Mens Results Jump to
Womens Results Jump to
Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Tommy Phillips 12.19h PR Fayette
2. 10 Daniel Zykin 12.25h SR Cole Camp
3. 11 Tyshawn Ward 12.28h PR Smith-Cotton
4. 10 Marcus Barney 12.37h SR Malta Bend
5. 10 Joey Cox 12.44h SR Sweet Springs
6. 11 Darius Rich 12.53h PR Marshall
7. 9 Ethan Ives 12.82h PR Cole Camp
8. 10 Jairon Jasper 12.84h PR Marshall
9. 12 Ayden Price 12.88h SR Marshall
9. 11 Omar Tinoco 12.88h PR Marshall
11. 11 Chase Moellman 12.97h PR Cole Camp
12. 12 Dale Davis 13.03h PR Fayette
13. 10 Herbert Chinchila 13.10h PR Smith-Cotton
14. 11 Chavez Kent 13.15h SR Fayette
14. 10 Nate McFail 13.15h SR Smith-Cotton
16. 12 Douglas Tatman 13.16h SR Smith-Cotton
17. 10 Tyler Jaekel 13.19h PR Smith-Cotton
18. 10 Isaiah Estes 13.25h SR Fayette
19. 11 Keshawn White 13.28h Slater
19. 9 Ben Stringham 13.28h PR Smith-Cotton
21. 10 Cole Scott 13.41h PR La Monte
22. 10 Isaac Spilker 13.47h SR Smith-Cotton
23. 9 Trevon Franklin 13.50h PR Smith-Cotton
24. 10 Orlando Rodriguez 13.51h PR Smith-Cotton
25. 12 Omaid Shahabzada 13.93h PR Marshall
26. 10 Jonzel Washington 13.97h PR Smith-Cotton
27. 9 Camden Gear 14.34h PR Smith-Cotton
28. 9 Keith Hawkins 14.41h PR Smith-Cotton
29. 9 Elijah Prysock 14.50h PR Slater
30. 9 Brandon Burton 15.40h PR Malta Bend
31. 9 Josh Gilbert 15.47h PR Pilot Grove
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Tyshawn Ward 23.91h PR Smith-Cotton
2. 12 Dmytro Matsko 24.00h PR Smith-Cotton
3. 10 Joey Cox 24.15h PR Sweet Springs
4. 9 Isaiah Robinson 24.20h PR Smith-Cotton
5. 10 Daniel Zykin 24.34h SR Cole Camp
6. 10 Welton Vo-Smith 24.94h PR Cole Camp
7. 11 Darius Rich 25.25h PR Marshall
8. 10 Marcus Barney 25.26h SR Malta Bend
9. 12 Douglas Tatman 25.28h PR Smith-Cotton
10. 10 Jairon Jasper 25.30h PR Marshall
11. 10 Drew Whitley 25.44h PR Fayette
12. 12 Jensen Maloney 25.75h PR Smith-Cotton
12. 10 Camden Fry 25.75h Slater
14. 12 Shamar Pinket 25.97h PR Smith-Cotton
15. 11 Daniel Corrales 26.12h PR Sweet Springs
16. 11 Chavez Kent 26.16h SR Fayette
17. 11 Omar Tinoco 26.57h PR Marshall
18. 12 Ayden Price 26.62h PR Marshall
19. 9 Christian Finley 26.75h PR Smith-Cotton
20. 10 Isaac Spilker 26.90h SR Smith-Cotton
21. 11 Randall Price 27.00h PR Marshall
22. 9 Ben Stringham 27.21h PR Smith-Cotton
23. 9 Drake Peterson 27.38h PR Smith-Cotton
24. 12 Zac Nusser 27.94h PR Smith-Cotton
25. 9 Jared Potts 27.97h PR Cole Camp
26. 9 Ezra Kraft 28.31h PR Smith-Cotton
27. 10 Jonzel Washington 28.53h PR Smith-Cotton
28. 9 warner Harms 28.56h PR Cole Camp
29. 9 Keith Hawkins 28.57h PR Smith-Cotton
30. 9 Elijah Prysock 28.99h PR Slater
31. 9 Josh Gilbert 30.81h PR Pilot Grove
32. 9 Brandon Burton 33.44h PR Malta Bend
