Complete Results

Mens Results  Jump to
 Womens Results  Jump to
Boys 100 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Nate Booker		11.42h PR	Grain Valley
2.	9	Corbin Cowick		11.82h PR	Odessa
3.	10	Isaiah Patrick		11.90h PR	Harrisonville
4.	10	Blake Graves		12.01h PR	Clinton
5.	11	Jamiel Batiste		12.05h PR	Harrisonville
6.	11	Kris Jaimes		12.10h SR	Belton
7.	9	Ethan Cole		12.26h PR	Excelsior Springs
8.	10	Matt Bateman		12.32h PR	Knob Noster
9.	10	Michael Lee		12.65h	Kearney
10.	10	Wesley Tolbert		12.66h PR	Odessa
11.	9	James Jamerson		12.69h	Excelsior Springs
12.	10	Jared Sauro		12.72h PR	Kearney
12.	10	Gage Gronberg		12.72h PR	Summit Christian Aca...
14.	9	Nick Palmentere		13.06h PR	St. Pius X (Kansas C...
15.	10	kevin Tran		13.24h PR	St. Pius X (Kansas C...
16.	10	Draven Crighton		15.04h PR	Grain Valley
11	Brayan Reyes Rodriguez		NT	Belton
10	Jonah Lanning		NT	Clinton
10	Darin Beck		NT	Knob Noster
 
200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Michael Lee		24.65h PR	Kearney
2.	10	Tristan Phillips		25.15h PR	Summit Christian Aca...
3.	10	Matt Bateman		25.46h PR	Knob Noster
4.	10	Jacob Perkins		25.63h	Belton
5.	11	Jamiel Batiste		25.95h SR	Harrisonville
6.	10	Brendon Wilhite		26.12h PR	Excelsior Springs
7.	10	Jared Sauro		26.33h PR	Kearney
8.	10	Kayson Roe		26.36h PR	Harrisonville
9.	10	Chiekezie Anikwe		26.63h PR	St. Pius X (Kansas C...
10.	11	Ryan Carroll		26.90h PR	Clinton
11.	10	Gage Gronberg		27.07h PR	Summit Christian Aca...
12.	10	Jacob Teague		27.13h PR	Belton
13.	9	Nicholas Husemann		27.56h PR	Odessa
14.	10	Benjamin Maruco		27.71h PR	St. Pius X (Kansas C...
15.	10	Jonah Lanning		30.77h	Clinton
16.	10	Draven Crighton		30.80h	Grain Valley
10	Tyler Tompkins		NT	Grain Valley
10	Darin Beck		NT	Knob Noster
11	Drake Bush		NT	Excelsior Springs
9	James Bice		NT	Odessa
 
400 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Joey Lasure		55.32h	Harrisonville
2.	11	Caleb Hull		57.20h PR	Clinton
3.	10	Matt Bateman		57.67h PR	Knob Noster
4.	11	Gabriel Neuria		58.08h	Summit Christian Aca...
5.	9	Mark Burgess		58.90h PR	Knob Noster
6.	11	Jamiel Batiste		59.02h SR	Harrisonville
7.	12	Jake Harvala		59.46h	Kearney
8.	9	Matthew Koch		1:00.47h PR	Odessa
9.	9	Spencer Jones		1:00.76h PR	Clinton
10.	9	Daniel Walquist		1:00.78h PR	Odessa
11.	10	Brendon Wilhite		1:01.01h	Excelsior Springs
12.	10	Gage Gronberg		1:02.03h PR	Summit Christian Aca...
13.	10	Benjamin Maruco		1:03.59h PR	St. Pius X (Kansas C...
14.	9	Lawrence Badoo		1:09.19h PR	St. Pius X (Kansas C...
10	Dylan McDaniel		NT	Excelsior Springs
10	Joseph Huddleston		NT	Kearney
10	Devyn Sigars		NT	Belton
11	Salvator Franklin		NT	Excelsior Springs
11	Darion Waller		NT	Belton
11	Noah Buseman		NT	Grain Valley
10	Brayden Cary		NT	Grain Valley
 
