Missouri All-Comers Meet - 2/20/2010
Hearnes Fieldhouse, Columbia, MO
Pre High School Girls Long Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 MiKayla Logan Unattached 16-1
2 makayla jones 7 Unattached 13-9.5
3 Kelley Nadine Kaufman Unattached 13-2.75
4 Randi Overkamp 4 Blue Thunder Track Club 12-3.23 10
5 Juliana Hays Unattached 11-1.5
6 Jazmyn Whitfield 4 Unattached 10-9.25
7 Shadeanna Gaitlin Unattached 10-6.5
8 Eliya Todd 5 Blue Thunder Track Club 10-4 8
9 Kennedy Cooney Unattached 9-10.25
10 Whitney Enyart 4 Unattached 8-11.25
11 Payton Matheny Unattached 6-9.5
Pre High School Boys Long Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Kenny Smithey Unattached 16-3.25
2 Benjamin Cates Unattached 15-9.75
3 Edward Thomas KC Extreme TC 9-9.75 10
Pre High School Girls Triple Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Grace Young Unattached 30-6.25
2 Juliana Hays Unattached 24-11
3 Tonia Bartlett Unattached 24-6.25
Pre High School Boys Triple Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Kyle Fulton Unattached 34-6.25
2 Landon Rogers Unattached 33-0.25
3 Joseph Beaver Unattached 24-5.5
Pre High School Girls Pole Vault Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Taylor Young Unattached 7-5.75
2 Elaina Brown Unattached 6-11.75
3 Liza Pangborn 8 Unattached 5-11.5
Pre High School Boys Pole Vault Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Alan Murphy Unattached 8-6
2 Mason Herrell Unattached 7-11.5
3 Miller Fryer Unattached 6-5
Pre High School Girls High Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Emma McClellan Unattached 4-6.75
2 Kelley Nadine Kaufman Unattached 4-6.75
3 Tonia Bartlett Unattached 4-2.75
4 Eliya Todd 5 Blue Thunder Track Club 3-8.75 10
Pre High School Girls Shot Put Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Andrea Herron Unattached 32-7
2 Tonia Bartlett Unattached 21-10.75
3 Jessica Hill Unattached 19-2.5
Pre High School Boys Shot Put Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Philip Goladura Unattached 22-4.25
Pre High School Girls 3000 Meter Race Walk Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Whitney Enyart 4 Unattached 21:26.51
Pre High School Girls 60 Meter Hurdles Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Haley Baldwin 7 Draft Pick Academy 10.70 10
2 Heidi Potterfield 8 Unattached 11.49
3 Shadeanna Gaitlin Unattached 11.59
4 Kelley Nadine Kaufman Unattached 11.87
Pre High School Boys 60 Meter Hurdles Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Benjamin Cates Unattached 10.13
Pre High School Girls 60 Meter Dash Prelims
======================================================================
Name Yr Team Time H#
======================================================================
1 MiKayla Logan Unattached 8.39 1
2 Keiteyana Parks Midwest Elite Youth Track 8.55 3
3 Alexa Davis 7 KC Extreme TC 8.79 1
4 makayla jones 7 Unattached 8.92 2
5 Haley Baldwin 7 Draft Pick Academy 9.14 3
6 Shadeanna Gaitlin Unattached 9.22 3
7 Taylor Young Unattached 9.37 2
8 Grace Young Unattached 9.38 2
9 Kelley Nadine Kaufman Unattached 9.41 3
10 Jazmyn Whitfield 4 Unattached 9.44 2
11 Morgan Miller Unattached 9.63 2
12 Erica Miller Unattached 9.73 1
13 Randi Overkamp 4 Blue Thunder Track Club 9.78 3
14 Mekenzie Matheny Unattached 10.52 3
15 Eliya Todd 5 Blue Thunder Track Club 10.68 1
16 Whitney Enyart 4 Unattached 10.76 1
17 Annalynn Early Unattached 11.91 3
Pre High School Girls 60 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 MiKayla Logan Unattached 8.29
2 Keiteyana Parks Midwest Elite Youth Track 8.34 10
3 Alexa Davis 7 KC Extreme TC 8.76 8
4 makayla jones 7 Unattached 8.93