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Dmytro Matsko 54.00h PR Smith-Cotton
2. 11 Brinton Beard 55.47h SR Smith-Cotton
3. 10 Welton Vo-Smith 56.09h SR Cole Camp
4. 12 Jensen Maloney 56.31h PR Smith-Cotton
5. 10 Joey Cox 57.69h PR Sweet Springs
6. 12 Tyler Newton 59.12h Slater
7. 10 Marcus Barney 59.18h PR Malta Bend
8. 12 Shamar Pinket 59.38h PR Smith-Cotton
9. 10 Drew Whitley 59.47h SR Fayette
10. 10 Camden Fry 1:00.28h PR Slater
11. 9 Jared Potts 1:02.91h PR Cole Camp
12. 10 Noah Hanson 1:03.00h SR Smith-Cotton
13. 12 Omaid Shahabzada 1:03.25h PR Marshall
14. 12 Zac Nusser 1:03.41h SR Smith-Cotton
15. 11 Randall Price 1:04.25h SR Marshall
16. 9 Davin Scribner 1:05.10h PR Smith-Cotton
17. 12 Chris Strout 1:05.22h SR Smith-Cotton
18. 9 Ezra Kraft 1:05.75h PR Smith-Cotton
19. 10 Riley Vogelsmeier 1:06.72h PR Sweet Springs
20. 9 Josh Gilbert 1:10.35h PR Pilot Grove
21. 9 Brandon Burton 1:19.91h PR Malta Bend
22. 12 Bryce Malan 1:23.85h SR Malta Bend
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Will Hooton 2:21.00h PR Smith-Cotton
2. 10 Gavin Ussery 2:22.00h PR Slater
3. 11 Irvin Zalpa 2:25.00h PR Smith-Cotton
3. 12 Martin Zalpa 2:25.00h PR Smith-Cotton
5. 11 Marcelo Fernando 2:26.00h PR Smith-Cotton
6. 9 Joseph Rae 2:27.00h PR Smith-Cotton
7. 10 Adrian Sotelo 2:28.00h PR Smith-Cotton
8. 10 Carson Lewellyn 2:29.00h PR Smith-Cotton
9. 10 Ethan Beard 2:34.00h PR Smith-Cotton
9. 9 Hiram Carlos 2:34.00h PR Smith-Cotton
11. 10 Gabe Decker 2:35.00h PR Smith-Cotton
12. 10 Anthony Coronavaldes 2:36.00h PR Smith-Cotton
13. 9 Juan Juarez 2:40.00h PR Marshall
14. 10 Alex Toliver 2:41.00h PR Marshall
15. 10 Gene Walker 2:46.00h PR Smith-Cotton
16. 9 Kaleb Eckhoff 2:56.00h PR Sweet Springs
17. 9 Eli Houston 2:57.00h PR Fayette
18. 12 Bryce Malan 3:13.00h SR Malta Bend
19. 9 Bo Morland 3:48.00h PR Slater
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Irvin Zalpa 5:03.00h PR Smith-Cotton
2. 10 Abraham Fernando 5:10.00h SR Smith-Cotton
3. 12 Martin Zalpa 5:11.00h SR Smith-Cotton
4. 9 Will Hooton 5:18.00h PR Smith-Cotton
5. 9 Joseph Rae 5:22.00h PR Smith-Cotton
6. 11 Marcelo Fernando 5:23.00h SR Smith-Cotton
7. 10 Carson Lewellyn 5:24.00h PR Smith-Cotton
8. 10 Gabe Decker 5:39.00h PR Smith-Cotton
9. 12 John Markes 5:40.00h PR Sweet Springs
10. 9 Hiram Carlos 5:42.00h PR Smith-Cotton
11. 9 Keegan Honeycutt 5:44.00h PR Sweet Springs
12. 10 Ethan Beard 5:46.00h SR Smith-Cotton
13. 9 Juan Juarez 5:47.00h PR Marshall
14. 11 Isaac Bartholomew 5:51.00h SR Fayette
15. 10 Tristan Perkins 5:56.00h SR Smith-Cotton
16. 10 Alex Toliver 5:59.00h PR Marshall
17. 10 Cole Scott 6:07.00h PR La Monte
18. 10 Gene Walker 6:08.00h PR Smith-Cotton
19. 9 Kaleb Eckhoff 6:32.00h PR Sweet Springs