800 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Matt Waddell		2:16.02h PR	Kearney
2.	9	Bray Ferrin		2:16.28h	Clinton
3.	9	Jaxson Jarman		2:18.04h	Grain Valley
4.	12	Evan Waddell		2:18.34h PR	Kearney
5.	10	Hunter Helmig		2:19.12h PR	Odessa
6.	9	Maxwell Meyers		2:19.25h	Summit Christian Aca...
7.	10	Ethan Kohl		2:22.01h	Harrisonville
8.	9	Joseph Mittone		2:23.09h PR	Summit Christian Aca...
9.	10	George Lofland		2:29.55h	St. Pius X (Kansas C...
10.	12	Dakota Saylor		2:30.88h	Harrisonville
11.	9	Skylar Norlin		2:32.80h	Belton
12.	10	Noble Kleoppel		2:34.96h PR	Odessa
13.	11	Arthur Meehan		2:36.67h	Excelsior Springs
14.	10	Korbin Ladd		2:38.52h PR	Clinton
15.	10	Michael Stoneburner		3:05.06h	Grain Valley
10	Joe Barlow		NT	Knob Noster
10	Kenneth Eggers		NT	Knob Noster
11	Michael Shelor		NT	Excelsior Springs
9	Joseph Hammer		NT	Belton
 
1600 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Nic Dean		5:13.66h	Grain Valley
2.	10	Banner Updike		5:16.28h	Kearney
3.	10	Aaron Headley		5:28.53h PR	Grain Valley
4.	10	George Lofland		5:38.49h PR	St. Pius X (Kansas C...
5.	9	Exavier Coburn		5:40.99h	Belton
6.	9	Jayden Phillips		5:43.32h PR	St. Pius X (Kansas C...
7.	10	Hayden Moore		5:45.22h	Odessa
8.	11	Cameron Akeson		5:46.28h	Summit Christian Aca...
9.	12	Dakota Saylor		5:48.04h PR	Harrisonville
10.	9	Cole Keedwell		5:50.47h PR	Odessa
11.	9	Paul Tibbets		6:20.56h PR	Knob Noster
10	Julio Gracida-Basurto		NT	Belton
9	Matthew Jones		NT	Clinton
10	Daniel Sandoval		NT	Clinton
10	Joe Barlow		NT	Knob Noster
9	Chase Caldwell		NT	Excelsior Springs
11	Ian Barbee		NT	Excelsior Springs
11	Jaden Nelson		NT	Kearney
 
3200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Caleb Stark		10:56.57h PR	Kearney
2.	11	Jaden Nelson		11:04.01h	Kearney
3.	9	Matthew Jones		11:09.71h PR	Clinton
4.	10	Nic Dean		11:30.71h	Grain Valley
5.	9	Benjamin Hedrick		11:52.61h PR	Odessa
6.	10	Marshall Dobson		11:55.78h PR	Grain Valley
7.	9	Zackary Dyer		12:08.12h PR	Odessa
8.	9	Jayden Phillips		12:59.15h PR	St. Pius X (Kansas C...
9.	11	Cordell Williams		13:21.51h	Clinton
10.	9	Brett Weiner		13:51.82h PR	St. Pius X (Kansas C...
11.	9	Paul Tibbets		15:46.93h PR	Knob Noster
10	Kenneth Eggers		NT	Knob Noster
11	Joel Courtney		NT	Excelsior Springs
11	Ian Barbee		NT	Excelsior Springs
9	Maxwell Meyers		NT	Summit Christian Aca...
 
