Calvary Lutheran
5		McKenzie Hargis		2:00.72a	Jamestown
6		Samantha Haas		2:01.75a	New Bloomfield
7		Taylour Schoene		2:03.69a	Vienna
8		Lilia Arteaga		2:04.12a	Sarcoxie
9		Kalie Wood		2:04.73a	Weaubleau
10		Alivia Graddy		2:04.87a	Van-Far
11		Anna Koestner		2:06.78a	Russellville
12		Sydney Strope		2:07.36a	Linn
13		Theresa Peirano		2:15.51a	Conway
Shanley Kliethermes
Victoria Scheulen
Ariel Schaffer
Jordan Plassmeyer		SCR	St. Elizabeth
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Nicole Koetting		4:27.45a	Eugene
2		Chyan Wilkes		4:40.49a	Russellville
3		Harley Nale		4:42.19a	Linn
4		Brynn Fischer		4:47.38a	Sarcoxie
5		Mackenzie Garrett		4:51.05a	New Bloomfield
6		Rachel Garro		4:55.54a	Vienna
7		Ashley Creek		4:57.10a	Licking
8		Makayla McAfee		5:03.05a	Van-Far
9		Sarah Johnson		5:04.57a	Calvary Lutheran
Riley Petree
Kaylee Jones
Kayleigh Kruse
Madison Schuster		SCR	Tipton
 
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Harley Nale		10:46.29a	Linn
2		Nicole Koetting		10:52.91a	Eugene
3		Brynn Fischer		10:57.43a	Sarcoxie
4		Erica Schweer		11:05.92a	Russellville
5		Emma Homfeldt		11:05.97a	Calvary Lutheran
6		Aliegh Monroe		11:50.07a	Jamestown
7		Jayle Jennings		12:22.04a	Van-Far
8		Ebbonie Baker		13:19.60a	Licking
9		Riley Petree		13:46.62a	Tipton
10		Kaitlyn Stockstill		13:51.13a	Vienna
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Abagail Moncrief		31-10.00 PR	Licking
2.	10	Andrea Schaffer		31-03.25 PR	St. Elizabeth
3.	11	Jasmine Evers		30-09.50	Eugene
4.	12	Allyssa Dondlinger		30-03.00	Newburg
5.	12	Carmella Rackers		30-00.50	Linn
6.	12	Ally Puckett		29-06.25 SR	Eugene
7.	9	Faith Gieck		29-04.50 PR	Belle
8.	9	Hannah Malzner		28-03.50	Russellville
9.	11	Kylie Vail		27-11.00	Weaubleau
10.	10	Madelyn Martin		27-01.00	Russellville
11.	9	Olivia Morton		26-10.75 PR	New Bloomfield
12.	10	Alexis Hadix		26-06.75 SR	Licking
13.	9	Hannah Koenigsfeld		26-05.00	Linn
14.	10	McKenzie Hargis		25-09.00 PR	Jamestown
15.	9	Alleyiah Dunham		25-05.75 PR	Newburg
16.	9	Nicole Massman		25-05.50	St. Elizabeth
17.	10	Gabbie Elliott		25-04.00	New Bloomfield
18.	11	Mackenzie Kurz		25-02.25 PR	Van-Far
19.	9	Samantha Dill		25-01.00 PR	Weaubleau
20.	12	Kennedy Adams		24-10.00 SR	Plato
21.	11	Ashley Stanich		24-08.75	Van-Far
22.	10	Cheyenne Murdie		24-06.25	Vienna
23.	11	Rachael Bax		24-04.00 SR	St. Elizabeth
24.	11	Blake Lueckenotte		24-02.50 PR	Russellville
25.	11	Melody Padilla		24-01.75 PR	Russellville
26.	10	Zoe Parker		24-01.00	Dixon
27.	9	Catherine Ferrier		22-08.25 PR	Conway
28.	9	Abby Uptegrove		22-08.00	Stover
29.	10	Victoria Miller		21-10.00 PR	Russellville
30.	9	Megan Manley		21-06.00 PR	Conway
31.	11	Lauryn Brenner		20-11.00	Calvary Lutheran
32.	9	Waverly Irey		20-10.00	Tipton
33.	9	Reagan Triebsch		20-09.00 PR	Bunceton
34.	10	Elizabeth Tanguma		20-04.00	La Monte
35.	11	Jenna Kahle		19-05.00 SR	Bunceton
36.	10	Bailey Barg		18-03.50 PR	Calvary Lutheran
37.	10	Katerina Georgiyev		18-00.75	Green Ridge
38.	9	Hailey Walsh		17-00.50 PR	Dixon
39.	9	Jenna Elliot		17-00.00 PR	Bunceton
10	Autumn Bishop		SCR	Bunceton
9	Erin Schalk		SCR	Belle
12	Erin Pfeiffer		SCR	La Monte
11	Brianna Kaufmann		SCR	Tipton
9	Kaytlyn Wall		SCR	Iberia
