Cor Jesu Academy Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.22 Meghan Burgess 12th Prelims H2 Complete Results
14.54 Mary Hoffman 15th Prelims H2 Complete Results
200 Meter Dash
27.29 SB Kristin Erusha 5th Finals H1 Complete Results
27.72 Kristin Erusha 7th Prelims H1 Complete Results
29.71 Bridget Hagene 14th Prelims H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:05.85 Annmarie Buckley 9th Finals H2 Complete Results
1:10.91 Mary Hoffman 12th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:36.08 Molly Rolwes 11th Finals H1 Complete Results
2:38.65 SB Caroline Metzler 15th Finals H1 Complete Results
1,600 Meter Run
5:23.67 SB Elena Coleman 1st Finals H1 Complete Results
5:49.33 Molly Rolwes 8th Finals H1 Complete Results
3,200 Meter Run
11:51.50 Elena Coleman 1st Finals H1 Complete Results
12:50.91 Emma Mohrmann 8th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
17.70 SB Kathleen Mccaslin 4th Prelims H2 Complete Results
17.90 Kathleen Mccaslin 5th Finals H1 Complete Results
18.15 Mary Hruz 6th Prelims H1 Complete Results
18.18 Mary Hruz 6th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
51.13 SB Sophie Curran 7th Finals H2 Complete Results
52.76 SB Meghan Burgess 9th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
50.84 Relay Team 4th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:49.97 Relay Team 5th Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
9:54.22 SB Relay Team 3rd Finals H1 Complete Results
High Jump
5-2 Olivia Ducharme 1st Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-9.5 Kristin Erusha 2nd Finals H1 Complete Results
16-4 SB Anna Messina 5th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
31-0.5 Ellie Kuhn 9th Finals H1 Complete Results
30-0.5 Colleen Mulbarger 10th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
10-6 SB Anna Messina 1st Finals H1 Complete Results
8-6 Maggie Porterfield 4th Finals H1 Complete Results
Discus
98-4 Mia Strahlendorf 3rd Finals H1 Complete Results
Shot Put
35-9.75 SB Mia Strahlendorf 1st Finals H1 Complete Results
29-11 Ellie Jackson 7th Finals H1 Complete Results