100m Hurdles - 39"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Kole Halphin		18.19h PR	Grain Valley
2.	10	Tristan Phillips		19.16h PR	Summit Christian Aca...
3.	9	Mark Burgess		20.28h PR	Knob Noster
4.	9	Kaleb Parks		20.50h PR	Belton
5.	10	Skyler Barber		20.78h PR	Odessa
6.	9	Chris Paige		21.56h PR	Excelsior Springs
7.	9	Ethan Cole		21.62h PR	Excelsior Springs
9	Austin Posey		NT	Knob Noster
11	Armon Daniels		NT	Grain Valley
9	Brody Hodson		NT	Clinton
 
300m Hurdles - 36"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Karsen Cesonis		45.69h	Harrisonville
2.	10	Jakob Morris		46.51h	Summit Christian Aca...
3.	11	Armon Daniels		47.51h	Grain Valley
4.	9	Will Lanear		48.32h	Grain Valley
5.	10	Skyler Barber		48.56h PR	Odessa
6.	10	Patrick Shelor		50.91h	Excelsior Springs
7.	9	James Jamerson		51.42h	Excelsior Springs
8.	9	Kaleb Parks		51.75h	Belton
9.	9	Mark Burgess		52.32h	Knob Noster
10.	10	Thomas Ross		53.20h PR	St. Pius X (Kansas C...
9	Austin Posey		NT	Knob Noster
9	Dennis Harris		NT	Belton
9	Brody Hodson		NT	Clinton
11	Nathan Drum		NT	Summit Christian Aca...
 
4x100m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Nathan Drum		47.43h	Summit Christian Aca...
2		Blake Graves		47.72h	Clinton
3		Emanual Bryant		48.08h	Grain Valley
4		Joshua Dreyer		48.20h	Harrisonville
5		Corbin Cowick		49.27h	Odessa
6		Kyler Moore		49.72h	Excelsior Springs
7		Michael Lee		50.19h	Kearney
8		Dennis Harris		51.00h	Belton
9		Nick Palmentere		52.68h	St. Pius X (Kansas C...
 
4x200m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Emanual Bryant		1:41.44h	Grain Valley
2		Blake Graves		1:41.69h	Clinton
3		Parker Forbes		1:44.00h	Excelsior Springs
4		Michael Lee		1:44.78h	Kearney
5		Kyle Matthews		1:47.29h	Belton
6		kevin Tran		1:48.63h	St. Pius X (Kansas C...
7		Hunter Bender		1:52.38h	Odessa
 
4x400m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Ethan Kohl		3:50.03h	Harrisonville
2		Joseph Huddleston		3:51.96h	Kearney
3		Kole Halphin		3:53.06h	Grain Valley
4		Darion Waller		4:10.45h	Belton
5		Caleb Hull		4:11.75h	Clinton
6		George Lofland		4:17.28h	St. Pius X (Kansas C...
7		Salvator Franklin		4:17.30h	Excelsior Springs
8		Matthew Meador		4:35.12h	Odessa
 
4x800m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Noah Buseman		9:21.15h	Grain Valley
2		Cameron Akeson		9:21.25h	Summit Christian Aca...
3		Jonathan Bradfield		9:41.59h	Kearney
4		Cordell Williams		9:44.75h	Clinton
5		Cole Keedwell		10:08.92h	Odessa
6		Arthur Meehan		10:16.32h	Excelsior Springs
7		Exavier Coburn		10:23.25h	Belton
 
Shot Put - 12lb  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Dylan Johnson		42-06.50 PR	Kearney
2.	11	Alex Updike		38-10.50	Kearney
3.	10	Dylan Forge		38-05.00	Grain Valley
4.	10	Justin Hursman		36-06.00 PR	Grain Valley
5.	11	Cody Hoskins		35-05.00 PR	Excelsior Springs
6.	11	Alexis Ruis		34-04.50 PR	St. Pius X (Kansas C...
7.	12	Nick Smith		34-00.50 PR	Clinton
8.	9	Nathanial Cothern		32-06.00	Clinton
9.	10	Preston Parks		31-07.50	Summit Christian Aca...
10.	9	Zeke Oppriecht		30-11.00	Summit Christian Aca...
11.	12	Jose Cantu		30-00.00 SR	St. Pius X (Kansas C...
12.	9	Dylan Casey		26-10.00	Excelsior Springs
13.	10	Isaic Millington		26-08.00	Belton
14.	9	Samuel Weinmann		25-05.00 PR	Knob Noster
15.	9	Joseph Reed		22-01.00	Belton
9	Anthony Gillespie		ND	Knob Noster
9	Kole Halphin		ND	Grain Valley
 