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Jasmine Evers		116-10 PR	Eugene
2.	12	Ally Puckett		106-02 SR	Eugene
3.	10	Andrea Schaffer		97-09 PR	St. Elizabeth
4.	11	Becca Baker		93-03 PR	Weaubleau
5.	11	Victoria Bonnell		92-11 SR	Licking
6.	10	Alexis Hadix		92-11 PR	Licking
7.	12	Allyssa Dondlinger		92-08 SR	Newburg
8.	12	Carmella Rackers		88-09 PR	Linn
9.	10	Jordan Garner		86-04	Van-Far
10.	9	Nicole Massman		84-01	St. Elizabeth
11.	11	Rachael Bax		80-08	St. Elizabeth
12.	9	Faith Gieck		77-02 PR	Belle
13.	9	Abby Uptegrove		76-07 PR	Stover
14.	11	Jenna Kahle		74-09 PR	Bunceton
15.	11	Melody Padilla		72-07 PR	Russellville
16.	10	Zoe Parker		70-10 SR	Dixon
17.	11	Lauryn Brenner		70-02 PR	Calvary Lutheran
18.	11	Blake Lueckenotte		69-09 PR	Russellville
19.	9	Lisbeth Olmedo		69-00 PR	La Monte
20.	10	Madelyn Martin		68-09	Russellville
21.	9	Olivia Morton		67-07	New Bloomfield
22.	10	Victoria Miller		66-05 PR	Russellville
23.	11	Kember Frisbie		64-03	Iberia
24.	12	Kennedy Adams		63-00 PR	Plato
25.	9	Hannah Malzner		60-02	Russellville
26.	11	Ashley Stanich		58-07 SR	Van-Far
27.	10	Bailey Barg		58-06 PR	Calvary Lutheran
28.	9	Jenna Elliot		57-10 PR	Bunceton
29.	9	Megan Manley		55-01 PR	Conway
30.	9	Jozie Jensen		53-06 PR	Conway
31.	9	Mary Feller		52-08	Linn
32.	10	Gabbie Elliott		50-05	New Bloomfield
33.	10	Katerina Georgiyev		46-04	Green Ridge
34.	10	Elena Adami		45-02	Newburg
35.	12	Madison Schuster		42-10 SR	Tipton
36.	12	Kaitlyn Stockstill		38-03	Vienna
37.	11	Leanna Collins		34-11 PR	Weaubleau
11	Brianna Kaufmann		SCR	Tipton
11	Ashley Tanguma		ND	La Monte
9	Hailey Walsh		ND	Dixon
9	Erin Schalk		SCR	Belle
10	Autumn Bishop		SCR	Bunceton
9	Reagan Triebsch		SCR	Bunceton
 
Javelin - 600g  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Audrey Suschanke		115-04 PR	Newburg
2.	10	Mackenzie Garrett		90-09 PR	New Bloomfield
3.	10	Andrea Schaffer		85-10	St. Elizabeth
4.	11	Rachael Bax		84-10 PR	St. Elizabeth
5.	12	Allyssa Dondlinger		84-07 SR	Newburg
6.	10	Rachel Garro		77-06	Vienna
7.	9	Hannah Koenigsfeld		75-11 PR	Linn
8.	11	Kara Harker		74-09	Vienna
9.	9	Waverley Irey		69-02 PR	Tipton
10.	10	Madelyn Martin		68-03	Russellville
11.	11	Olivia Dill		67-08 PR	Conway
11.	10	Courtney Walsch		67-08 PR	Linn
13.	11	Kember Frisbie		67-07	Iberia
14.	9	Ariel Schaffer		64-03	St. Elizabeth
15.	9	Faith Gieck		62-08	Belle
16.	12	Colleen Vance		61-11 PR	Iberia
17.	9	Jozie Jensen		60-10 PR	Conway
18.	10	Gabbie Elliott		60-06	New Bloomfield
19.	10	Zoe Parker		58-02 PR	Dixon
20.	9	Hannah Malzner		55-06 PR	Russellville
20.	9	Samantha Dill		55-06	Weaubleau
22.	10	Olivia Bexten		51-09 PR	Calvary Lutheran
23.	10	Victoria Miller		51-07 PR	Russellville
24.	11	Blake Lueckenotte		47-08	Russellville
25.	11	Melody Padilla		42-02	Russellville
26.	11	Leanna Collins		38-06	Weaubleau
27.	10	Allison Henderson		37-07 PR	Calvary Lutheran
28.	9	Kayleigh Kruse		36-02 PR	Tipton
9	Erin Schalk		SCR	Belle
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Ashley Ingram		4-10.00 SR	Licking
2.	10	Audrey Froning		4-10.00	Linn
3.	10	Olivia Bexten		4-10.00 PR	Calvary Lutheran
4.	10	Daryan Scharf		4-08.00 SR	Iberia
5.	12	Baylee Garrett		4-08.00	New Bloomfield
5.	9	Riley Hagedorn		4-08.00	Green Ridge
