Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grant Conway 11 St. James 11.27
2 Skylar Smith 12 Belle 11.64
3 Keagan Huff 10 New Haven 11.97
4 Quinton Geist 11 Grandview (Hillsboro) 12.01
5 Nicholas Halbrook 10 St. James 12.04
6 Levi Skaggs 11 Salem 12.34
7 Nick Reeves 12 Bourbon 12.46
8 Seth Shadrick 10 Potosi 12.48
9 Hunter Rivera 10 Steelville 12.65
10 Duncan Alcorn 10 Viburnum 12.89
11 Issac Pryor 9 Bourbon 12.96
12 Alex Massey 9 Grandview (Hillsboro) 13.01
13 Tyler Lafferty 11 Cuba 13.28
14 Dalton Gerdes 12 New Haven 13.44
15 Tristian Murdick 10 Potosi 13.78
16 Salvador Albanez 12 Newburg 13.86
17 J.D. Brown 9 Arcadia Valley 14.25
18 Jehoshua Casey 9 Vienna 14.35
19 Blake Gibbs 11 Steelville 14.39
20 Aiden Craigmiles 9 Belle 14.45
21 Brandon White 9 Salem 14.65
22 Sam Douglas 9 Vienna 14.65
23 David Kellogg 9 Arcadia Valley 15.32
Jon Woodall 12 Viburnum SCR
Kaleb Detring 10 St. Paul Lutheran (Farmin SCR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grant Conway 11 St. James 23.50
2 Skylar Smith 12 Belle 23.86
2 Carter Keeney 12 St. James 23.86
4 Keagan Huff 10 New Haven 24.53
5 Noah Richardson 11 Grandview (Hillsboro) 24.68
6 Quinton Geist 11 Grandview (Hillsboro) 24.80
7 Lane Licklider 12 Bourbon 25.67
8 Duncan Alcorn 10 Viburnum 25.94
9 Wyatt Asher 12 Viburnum 26.32
10 Cameron Killeen 10 Cuba 26.48
11 Ian Wright 10 Potosi 26.54
12 Cody Ziegelmeyer 10 St. Paul Lutheran (Farmin 26.57
13 Mason Pfeiffer 9 Cuba 26.86
14 Hunter Rivera 10 Steelville 27.15
15 Dell Hoffmeister 10 Salem 27.50
16 Salvador Albanez 12 Newburg 27.53
17 Dalton Gerdes 12 New Haven 27.72
18 Devon Marler 9 Potosi 27.82
19 Reece Purcell 9 Arcadia Valley 28.03
20 Justin Reiner 10 Steelville 28.55
21 Chayse Thenhaus 11 Belle 29.66
22 Ethan Sanchez 10 Newburg 30.16
23 Tyler Gerstacker 9 Vienna 30.97
24 Sam Douglas 9 Vienna 31.00
25 Brody Reed 9 Arcadia Valley 32.00
Justin De la torre 12 Bourbon SCR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Keagan Huff 10 New Haven 55.10
2 Nicklaus Wilson 12 St. James 55.57
3 Wyatt Asher 12 Viburnum 56.64
4 Justin Reiner 10 Steelville 57.67
5 Tim Madden 11 New Haven 58.40
6 John Myslinski 9 Salem 58.84
7 Ian Campbell 12 St. James 59.31
8 Ty Merseal 9 Steelville 59.46
9 Cody Ziegelmeyer 10 St. Paul Lutheran (Farmin 1:00.21
10 Kyle Short 11 St. Paul Lutheran (Farmin 1:01.02
11 Alex Noltkamper 11 Cuba 1:01.28
12 Caleb Horman 9 Vienna 1:01.46
13 Mitchel Adams 9 Bourbon 1:01.56
14 Dylan Barker 10 Grandview (Hillsboro) 1:02.16
15 Josiah Lantz 9 Arcadia Valley 1:02.81
16 Jordan Shaw 10 Potosi 1:03.88
17 Mitchell Zoph 12 Grandview (Hillsboro) 1:03.95
18 Salvador Albanez 12 Newburg 1:04.35
19 Nathan Pannebecker 9 Arcadia Valley 1:05.80
20 Patrick Stuckey 11 Cuba 1:06.08
21 Ethan Sanchez 10 Newburg 1:06.97
22 Jehoshua Casey 9 Vienna 1:07.06
23 Eli Long 9 Potosi 1:07.08
24 Zachary Kimker 11 Bourbon 1:09.03
David Martin 12 Belle SCR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brett Lynch 10 Potosi 2:02.43h