20. 9 Eli Houston 6:47.00h PR Fayette
21. 12 Bryce Malan 7:07.00h SR Malta Bend
22. 9 Bo Morland 7:26.00h PR Slater
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Linhart 17.22h PR Fayette
2. 10 Viktor Tsymbal 17.72h SR Smith-Cotton
3. 9 Cameron Finley 17.94h PR Smith-Cotton
4. 9 Tyler Williams 18.97h PR Smith-Cotton
5. 10 Dalton Gear 19.50h PR Smith-Cotton
6. 10 Michael Burroughs 20.62h SR Cole Camp
6. 11 Daniel Corrales 20.62h PR Sweet Springs
8. 9 Daniel McBryar 22.46h PR Sweet Springs
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Linhart 44.12h SR Fayette
2. 12 George Gomez 45.53h PR Smith-Cotton
3. 10 Viktor Tsymbal 45.94h SR Smith-Cotton
4. 9 Cameron Finley 46.69h PR Smith-Cotton
5. 9 Tyler Williams 47.00h PR Smith-Cotton
6. 11 Daniel Corrales 50.00h PR Sweet Springs
7. 10 Orlando Rodriguez 50.15h PR Smith-Cotton
8. 10 Dalton Gear 52.53h SR Smith-Cotton
9. 10 Michael Burroughs 55.84h SR Cole Camp
10. 9 Daniel McBryar 58.28h PR Sweet Springs
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Ryan Linhart 47.90h Fayette
2 Jairon Jasper 48.44h Marshall
3 Trace Brandes 48.53h Cole Camp
4 Christian Finley 48.69h Smith-Cotton
5 Herbert Chinchilla 51.03h Smith-Cotton
Keshawn White
Brody Jacobson
Elijah Prysock
Tyler Newton DQ Slater
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Daniel Zykin 1:39.06h Cole Camp
2 Dale Davis 1:39.53h Fayette
2 Ryan Linhart 1:39.53h Fayette
3 Jairon Jasper 1:41.69h Marshall
4 Christian Finley 1:43.50h Smith-Cotton
5 Davion Sparks 1:48.97h Smith-Cotton
6 Latrell Johnson 1:53.09h Slater
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jensen Maloney 3:52.72h Smith-Cotton
2 Daniel Zykin 4:06.22h Cole Camp
3 Jose Torres 4:20.06h Smith-Cotton
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Gavin Ussery 9:53.00h Slater
2 Keegan Honeycutt 10:15.00h Sweet Springs
3 Noah Hanson 10:16.00h Smith-Cotton
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Keoni Hale 42-05.00 PR Smith-Cotton
2. 11 Bryce Rowles 38-02.00 SR Smith-Cotton
3. 11 Juan Cantu 38-00.00 PR Smith-Cotton
4. 12 Trintuun Quinn 37-11.00 SR Smith-Cotton
5. 11 Hank Hilderbrand 37-00.50 PR Fayette
6. 11 Korbin Scott 36-09.00 PR Smith-Cotton
7. 11 Crymson Couch 35-01.00 PR Smith-Cotton
8. 12 Eli Schcroeder 34-08.50 SR Cole Camp
9. 10 Seth Eckhoff 34-05.00 PR Sweet Springs
10. 11 Calvin Pritchard 34-00.50 PR Smith-Cotton
11. 12 Nathan White 33-00.50 PR Smith-Cotton
12. 12 Vance Hesse 33-00.00 PR Cole Camp
13. 9 Mephi Daleen 32-06.00 PR Marshall
14. 11 Dominic Ladd 32-05.00 PR Smith-Cotton
15. 11 Aaron Chastine 32-03.00 PR Marshall
16. 12 Joseph Markes 31-09.50 PR Sweet Springs
17. 12 Max Diaz 30-05.00 PR Smith-Cotton
18. 9 Alex Collins 29-09.00 PR Smith-Cotton