7.	9	Kelly Lewis		4-06.00 PR	Licking
8.	9	Alexis Angerer		4-04.00	Eugene
8.	9	Gabriela Kauffman		4-04.00	Russellville
10.	10	Baylie Cadwallader		4-04.00	Belle
11.	12	Kaitlyn Stockstill		4-04.00	Vienna
10	Lindsey Lebel		SCR	Linn
11	Olivia Dill		NH	Conway
9	Faith Cassels		NH	New Bloomfield
9	Kayla Roth		NH	Conway
9	Aubrey Bunge		NH	Van-Far
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Shanley Kliethermes		9-06.00	St. Elizabeth
2.	12	Audrey Suschanke		8-06.00	Newburg
3.	9	Ariel Schaffer		7-06.00	St. Elizabeth
4.	10	Giselle Lopez		7-00.00 SR	Sarcoxie
5.	10	Kayla Stieferman		7-00.00 PR	Linn
6.	10	Jordan Garner		6-06.00	Van-Far
7.	10	Annalise Jordan		6-00.00	Vienna
8.	9	Harley Spencer		5-06.00	Linn
9	Brittany Steinfeld		SCR	Licking
9	Ripleigh Sullins		SCR	Licking
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Samantha Gunn		15-05.00 SR	Calvary Lutheran
2.	9	Jordan Plassmeyer		15-00.50	St. Elizabeth
3.	12	Kate Baxter		14-09.00 PR	New Bloomfield
4.	11	Taylor Ousley		14-09.00 SR	Eugene
5.	11	McKenzie Embry		14-04.50 PR	Tipton
6.	12	Ashley Ingram		14-04.00 SR	Licking
7.	10	Madison McClain		14-04.00 PR	Sacred Heart
8.	12	Baylee Garrett		14-02.50	New Bloomfield
9.	9	Riley Hagedorn		14-02.00	Green Ridge
10.	9	Alexis Angerer		14-00.50	Eugene
11.	10	Maycee Roark		14-00.00 SR	Iberia
12.	9	Kayla Roth		13-11.00 PR	Conway
13.	12	Savannah Bull		13-10.50 PR	Dixon
14.	10	Jayla Volkart		13-09.50 PR	Russellville
15.	9	Waverley Irey		13-08.00 PR	Tipton
16.	9	Maia Smith		13-00.50 PR	Sacred Heart
17.	10	Rachel Garro		13-00.00	Vienna
18.	9	Jordyn Mays		12-11.50 PR	Calvary Lutheran
19.	10	kayla Held		12-10.00 PR	Plato
20.	9	Madilynn Cole		12-09.00 PR	Licking
21.	9	Makayla McAfee		12-07.00	Van-Far
21.	11	Emily Strein		12-07.00 SR	Jamestown
23.	9	Ana Lara		12-06.00	Sarcoxie
24.	9	Darby Nolting		12-05.50	Linn
25.	12	Marie Neubert		12-03.00 PR	Vienna
26.	10	Kalie Wood		11-08.50	Weaubleau
27.	9	Maria Barajas		10-06.00 PR	La Monte
28.	9	Lilia Arteaga		10-05.00	Sarcoxie
29.	9	Hollie Flom		10-03.00 PR	Stover
30.	11	Madeleine Dunn		9-06.00	Van-Far
11	Ashley Tanguma		ND	La Monte
10	Carissa Chambers		ND	Weaubleau
10	Justice Soppe		ND	Stover
10	Baylie Cadwallader		SCR	Belle
11	Kaylee Hance		ND	Belle
10	Hannah Smith		SCR	Plato
10	Emma Lee		ND	Linn
9	Karyna Abel		SCR	Conway
 
Triple Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Samantha Haas		33-05.00 SR	New Bloomfield
2.	11	Allison Procter		30-03.00 SR	Calvary Lutheran
3.	9	Alivia Graddy		29-08.50	Van-Far
4.	10	Cheyenne Murdie		29-06.00 SR	Vienna
5.	11	Taylor Ousley		29-03.00 SR	Eugene
6.	10	Olivia Bexten		29-03.00 PR	Calvary Lutheran
7.	11	Taylour Schoene		29-02.50	Vienna
8.	10	Chelsea Evans		28-10.00 SR	Sarcoxie
9.	9	Alexis Angerer		28-09.50 PR	Eugene
10.	11	Anna Koestner		28-08.50 SR	Russellville
11.	9	Waverley Irey		28-07.00 PR	Tipton
12.	9	Darby Nolting		27-10.50 PR	Linn
13.	10	Lindsey Brandt		27-09.00	Russellville
14.	11	Aliegh Monroe		26-10.50 PR	Jamestown
15.	9	Abby Backes		26-09.50 PR	Tipton
16.	9	Kelly Lewis		26-06.50 PR	Licking
17.	9	Victoria Scheulen		25-05.50	St. Elizabeth
18.	10	Mitzi Freeman		24-04.50 SR	Licking
19.	10	Emma Lee		22-06.00	Linn
12	Theresa Peirano		SCR	Conway