STEAM Academy at McCluer South-Berkeley High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.58 | SB | Bianca Stokes | 1st | Finals | Girls Results |
12.86 | SB | Bianca Stokes | 1st | Prelims H2 | Girls Results |
200 Meter Dash | |||||
26.36 | SB | Bianca Stokes | 3rd | Finals | Girls Results |
26.42 | SB | Bianca Stokes | 4th | Prelims H3 | Girls Results |
400 Meter Dash | |||||
1:00.09 | SB | Kianna Ruff | 1st | Finals H4 | Girls Results |
1:01.64 | SB | Rayneisha Johnson | 4th | Finals H4 | Girls Results |
800 Meter Run | |||||
2:27.00 | SB | Kianna Ruff | 1st | Finals | Girls Results |
2:31.70 | SB | Janelle Johnson | 5th | Finals | Girls Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.10 | SB | Rayneisha Johnson | 7th | Finals H3 | Girls Results |
54.33 | SB | Saraiya Pelloquin | 9th | Finals H2 | Girls Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.53 | SB | Relay Team | 4th | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.62 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:14.57 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:08.30 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
Long Jump | |||||
4.04m | SB | Trianda Hopkins | 8th | Finals | Girls Results |
Triple Jump | |||||
9.3m | SB | Trianda Hopkins | 9th | Finals | Girls Results |
Discus | |||||
22.1m | SB | Esther Brown | 9th | Finals | Girls Results |
Shot Put | |||||
9.91m | SB | Esther Brown | 2nd | Finals | Girls Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.10 | SB | Ryan Dickson | 2nd | Finals | Boys Results |
11.13 | SB | Ryan Dickson | 2nd | Prelims H3 | Boys Results |
11.37 | SB | Cameron Hampton | 4th | Finals | Boys Results |
11.38 | SB | Cameron Hampton | 5th | Prelims H1 | Boys Results |
200 Meter Dash | |||||
22.30 | SB | Lonell Watkins | 3rd | Finals | Boys Results |
22.31 | SB | Ryan Dickson | 2nd | Prelims H2 | Boys Results |
22.32 | SB | Ryan Dickson | 4th | Finals | Boys Results |
22.64 | SB | Cameron Hampton | 5th | Finals | Boys Results |
22.76 | SB | Lonell Watkins | 3rd | Prelims H3 | Boys Results |
59.44 | h SB | Cameron Hampton | 8th | Prelims H1 | Boys Results |
400 Meter Dash | |||||
50.98 | SB | Jordan Woods | 3rd | Finals H3 | Boys Results |
54.67 | SB | Darius Redmen | 10th | Finals H3 | Boys Results |
800 Meter Run | |||||
2:03.30 | SB | Will Taylor | 2nd | Finals | Boys Results |
2:05.57 | SB | Coty Williams | 4th | Finals | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
5:15.25 | SB | Quintin Marshall | 14th | Finals | Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
11:53.79 | SB | Quintin Marshall | 15th | Finals | Boys Results |
300 Meter Hurdles | |||||
40.18 | SB | Ricky Greer | 3rd | Finals H3 | Boys Results |
47.38 | SB | Mervin Hayes | 14th | Finals H2 | Boys Results |
4x100 Meter Relay | |||||
43.41 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H2 | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:30.20 | SB | Relay Team | 1st | Finals H2 | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:30.39 | SB | Relay Team | 3rd | Finals H2 | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:22.88 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
5.89m | SB | Darius Redmen | 5th | Finals | Boys Results |
5.14m | SB | Mervin Hayes | 10th | Finals | Boys Results |
Triple Jump | |||||
11.76m | SB | Basha Stjohn | 6th | Finals | Boys Results |
11.74m | SB | Kendrell Townsend | 7th | Finals | Boys Results |
Discus | |||||
22.64m | SB | Damian Bell | 17th | Finals | Boys Results |
21.27m | SB | Romone Miner | 19th | Finals | Boys Results |
Shot Put | |||||
11.44m | SB | Christian Winston | 13th | Finals | Boys Results |
10.69m | SB | Hershall Prater | 16th | Finals | Boys Results |