19. 11 Brett Shannon 28-09.00 PR Cole Camp
20. 12 Jake Brown 28-06.00 PR Smith-Cotton
21. 10 Vitaliy Izoita 27-07.50 PR Smith-Cotton
22. 11 Gavin Wolf 27-03.00 PR Smith-Cotton
23. 9 Jonah McCue 25-04.00 PR Smith-Cotton
24. 9 Tyler Smith 23-11.50 PR Smith-Cotton
25. 10 Preston Patterson 23-08.00 PR Smith-Cotton
26. 9 Alex Gonzalez 23-02.50 PR Smith-Cotton
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Bryce Rowles 117-10 PR Smith-Cotton
2. 12 Eli Schcroeder 108-11 PR Cole Camp
3. 11 Aaron Chastine 108-02 PR Marshall
4. 11 Brett Shannon 98-04 PR Cole Camp
5. 12 Trintuun Quinn 96-08 SR Smith-Cotton
6. 11 Hank Hilderbrand 93-11 SR Fayette
7. 11 Juan Cantu 88-07 PR Smith-Cotton
8. 12 Joseph Markes 87-07 PR Sweet Springs
9. 12 Nathan White 87-05 PR Smith-Cotton
10. 12 Max Diaz 82-09 PR Smith-Cotton
11. 11 Calvin Pritchard 80-00 SR Smith-Cotton
12. 11 Korbin Scott 79-08 PR Smith-Cotton
13. 10 Vitaliy Izoita 77-08 PR Smith-Cotton
14. 9 Tyler Smith 76-10 PR Smith-Cotton
15. 9 Mephi Daleen 76-05 PR Marshall
16. 12 Vance Hesse 71-09 SR Cole Camp
17. 12 Jake Brown 70-09 PR Smith-Cotton
18. 11 Dominic Ladd 69-06 PR Smith-Cotton
19. 9 Jonah McCue 67-11 PR Smith-Cotton
20. 10 Seth Eckhoff 66-09 SR Sweet Springs
21. 9 Alex Collins 65-06 PR Smith-Cotton
22. 11 Gavin Wolf 63-11 SR Smith-Cotton
23. 11 Crymson Couch 62-03 PR Smith-Cotton
24. 9 Alex Gonzalez 60-00 PR Smith-Cotton
25. 10 Preston Patterson 49-01 PR Smith-Cotton
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Brett Hirst 6-00.00 PR Sweet Springs
2. 11 Chris Scheiner 5-10.00 PR Smith-Cotton
3. 12 John Markes 5-06.00 PR Sweet Springs
4. 11 Zach Malter 5-04.00 PR Malta Bend
4. 10 Nate McFail 5-04.00 PR Smith-Cotton
4. 10 Viktor Tsymbal 5-04.00 PR Smith-Cotton
4. 9 Tyler Williams 5-04.00 PR Smith-Cotton
10 Herbert Chinchila DQ Smith-Cotton
9 warner Harms DQ Cole Camp
12 Trace Brandes DQ Cole Camp
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Brinton Beard 10-00.00 SR Smith-Cotton
1. 11 Felix Sultanov 10-00.00 SR Smith-Cotton
1. 9 Drake Peterson 10-00.00 PR Smith-Cotton
4. 9 Ezra Kraft 9-00.00 PR Smith-Cotton
5. 9 Camden Gear 8-06.00 PR Smith-Cotton
6. 10 Luke Polson 8-00.00 SR Fayette
9 Eli Houston DQ Fayette
10 Nate McFail DQ Smith-Cotton
10 Tyler Jaekel DQ Smith-Cotton
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Brett Hirst 20-06.50 PR Sweet Springs
2. 12 Lucas Eberting 19-07.50 SR Malta Bend
3. 12 Adisen Harms 18-07.50 SR Cole Camp
4. 10 Drew Whitley 18-01.50 SR Fayette
5. 9 Cameron Finley 18-00.00 PR Smith-Cotton
6. 12 Tommy Phillips 17-09.00 SR Fayette
6. 12 Tyler Newton 17-09.00 PR Slater
8. 12 Shamar Pinket 17-07.00 PR Smith-Cotton
9. 10 Cole Scott 17-04.00 PR La Monte
10. 9 Ethan Ives 17-02.50 PR Cole Camp