Discus - 1.6kg  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Gerritt Tamminga		132-05 PR	Kearney
2.	10	Justin Hursman		103-09	Grain Valley
3.	9	Austen Cesonis		100-07 PR	Harrisonville
4.	12	Nick Smith		99-09 PR	Clinton
5.	10	Alex Hernandez		97-01	Excelsior Springs
6.	10	Dylan Forge		86-01	Grain Valley
7.	10	Jacob Ross		85-01 PR	Clinton
8.	10	Preston Parks		80-09	Summit Christian Aca...
9.	9	Anthony Gillespie		79-01 PR	Knob Noster
10.	11	Johnathan Ryan		77-05 PR	St. Pius X (Kansas C...
11.	10	Jakob Morris		72-07 PR	Summit Christian Aca...
12.	10	Isaic Millington		69-08	Belton
13.	10	Gavin Newton		68-01 PR	Excelsior Springs
14.	9	Isaiah Thibeault		42-00	Belton
9	Samuel Weinmann		ND	Knob Noster
10	Cade Hampton		ND	Kearney
11	Ricky Hurt		ND	Harrisonville
 
High Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Caleb Mayfield		5-06.00 PR	Excelsior Springs
2.	9	Thomas Shegog		5-04.00 PR	Clinton
3.	11	Luke Scott		5-00.75 PR	Kearney
4.	10	Austin Jacoby		5-00.50	Grain Valley
5.	9	Payton Stalder		5-00.25 PR	Excelsior Springs
5.	10	Justin Berry		5-00.25	Clinton
7.	9	Mark Burgess		5-00.00 PR	Knob Noster
8.	9	Hunter Thompson		4-08.00 PR	Grain Valley
11	Darion Waller		NH	Belton
 
Pole Vault  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Miles Jennings		10-06.00 PR	Harrisonville
2.	12	Payton Monks		10-00.00	Kearney
3.	12	James Day		9-06.00 SR	Kearney
4.	11	Joel Courtney		9-00.50 PR	Excelsior Springs
5.	10	Drake Mathews		9-00.00	Harrisonville
6.	11	Cameron Myer		8-06.00 PR	Grain Valley
7.	9	Curtis Reed		8-00.50	Belton
8.	11	Chris Whitmore		8-00.25 PR	Excelsior Springs
8.	10	Mason Gray		8-00.25 PR	Grain Valley
10.	9	Dustin Crosby		7-06.25 PR	Belton
11.	12	William Johnson		7-06.00	Odessa
10	Gage Weber		NH	Harrisonville
 
Long Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Noah Buseman		17-06.00 PR	Grain Valley
2.	9	Joshua Dreyer		17-02.00 PR	Harrisonville
3.	10	Matt Bateman		17-01.50 PR	Knob Noster
4.	11	Kaleb Davis		17-01.00 PR	Kearney
5.	10	Jacob Rice		17-00.00 PR	Excelsior Springs
6.	10	Jakob Morris		16-11.50 PR	Summit Christian Aca...
7.	11	Gabriel Neuria		15-11.00	Summit Christian Aca...
8.	11	Ryan Voss		15-10.00 PR	Belton
9.	10	Chiekezie Anikwe		15-07.00 PR	St. Pius X (Kansas C...
10.	10	Justin Berry		15-05.50 PR	Clinton
11.	11	Jake Huett		15-05.00 PR	Kearney
12.	9	Matthew Meador		12-04.50	Odessa
13.	9	Zachary Landsberg		11-05.00	Odessa
9	Diego Zapata		ND	Excelsior Springs
9	Kalvin Cochran		ND	Belton
9	Jordan Scruggs		ND	Clinton
9	Brice Percival		ND	Harrisonville
10	Mason Gray		ND	Grain Valley
 