5 Haley Baldwin 7 Draft Pick Academy 9.11 6
6 Shadeanna Gaitlin Unattached 9.12
7 Grace Young Unattached 9.27
8 Taylor Young Unattached 9.36
Pre High School Boys 60 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Kenny Smithey Unattached 8.15
2 Alan Murphy Unattached 8.38
3 Edward Thomas KC Extreme TC 10.48 10
4 Noah Slone Heartland Youth TC 10.93 8
5 Joseph Fortney Unattached 13.21
Pre High School Girls One Mile Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Shelby Hummel 8 Unattached 5:55.99
2 Hannah Holbert 7 Unattached 6:08.76
3 Victoria Madison May Unattached 6:35.55
4 Jerica Mahaney Unattached 6:39.34
Pre High School Boys One Mile Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Luke Embry 7 Unattached 5:21.41
2 Seamus Koch 8 Unattached 5:27.44
3 dan heidrick 8 Unattached 5:28.34
4 Alex Thompson Unattached 5:31.29
5 Brian Gordon Unattached 5:33.61
6 Tucker Melles Heartland Youth TC 5:47.58 10
7 Sam Phillips Unattached 5:47.63
8 Noah Thomas Unattached 6:08.28
9 Christian Slone Heartland Youth TC 6:40.90 8
10 Matthew Gordon Unattached 6:51.24
11 Derek Miller St. Louis Warriors 7:08.33 6
Pre High School Girls 400 Meter Dash Finals
============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
============================================================================
1 Keiteyana Parks Midwest Elite Youth Track 1:06.78 3 10
2 Alexa Davis 7 KC Extreme TC 1:07.42 3 8
3 Samantha Chapman Unattached 1:16.96 2
4 Randi Overkamp 4 Blue Thunder Track Club 1:17.99 3 6
5 Emma McClellan Unattached 1:20.42 2
6 Kennedy Cooney Unattached 1:25.45 1
7 Danielle Donley Unattached 1:26.01 2
8 Payton Matheny Unattached 1:28.52 1
9 Chassidy Barres Unattached 1:29.24 1
10 Annalynn Early Unattached 1:38.59 3
Pre High School Boys 400 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 dan heidrick 8 Unattached 1:06.96
2 Alex Thompson Unattached 1:09.29
3 Noah Slone Heartland Youth TC 1:27.61 10
Pre High School Girls 800 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Shelby Hummel 8 Unattached 2:39.39
2 Victoria Madison May Unattached 2:55.22
3 Jerica Mahaney Unattached 2:58.05
4 Samantha Chapman Unattached 3:04.33
5 Erica Miller Unattached 3:15.28
Pre High School Boys 800 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Landon Rogers Unattached 2:27.49
2 dan heidrick 8 Unattached 2:30.43
3 Jackson Barbour K.C. Flyers 2:41.52 10
4 Christian Slone Heartland Youth TC 3:07.51 8
5 Matthew Gordon Unattached 3:10.48
Pre High School Girls 200 Meter Dash Finals
============================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
============================================================================
1 Alexa Davis 7 KC Extreme TC 29.40 4 10
2 Haley Baldwin 7 Draft Pick Academy 30.75 4 8
3 Taylor Young Unattached 31.89 1
4 Grace Young Unattached 32.21 2
5 makayla jones 7 Unattached 32.87 4
6 Shadeanna Gaitlin Unattached 33.12 2
7 Randi Overkamp 4 Blue Thunder Track Club 33.46 3 6
8 Jazmyn Whitfield 4 Unattached 33.53 3
9 Emma McClellan Unattached 33.80 1
10 Kennedy Cooney Unattached 34.55 2
11 Morgan Miller Unattached 35.19 2
12 Mekenzie Matheny Unattached 37.36 2
13 Eliya Todd 5 Blue Thunder Track Club 38.53 3 5
Pre High School Boys 200 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Kenny Smithey Unattached 28.07
2 Derek Miller St. Louis Warriors 34.43 10
3 Noah Slone Heartland Youth TC 36.76 8
4 Edward Thomas II Unattached 38.14
Pre High School Boys 3000 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Tucker Melles Heartland Youth TC 10:52.20 10
2 Brian Gordon Unattached 10:53.74
3 Jordan Inman Unattached 11:32.31
4 Jeremy Inman Unattached 12:05.48
5 Matthew Gordon Unattached 13:18.57