11. 9 Trevon Franklin 17-00.00 PR Smith-Cotton
12. 11 Chavez Kent 16-06.00 SR Fayette
12. 12 Trace Brandes 16-06.00 SR Cole Camp
14. 11 Randall Price 15-07.25 PR Marshall
15. 9 warner Harms 15-07.00 PR Cole Camp
16. 9 Keith Hawkins 15-00.50 PR Smith-Cotton
11 Zach Malter DQ Malta Bend
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Lucas Eberting 38-03.00 SR Malta Bend
2. 12 Brett Hirst 37-08.00 PR Sweet Springs
3. 9 Ethan Ives 37-07.00 PR Cole Camp
4. 9 Tyler Williams 36-06.00 PR Smith-Cotton
5. 10 Dalton Gear 35-09.00 PR Smith-Cotton
6. 10 Isaiah Estes 33-04.50 SR Fayette
7. 10 Noah Hanson 32-10.00 SR Smith-Cotton
8. 9 Keegan Honeycutt 30-09.00 PR Sweet Springs
9. 10 Marcus Barney 30-07.00 PR Malta Bend
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Monique Grant 12.71h SR Smith-Cotton
2. 10 Nia Hawkins 13.43h SR Smith-Cotton
3. 12 Jada Gaines 13.54h SR Fayette
4. 9 Madisyn Beeler 13.59h Slater
5. 10 Emma Hoover 14.28h SR Fayette
6. 9 Jenna Harms 14.31h PR Cole Camp
7. 10 Tori Harding 14.66h SR Cole Camp
8. 10 Dayjha Hill 14.69h PR Marshall
9. 12 Elizebeth Johnson 14.81h Slater
10. 12 Alexis Winfrey 14.91h SR Sweet Springs
10. 12 Chelsea McMullin 14.91h PR Smith-Cotton
12. 9 Shyanne Parker 14.93h PR Malta Bend
13. 9 Cheyenne Baker 15.06h PR Pilot Grove
14. 10 Jasmine Sims 15.18h SR Smith-Cotton
15. 11 Kaitlen Weekley 15.34h SR Pilot Grove
16. 12 Sabrina Borgman 15.37h PR Marshall
17. 12 Jaelyn Udy 15.40h PR Fayette
18. 10 Kyla Ridenour 15.50h SR Smith-Cotton
18. 9 Chloe Glenn 15.50h PR Sweet Springs
20. 10 Hannah Beebe 15.59h PR Smith-Cotton
21. 10 Calista Schupp 15.71h PR Marshall
22. 9 Hannah Alfrey 15.82h PR Marshall
23. 9 Jinelle Caliston 16.18h PR Smith-Cotton
24. 12 Jalene Davis 16.22h SR Cole Camp
25. 9 Shelby Young 16.81h PR Pilot Grove
26. 11 Hannah Burton 16.94h PR Malta Bend
27. 10 Fatima Vasquez 18.85h SR Smith-Cotton
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jada Gaines 28.37h SR Fayette
2. 11 Saige Peterson 28.56h SR Smith-Cotton
3. 10 Emma Hoover 29.50h SR Fayette
4. 10 Tori Harding 29.72h SR Cole Camp
5. 12 Natalie Bishop 31.12h SR Fayette
6. 10 Jasmine Sims 31.41h SR Smith-Cotton
7. 12 Chelsea McMullin 31.50h PR Smith-Cotton
8. 11 Danielle Read 31.85h PR Smith-Cotton
9. 10 Dayjha Hill 32.15h SR Marshall
10. 12 Sabrina Borgman 32.21h PR Marshall
11. 10 Lauren McComas 32.22h SR Marshall
12. 10 Miriam Allen 32.60h SR Smith-Cotton
13. 10 Ellie Marimon 32.78h PR Cole Camp
14. 11 Lyndi Thies 32.88h SR Fayette
15. 9 Cheyenne Baker 33.00h PR Pilot Grove
16. 9 Hannah Alfrey 33.19h PR Marshall
17. 9 Jinelle Caliston 33.29h PR Smith-Cotton
18. 9 Lauren Caldwell 33.34h PR Smith-Cotton
19. 9 Lydia Williams 33.65h PR Cole Camp