Triple Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Noah Buseman		37-11.50 PR	Grain Valley
2.	9	Cade Schwarzenbach		35-02.00 PR	Kearney
3.	9	Thomas Shegog		34-08.25	Clinton
4.	10	Grady Gilvin		34-06.00 SR	Harrisonville
5.	9	Hunter Bender		34-04.00	Odessa
6.	11	Nathan Drum		32-04.00 PR	Summit Christian Aca...
7.	11	Ryan Voss		31-08.25 PR	Belton
8.	10	Tristan Phillips		30-07.75 PR	Summit Christian Aca...
9.	9	Dhiren Dutel		29-08.50 PR	Odessa
10.	9	Kyron Beavers		29-06.00	Harrisonville
11.	9	Brennan Nutter		28-11.50	Kearney
9	Kalvin Cochran		ND	Belton
10	Tyler Tompkins		ND	Grain Valley
10	Darin Beck		ND	Knob Noster
9	Jordan Scruggs		ND	Clinton
 
Girls 100 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Jeri Thomas		13.66h PR	Summit Christian Aca...
2.	10	Jeniyah Smith		13.79h PR	Kearney
3.	9	Justine Ambrosio		13.81h PR	Kearney
4.	9	Taylor Kelley		14.09h PR	Harrisonville
5.	9	Brooklyn Balducci		14.13h PR	Harrisonville
6.	10	Amyah Brown		14.53h	Belton
7.	10	Raven Gantt		14.56h	Excelsior Springs
8.	9	Abigail King		14.57h PR	Odessa
9.	9	Madison Moffett		14.70h	Excelsior Springs
10.	11	Blair Bowen		14.75h PR	Grain Valley
11.	10	Aliyah Webb		14.84h PR	St. Pius X (Kansas C...
12.	10	Hannah Berry		14.90h PR	Grain Valley
13.	11	Lisa-Michelle Fischer		15.65h PR	Knob Noster
14.	9	Summer Streich		15.94h PR	Belton
15.	9	Anna Hayden		16.68h PR	St. Pius X (Kansas C...
10	Claire Lowe		NT	Clinton
9	Madison Combs		NT	Clinton
 
200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Jeniyah Smith		28.97h PR	Kearney
2.	9	Jeri Thomas		29.01h PR	Summit Christian Aca...
3.	9	Jilyan Dunlap		29.69h PR	Kearney
4.	10	Claire Lowe		29.71h	Clinton
5.	9	Brooklyn Balducci		30.03h PR	Harrisonville
6.	10	Amyah Brown		30.40h SR	Belton
7.	10	Hannah Kreimeyer		30.50h PR	Harrisonville
8.	11	Blair Bowen		31.49h PR	Grain Valley
9.	10	Chloe Woodall		32.10h SR	Summit Christian Aca...
10.	11	Signe Fehmerling		32.12h PR	Excelsior Springs
11.	10	Aliyah Webb		32.91h SR	St. Pius X (Kansas C...
10	Katherine Cawelti		NT	Knob Noster
11	Lisa-Michelle Fischer		NT	Knob Noster
10	Sidney Benavides		NT	Belton
9	Madison Combs		NT	Clinton
 
400 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Kaylee Harp		1:04.60h	Harrisonville
2.	9	Gabby Becker		1:08.46h PR	Kearney
3.	11	Marie Amrein		1:09.26h PR	Kearney
4.	11	Allayah Stillwell		1:09.50h PR	Summit Christian Aca...
5.	9	Niara Foster		1:11.75h	Belton
6.	10	Katherine Cawelti		1:14.42h	Knob Noster
7.	10	Chloe Woodall		1:14.63h SR	Summit Christian Aca...
8.	10	Chassy Badder		1:16.43h PR	Odessa
9.	12	Allison Kluender		1:27.21h	Belton
11	Signe Fehmerling		NT	Excelsior Springs
9	Taylor Kelley		NT	Harrisonville
 