2 Nathan Ford 12 New Haven 2:03.54h
3 Caleb Jarvis 12 Potosi 2:04.82h
4 Jered Nolie 12 Bourbon 2:05.94h
5 Mason Parker 10 St. James 2:10.92h
6 Payton Deese 12 Salem 2:15.60h
7 Dayton Lynch 10 St. James 2:15.89h
8 Tim Madden 11 New Haven 2:22.94h
9 Dillyn Russell 10 Viburnum 2:27.04h
10 Cole Hurd 9 Steelville 2:27.57h
11 Kristopher Parker 11 Grandview (Hillsboro) 2:28.40h
12 Tristen Aldridge 10 Salem 2:31.25h
13 Ben Morris 9 Grandview (Hillsboro) 2:35.95h
14 Trevor Goodbar 12 Bourbon 2:40.74h
15 Patrick Stuckey 11 Cuba 2:50.78h
16 Kyle McKee 9 Newburg 2:52.79h
17 Ethan Obenauer 11 Vienna 2:53.12h
18 Jace Gieck 9 Belle 3:01.54h
Cameron Payne 11 Viburnum NT
Kyle Short 11 St. Paul Lutheran (Farmin NT
Jacob Trautwein 9 Steelville NT
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Garrett Becker 12 Steelville 4:45.27h
2 Darren Reese 11 Potosi 4:49.35h
3 Nathan Ford 12 New Haven 4:52.77h
4 Mason Parker 10 St. James 4:53.97h
5 Joseph Rethemeyer 11 New Haven 5:06.25h
6 Luke Sutton 9 Steelville 5:11.43h
7 Hunter Griffin 9 Potosi 5:11.85h
8 Dillyn Russell 10 Viburnum 5:23.43h
9 Ethan Barnett 11 St. James 5:24.99h
10 Matthew Jessen 12 Salem 5:33.12h
11 Eli Jones 10 Arcadia Valley 5:36.74h
12 Josiah Lantz 9 Arcadia Valley 5:54.47h
13 Ryan Stroup 9 Bourbon 6:08.10h
14 Makachi Radford 9 Bourbon 6:15.06h
15 Matt Chase 9 Cuba 6:20.48h
16 Bryan Heathman 9 Salem 6:20.80h
17 Devon Turner 9 Cuba 6:27.39h
18 Morgan Lake 9 Vienna 6:42.21h
19 Kyle McKee 9 Newburg 7:04.80h
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joseph Rethemeyer 11 New Haven 11:01.62h
2 Jered Nolie 12 Bourbon 11:01.90h
3 Gabe Ayers 11 St. Paul Lutheran (Farmin 11:16.13h
4 Garrett Becker 12 Steelville 11:20.84h
5 Luke Sutton 9 Steelville 11:29.40h
6 Martin Lewis 11 New Haven 11:35.29h
7 Beau Bishop 12 Arcadia Valley 11:46.30h
8 Zach McClelland 9 Grandview (Hillsboro) 11:55.46h
9 Ethan Barnett 11 St. James 11:55.79h
10 Matthew Jessen 12 Salem 12:11.65h
11 Sidney Nelson 12 Bourbon 12:27.80h
12 Cameron Flannery 12 St. James 14:01.16h
13 Matt Chase 9 Cuba 14:23.27h
14 Evan Casey 9 Vienna 14:25.13h
15 Devon Turner 9 Cuba 15:48.72h
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grant Conway 11 St. James 14.83
2 Owen Johnson 12 Grandview (Hillsboro) 15.78
3 Connor Gorrell 11 St. James 16.73
4 Alex Hinson 12 Belle 17.73
5 Mickey Long 11 Steelville 18.46
6 Josh Allen 10 Potosi 18.76
7 Michael Andrews 9 Vienna 20.03
8 Chase Graham 11 Salem 20.06
9 Blake Witcher 9 Potosi 20.61
10 Eli Jones 10 Arcadia Valley 21.55
11 Shannon Bussell 11 Cuba 21.61
12 Sam Halbert 9 Viburnum 22.96
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grant Conway 11 St. James 40.53
2 Connor Gorrell 11 St. James 44.40
3 Alex Hinson 12 Belle 46.03
4 Josh Allen 10 Potosi 46.23
5 Kyle Miller 10 Potosi 47.67
6 Travis Love 11 Grandview (Hillsboro) 48.04
7 Hunter Rivera 10 Steelville 48.47
8 Mickey Long 11 Steelville 50.40