20. 12 Jaelyn Udy 33.81h SR Fayette
21. 11 Kaitlen Weekley 34.00h SR Pilot Grove
22. 10 Kathryn Hollingsworth 34.47h PR Sweet Springs
23. 12 Jalene Davis 34.54h SR Cole Camp
24. 10 Alexis Shane 35.31h PR Cole Camp
25. 9 Emilee Grimes 35.78h Slater
26. 11 Hannah Burton 35.91h PR Malta Bend
27. 11 Chawnett Hazlett 37.22h PR Pilot Grove
28. 10 Fatima Vasquez 41.47h SR Smith-Cotton
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Saige Peterson 1:02.94h SR Smith-Cotton
2. 10 Tori Harding 1:07.07h PR Cole Camp
3. 9 Calyssa Plymell 1:15.35h PR Smith-Cotton
4. 9 Justcye Brooks 1:22.13h PR Slater
5. 10 Aly Evans 1:22.71h PR Smith-Cotton
6. 10 Alexis Shane 1:24.60h PR Cole Camp
7. 11 Chawnett Hazlett 1:26.00h PR Pilot Grove
8. 11 Hannah Burton 1:33.22h PR Malta Bend
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Lainey Williams 2:32.69h SR Cole Camp
2. 12 Elizabeth Pomerenke 2:48.85h SR Marshall
3. 9 Sydney Campbell 3:04.81h PR Cole Camp
4. 9 Jenna Hill 3:09.66h PR Slater
5. 10 Brooke Vogelsmeier 3:10.53h SR Sweet Springs
6. 11 Katelyn Evans 3:18.59h SR Sweet Springs
7. 9 Samaria Squires 3:48.38h PR Slater
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Elizabeth Pomerenke 5:57.00h SR Marshall
2. 9 Hannah Pomerenke 6:07.00h PR Marshall
3. 9 Carlie Aldredge 6:10.00h PR Marshall
4. 10 Grace Edgar 6:25.00h SR Smith-Cotton
5. 9 Mylanna Holman 6:43.00h PR Smith-Cotton
6. 9 Jenna Hill 6:53.00h PR Slater
7. 9 Evelyn Estrada 7:03.00h PR Smith-Cotton
8. 11 Katelyn Evans 7:07.00h SR Sweet Springs
9. 11 Kaitlen Weekley 7:14.00h PR Pilot Grove
10. 10 Annelise Miner 9:26.00h PR Fayette
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Elizebeth Johnson 18.19h Slater
2. 12 Abigail Jefferies 18.31h SR Fayette
2. 10 Gabriella Snyder 18.31h PR Sweet Springs
3. 9 Alyssa Hagan 18.56h PR Smith-Cotton
4. 12 Abigail Jefferies 18.85h Fayette
5. 9 Tanya Warsawski 18.87h PR Smith-Cotton
6. 9 Shyanne Parker 19.44h PR Malta Bend
7. 9 Kylee Burlingame 19.75h PR Slater
8. 10 Ellie Marimon 20.84h SR Cole Camp
8. 11 Ashley Corn 20.84h SR Sweet Springs
10. 9 Sophie Martin 21.00h PR Smith-Cotton
11. 9 Jorey Luebbert 21.62h PR Smith-Cotton
12. 9 Abby Schupp 22.03h PR Pilot Grove
13. 11 Madison Luebbring 23.00h SR Cole Camp
14. 9 Sydney Bell 23.62h PR Pilot Grove
9 Alessia Goodman DQ Sweet Springs
9 Lana Boatman DQ Marshall
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Elizebeth Johnson 52.37h SR Slater
2. 10 Estrellita Quetzecua 54.66h SR Smith-Cotton
3. 12 Abigail Jefferies 55.66h SR Fayette
4. 9 Tanya Warsawski 55.87h PR Smith-Cotton
5. 10 Ellie Marimon 56.47h SR Cole Camp
6. 9 Alyssa Hagan 56.78h PR Smith-Cotton
7. 9 Jorey Luebbert 56.87h PR Smith-Cotton
8. 9 Lana Boatman 57.28h PR Marshall