800 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Kaylee Harp		2:34.62h PR	Harrisonville
2.	9	Gabby Becker		2:45.27h	Kearney
3.	11	Ali Allen		2:53.43h PR	Grain Valley
4.	9	Alyssa Morris		3:02.82h PR	Odessa
5.	9	Blair Rupnow		3:16.29h PR	St. Pius X (Kansas C...
6.	11	Savana Hayward		3:23.29h SR	Harrisonville
7.	9	Danielle Dean		3:23.68h PR	Summit Christian Aca...
8.	10	Caroline Peek		3:24.01h SR	Odessa
9.	9	Chloe McDonnell		3:34.55h PR	Knob Noster
10.	9	Samantha Lucht		3:57.24h PR	Summit Christian Aca...
9	Madison Mitchell		NT	Belton
9	Annika Thorson		NT	Excelsior Springs
10	Sarah Walden		NT	Excelsior Springs
 
1600 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Breanna Lawrence		6:22.59h	Kearney
2.	10	Mae Chaney		6:57.29h	Kearney
3.	9	Cienna Romines		7:02.44h PR	Summit Christian Aca...
4.	10	Madalyn Murry		7:02.82h	Odessa
5.	9	Blair Rupnow		7:28.00h PR	St. Pius X (Kansas C...
6.	10	Evelyn Secrest		7:29.69h PR	Knob Noster
7.	9	Chloe McDonnell		7:31.37h PR	Knob Noster
8.	10	Caroline Peek		8:03.59h SR	Odessa
9.	9	Teresa Xiong		8:24.50h PR	Summit Christian Aca...
 
3200 Meters  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Amaya Ambrosio		13:51.85h SR	Kearney
2.	10	Evelyn Secrest		16:55.44h	Knob Noster
 
100m Hurdles - 33"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Kaitlyn Kreie		19.62h PR	Grain Valley
2.	9	Chante Graham		19.77h PR	Belton
3.	9	Kaylin Hotmer		20.41h PR	Odessa
4.	9	Mackensie Wagner		21.20h	Grain Valley
5.	10	Abigail Johns		21.69h PR	Knob Noster
6.	9	Dulce Rios		21.88h PR	Belton
7.	9	Leah Wagner		22.32h PR	Odessa
 
300m Hurdles - 30"  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Kylee Bohle		52.27h PR	Harrisonville
2.	9	Chante Graham		52.41h	Belton
3.	11	Hannah Gibbs		53.12h PR	Harrisonville
4.	11	Allayah Stillwell		53.90h PR	Summit Christian Aca...
5.	9	jenna King		57.45h	St. Pius X (Kansas C...
6.	9	Leah Wagner		57.76h PR	Odessa
7.	9	Dulce Rios		59.77h PR	Belton
8.	9	Kaylin Hotmer		1:00.48h PR	Odessa
9	Rylee Lunn		NT	Summit Christian Aca...
 
4x100m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Nicole Phelps		54.19h	Harrisonville
2		Jeniyah Smith		55.30h	Kearney
3		Kayla Vrentas		57.78h	Grain Valley
4		Katelyn Reed		1:00.40h	Belton
5		Destinee Rounds		1:06.17h	Excelsior Springs
 
4x200m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Nicole Phelps		1:56.52h	Harrisonville
2		Jeniyah Smith		2:00.53h	Kearney
3		Dennazhia Harris		2:01.52h	Belton
4		Torie White		2:07.46h	St. Pius X (Kansas C...
 
4x400m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Nicole Phelps		4:35.24h	Harrisonville
2		Hailey Mitchell		4:47.76h	Grain Valley
3		Torie White		5:01.33h	St. Pius X (Kansas C...
4		Niara Foster		5:02.03h	Belton
5		Destiny Dodge		5:07.93h	Odessa
Rylee Lunn
Allayah Stillwell
Chloe Woodall
Jeri Thomas		NT	Summit Christian Aca...
 