9 Dawson Mock 9 Salem 51.28
10 Michael Andrews 9 Vienna 52.24
11 Ty Davis 10 Viburnum 53.54
Dillyn Russell 10 Viburnum SCR
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. James 44.95
Tyler ReckerCade SnitkerNicholas HalbrookCarter Keeney
2 Grandview (Hillsboro) 45.36
Owen JohnsonAlex MasseyNoah RichardsonQuinton Geist
3 Potosi 46.45
Isaac GaghenZach HaynesJosh AllenKyle Miller
4 Salem 48.60
Levi SkaggsCameron CamdenCaden CamdenDawson Wynn
5 Viburnum 49.12
Duncan AlcornJon WoodallWyatt AsherDrew Payne
6 Steelville 49.45
Seth BartonDamon FriskMickey LongPaul Pitts
7 Cuba 51.13
Mason PfeifferJarrett SheltonShannon BussellTyler Lafferty
8 Belle 51.20
Alex HinsonAiden CraigmilesDavid MartinSkylar Smith
9 Arcadia Valley 52.14
J.D. BrownPaul DysonJustin RowlandLucas McCombs
10 Vienna 52.72
Tim SchraftTyler GerstackerMichael AndrewsLayne Hogshooter
Bourbon SCR
Justin De la torreNick ReevesLane LickliderDustin Whitley-Delong
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. James 1:36.19
Austin RidenhourCade SnitkerNicholas HalbrookCarter Keeney
2 Potosi 1:37.50
Isaac GaghenZach HaynesJosh AllenKyle Miller
3 Grandview (Hillsboro) 1:38.32
Owen JohnsonBryan MartinezQuinton GeistNoah Richardson
4 Bourbon 1:42.06
Justin De la torreNick ReevesLane LickliderIssac Pryor
5 Steelville 1:42.36
Paul PittsSeth BartonJacob TrautweinMickey Long
6 Salem 1:44.36
Levi SkaggsDell HoffmeisterCaden CamdenTristan Newman
7 Cuba 1:50.60
Shannon BussellTyler LaffertyMason PfeifferJarrett Shelton
8 Vienna 1:55.41
Michael AndrewsEvan CaseyEthan ObenauerWyatt Coons
9 Arcadia Valley 1:57.64
Luke CrockerLucas McCombsReece PurcellNathan Pannebecker
10 Belle 1:58.28
Aiden CraigmilesBrandon OstertagChayse ThenhausAydin Keeney
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Potosi 3:38.36
Caleb JarvisWill JarvisBrett LynchDarren Reese
2 St. James 3:43.56
Dayton LynchIan CampbellNicklaus WilsonMason Parker
3 Steelville 3:52.57
Paul PittsTy MersealGarrett BeckerJustin Reiner
4 Salem 3:54.18
Payton DeeseCameron CamdenTristan NewmanBryan Marlin
5 Grandview (Hillsboro) 3:54.58
Travis LoveZach PerrenKristopher ParkerBryan Martinez
6 Cuba 4:05.44
Shannon BussellZack MinardiAlex NoltkamperMason Pfeiffer
7 Vienna 4:08.72
Tim SchraftCaleb HormanGavin WeathersWyatt Coons
8 Arcadia Valley 4:10.81
Eli JonesJosiah LantzNathan PannebeckerJosiph Chappell
9 Bourbon 4:11.66
Daniel ConverseDillon BlueDelane NolieJered Nolie
10 St. Paul Lutheran (Farmington) 4:16.80
Kaleb DetringDrew BrakefieldKyle ShortCody Ziegelmeyer
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 New Haven 8:50.76h
Tim MaddenJoseph RethemeyerMartin LewisNathan Ford
2 Steelville 9:09.23h
Jacob TrautweinTy MersealJustin ReinerLuke Sutton
3 Bourbon 9:10.52h
Daniel ConverseDillon BlueDelane NolieJered Nolie
4 St. James 9:11.28h
Dayton LynchIan CampbellNicklaus WilsonMason Parker
5 Potosi 9:36.52h
Ian LyonsJacob StrangeHunter GriffinWill Jarvis