9. 11 Madison Luebbring 1:00.40h SR Cole Camp
10. 11 Ashley Corn 1:03.12h SR Sweet Springs
10 Gabriella Snyder DQ Sweet Springs
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Natalie Bishop 53.66h Fayette
2 Chelsea McMullin 55.71h Smith-Cotton
3 Elizebeth Johnson 57.22h Slater
4 Jenna Harms 57.97h Cole Camp
5 Alexis Winfrey 58.41h Sweet Springs
6 Jinelle Caliston 1:00.72h Smith-Cotton
Sabrina Borgman
Lana Boatman
Hannah Alfrey
Calista Schupp DQ Marshall
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Natalie Bishop 1:57.93h Fayette
1 Natalie Bishop 1:57.93h Fayette
2 Danielle Read 2:05.19h Smith-Cotton
3 Maggie Sherman 2:07.34h Marshall
4 Reagan McFatrich 2:08.41h Pilot Grove
5 Ellie Marimon 2:12.00h Cole Camp
Maddi Cook
Delaney Dougherty
Jenna Harms
Braiden Dougherty DQ Cole Camp
Katie Mickels
Emilee Grimes
Justcye Brooks
Madisyn Beeler DQ Slater
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Braiden Dougherty 4:33.41h Cole Camp
2 Carlie Aldredge 4:46.47h Marshall
3 Miriam Allen 4:56.04h Smith-Cotton
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Lainey Williams 10:42.00h Cole Camp
2 Carlie Aldredge 10:54.00h Marshall
3 Estrellita Quetzecua 12:16.00h Smith-Cotton
4 Jenna Hill 13:47.00h Slater
McKenna Eckhoff
Brooke Vogelsmeier
Katelyn Evans
Taylor Love DQ Sweet Springs
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kayla Middleton 38-06.50 PR Cole Camp
2. 10 Jayleigh Perrin 33-08.00 PR Slater
3. 12 Ashley Grotzinger 30-07.50 PR Smith-Cotton
4. 12 Julah Holt 30-00.00 PR Malta Bend
5. 11 Maquinnlyn Frerking 29-11.00 SR Fayette
6. 12 Mikayla Gear 28-05.00 PR Smith-Cotton
7. 10 Jennifer Nelson 28-04.50 SR Fayette
8. 11 Makenna Woolery 26-00.50 PR Smith-Cotton
9. 12 Madison Vogelsmeier 25-08.00 SR Sweet Springs
10. 10 Camryn Schear 25-04.00 SR Cole Camp
11. 12 Celine Dodson 25-01.00 PR Pilot Grove
12. 9 McKenna Eckhoff 24-06.00 PR Sweet Springs
13. 9 Natalie Rentel 23-02.00 PR Pilot Grove
14. 10 Jordan Staley 22-08.50 PR Marshall
15. 10 Megan Thomas 22-02.00 PR Cole Camp
16. 10 Elizabeth Tanguma 21-02.00 SR La Monte
17. 9 Margarita Royaka 21-01.50 PR Smith-Cotton
18. 11 Kamryn Staley 20-11.00 SR Marshall
19. 11 Jada Ward 20-04.00 PR Smith-Cotton
20. 11 Sasha Moore 20-02.00 PR Pilot Grove
21. 9 Kendall Marlin 19-10.50 PR Sweet Springs
22. 9 Miranda Wirtz 18-03.50 PR Smith-Cotton
23. 11 Ashley Tanguma 17-09.50 SR La Monte
24. 10 Katie Smith 17-07.50 PR Marshall
25. 10 Makayla Acklin 17-04.00 PR Cole Camp
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Julah Holt 102-11 PR Malta Bend
2. 12 Mikayla Gear 99-05 PR Smith-Cotton
3. 10 Jennifer Nelson 96-06 PR Fayette
4. 11 Makenna Woolery 88-08 PR Smith-Cotton
5. 12 Kayla Middleton 87-07 SR Cole Camp