4x800m Relay  Junior Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Breanna Lawrence		11:13.77h	Kearney
2		Ali Allen		11:52.51h	Grain Valley
3		Destiny Dodge		12:24.85h	Odessa
4		Kari Crouse		12:36.14h	Excelsior Springs
 
Shot Put - 4kg  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Olivia Frisbee		29-08.00	Knob Noster
2.	10	Ally Pagel		28-07.00	Kearney
3.	10	Bailey Kliewer		26-10.50 PR	Harrisonville
4.	10	Kalani Talato		26-09.50	Kearney
5.	11	Madison Slater		26-07.00	Grain Valley
6.	9	Jessica Slater		25-05.50	Grain Valley
7.	11	Ashton Price		25-04.00 SR	Excelsior Springs
8.	9	Anna Crook		22-11.50	Summit Christian Aca...
9.	11	Maria Andres Pena		22-06.50 PR	Summit Christian Aca...
10.	11	Janessa Stewart		21-08.00 PR	Belton
11.	10	Sophie Deister		21-07.50 PR	St. Pius X (Kansas C...
12.	12	Thawanrat Rungpitipron		20-01.00	Belton
13.	9	Kaylin Hotmer		18-09.00	Odessa
14.	12	Jordan House		17-04.50	Excelsior Springs
 
Discus - 1kg  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Jessica Slater		77-11	Grain Valley
2.	10	Kalani Talato		74-10	Kearney
3.	9	Olivia Frisbee		69-08 PR	Knob Noster
4.	10	Ally Pagel		69-05 SR	Kearney
5.	9	Nicole Griffith		67-07	Excelsior Springs
6.	11	Madison Slater		66-03	Grain Valley
7.	12	Ashton Bennett		64-03	Belton
8.	11	Lora Curtis		63-10	Excelsior Springs
9.	9	Kaylin Hotmer		62-04 PR	Odessa
10.	11	Maria Andres Pena		51-10 PR	Summit Christian Aca...
11.	12	Denize Lewis-Johnson		47-08	Belton
 
High Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	jenna King		4-04.00 PR	St. Pius X (Kansas C...
2.	9	Madison Moffett		4-00.00	Excelsior Springs
12	Agata Johannsdottir		NH	Kearney
11	Haruna Kawamura		NH	Kearney
9	Summer Streich		NH	Belton
9	Shemyi Love		NH	Belton
10	Mia Cervas-Williams		NH	Grain Valley
9	Jeri Thomas		NH	Summit Christian Aca...
9	Tatum Maggard		NH	Grain Valley
 
Pole Vault  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Skylar Kunsch		6-06.25 PR	Belton
2.	10	Abigail Johns		6-06.00 PR	Knob Noster
3.	10	Chassy Badder		6-00.75 PR	Odessa
4.	11	Camille Ankenbrand		6-00.50	Belton
5.	9	Destiny Dodge		6-00.25	Odessa
6.	10	Savannah Bushman		6-00.00	Kearney
10	Sarah Nolker		NH	Kearney
11	Lauren Overstreet		NH	Grain Valley
9	Morgan Robinson		NH	Grain Valley
 
Long Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Claire Lowe		15-01.00	Clinton
2.	9	Abigail King		14-07.00 PR	Odessa
3.	9	Torie White		14-05.50	St. Pius X (Kansas C...
4.	9	Justine Ambrosio		14-04.50	Kearney
5.	10	Ashley Tyne		13-05.00	Kearney
6.	9	Grace Brockman		13-02.50 PR	St. Pius X (Kansas C...
7.	9	Keshana Jones		13-01.00 PR	Belton
8.	9	Kayla Vrentas		13-00.00	Grain Valley
9.	11	Lisa-Michelle Fischer		12-06.50 PR	Knob Noster
9.	9	Tatum Maggard		12-06.50	Grain Valley
11.	9	Karley Reynolds		12-01.00	Harrisonville
12.	10	Hannah Berry		11-05.00	Grain Valley
13.	10	Abigail Johns		10-03.50	Knob Noster
10	Erika Roush		ND	Belton
9	Madison Combs		ND	Clinton
 
Triple Jump  Junior Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Rylee Lunn		31-05.00	Summit Christian Aca...
2.	10	Claire Lowe		31-01.50 SR	Clinton
3.	10	Emilee Cox		29-10.25 SR	Harrisonville
4.	9	Keshana Jones		29-06.50	Belton
5.	10	Chloe Woodall		27-06.75	Summit Christian Aca...
6.	9	Abigail King		27-03.50	Odessa
11	Haruna Kawamura		ND	Kearney
9	Madison Combs		ND	Clinton
9	Tatum Kelley		ND	Harrisonville