6. 12 Ashley Grotzinger 78-00 PR Smith-Cotton
7. 10 Jayleigh Perrin 74-03 SR Slater
8. 11 Maquinnlyn Frerking 74-02 SR Fayette
9. 11 Kamryn Staley 72-09 SR Marshall
10. 12 Madison Vogelsmeier 66-07 SR Sweet Springs
11. 11 Jada Ward 64-05 PR Smith-Cotton
11. 9 Lisbeth Olmedo 64-05 PR La Monte
13. 10 Camryn Schear 61-10 PR Cole Camp
14. 10 Katie Smith 56-08 PR Marshall
15. 10 Makayla Acklin 53-02 PR Cole Camp
16. 10 Jordan Staley 51-00 PR Marshall
17. 11 Sasha Moore 49-04 PR Pilot Grove
18. 9 Margarita Royaka 47-11 PR Smith-Cotton
19. 11 Ashley Tanguma 44-01 PR La Monte
20. 9 Kendall Marlin 43-10 PR Sweet Springs
21. 12 Celine Dodson 42-09 PR Pilot Grove
22. 11 Hannah Burton 39-01 PR Malta Bend
23. 10 Elizabeth Tanguma 37-11 PR La Monte
24. 9 Miranda Wirtz 34-00 PR Smith-Cotton
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Lainey Williams 5-00.00 SR Cole Camp
2. 12 Maddi Cook 4-08.00 SR Cole Camp
3. 12 Emily Phillips 4-06.00 PR Sweet Springs
3. 9 Calyssa Plymell 4-06.00 PR Smith-Cotton
10 Kathryn Hollingsworth DQ Sweet Springs
11 Ashley Corn DQ Sweet Springs
11 Kailee Mitchell DQ Smith-Cotton
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kailee Mitchell 7-00.00 SR Smith-Cotton
1. 10 Hannah Beebe 7-00.00 SR Smith-Cotton
3. 11 Lyndi Thies 6-06.00 PR Fayette
4. 10 Brooke Vogelsmeier 6-00.00 PR Sweet Springs
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jada Gaines 16-04.00 PR Fayette
2. 9 Jenna Harms 15-03.00 PR Cole Camp
3. 12 Emily Phillips 14-09.00 PR Sweet Springs
4. 9 Madisyn Beeler 14-08.75 PR Slater
5. 12 Alexis Winfrey 14-05.25 SR Sweet Springs
6. 10 Lauren McComas 14-03.25 PR Marshall
7. 12 Natalie Bishop 13-09.00 PR Fayette
8. 9 Shyanne Parker 13-08.00 PR Malta Bend
9. 10 Calista Schupp 13-01.00 PR Marshall
10. 9 Kylee Burlingame 13-00.00 PR Slater
11. 9 Alyssa Hagan 12-10.00 PR Smith-Cotton
12. 9 Abby Schupp 12-01.00 PR Pilot Grove
13. 9 Margarita Royaka 11-11.00 PR Smith-Cotton
14. 11 Chawnett Hazlett 11-04.00 PR Pilot Grove
15. 9 Reagan McFatrich 11-03.00 PR Pilot Grove
16. 9 Shelby Young 11-00.00 PR Pilot Grove
17. 12 Jodi Gerlt 10-07.50 PR Fayette
18. 10 Elizabeth Tanguma 10-01.00 PR La Monte
19. 11 Ashley Tanguma 7-06.00 SR La Monte
Triple Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Monique Grant 33-06.00 SR Smith-Cotton
2. 12 Maddi Cook 31-00.50 SR Cole Camp
3. 12 Emily Phillips 30-05.00 SR Sweet Springs
4. 10 Lauren McComas 29-06.00 SR Marshall
5. 9 Sophie Martin 27-09.00 PR Smith-Cotton
6. 9 Jorey Luebbert 26-11.00 PR Smith-Cotton
7. 10 Calista Schupp 26-10.50 SR Marshall
8. 9 Reagan McFatrich 25-11.00 PR Pilot Grove
9. 9 Calyssa Plymell 24-03.50 PR Smith-Cotton
10. 12 Jodi Gerlt 22-05.00 PR Fayette
10 Nia Hawkins DQ Smith-Cotton