6 St. Paul Lutheran (Farmington) 9:42.45h
Cody ZiegelmeyerKyle ShortKaleb DetringGabe Ayers
7 Grandview (Hillsboro) 9:44.00h
Bryan MartinezZach McClellandMitchell ZophKristopher Parker
8 Vienna 10:20.67h
Caleb HormanTim SchraftLayne HogshooterGavin Weathers
9 Salem 11:05.09h
Tristen AldridgeAvery GambillTyler HancockBryan Heathman
10 Cuba 11:14.50h
Matt ChasePatrick StuckeyDevon TurnerAlex Noltkamper
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 JD Bowling 12 Salem 48-09.00
2 Justin Rowland 12 Arcadia Valley 43-04.00
3 Kolson Seay 10 Salem 39-05.00
4 Jed Weir 10 Potosi 39-01.00
5 Gavin Weathers 10 Vienna 38-06.00
6 Devin Matchell 12 Cuba 37-11.00
7 Cort Petty 10 St. James 37-09.50
8 Austin Moeckli 12 New Haven 37-07.00
9 Keegan Finch 10 St. James 35-06.50
10 Garett Tolly 11 Steelville 35-06.00
11 Connor Bolhafner 11 Arcadia Valley 35-05.75
12 Lonnie Clapp 9 Potosi 34-04.00
13 Damon Frisk 9 Steelville 31-04.50
14 Drew Brakefield 10 St. Paul Lutheran (Farmin 31-00.50
15 Alex Dotson 10 Cuba 30-10.50
16 Clyde Offutt 10 Stoutland 29-11.00
17 Jake Turner 11 Grandview (Hillsboro) 29-03.50
18 Dylan Jones 12 Grandview (Hillsboro) 28-11.00
19 Tyler Thenhaus 12 Belle 27-11.50
20 Carter Helton 10 Bourbon 27-04.50
21 Jehoshua Casey 9 Vienna 24-09.00
22 Reese Callahan 9 Viburnum 24-08.00
23 Derrick Goodbar 9 Bourbon 22-11.00
24 Quinton Reed 9 Belle 20-03.50
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gavin Weathers 10 Vienna 140-08
2 JD Bowling 12 Salem 134-02
3 Dawson Wynn 12 Salem 123-07
4 Logan Kirby 11 Potosi 120-09
5 Austin Moeckli 12 New Haven 105-08
6 Devin Matchell 12 Cuba 97-01
7 Dylan Jones 12 Grandview (Hillsboro) 94-09
8 Justin Rowland 12 Arcadia Valley 94-08
9 Garett Tolly 11 Steelville 93-01
10 Hunter Moon 10 Potosi 92-05
11 Seth Barton 10 Steelville 89-03
12 Keegan Finch 10 St. James 84-07
13 Zack Minardi 9 Cuba 84-04
14 Cort Petty 10 St. James 79-08
15 Drew Payne 11 Viburnum 79-07
16 Layne Martin 12 Grandview (Hillsboro) 74-03
17 Tyler Thenhaus 12 Belle 68-04
18 Luke Crocker 9 Arcadia Valley 67-06
19 Clyde Offutt 10 Stoutland 66-09
20 Kyle McKee 9 Newburg 65-08
21 Carter Helton 10 Bourbon 64-05
22 Logan Senecal 9 New Haven 52-11
23 Reese Callahan 9 Viburnum 51-01
24 Quinton Reed 9 Belle 48-10
25 Mathew Morgan 12 Vienna 45-11
Jay Kage 10 Bourbon SCR
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Damon Frisk 9 Steelville 5-10.00
2 Paul Pitts 11 Steelville 5-08.00
3 Isaac Bradshaw 11 St. James 5-06.00
4 Zach Haynes 11 Potosi 5-06.00
4 Ivan Fuhring 12 St. James 5-06.00
6 Cameron Killeen 10 Cuba 5-04.00
6 Tristan Newman 11 Salem 5-04.00
8 Zach Perren 10 Grandview (Hillsboro) 5-04.00
9 Martin Lewis 11 New Haven 5-02.00
10 Tyler Thenhaus 12 Belle 5-02.00
10 Brandon Ostertag 9 Belle 5-02.00
Janszen Williams 9 Arcadia Valley NH
Gabe Ayers 11 St. Paul Lutheran (Farmin NH
Phillip Eye 10 Potosi NH
Dustin Whitley-Delong 10 Bourbon NH
Ayden Bergner 10 Grandview (Hillsboro) NH
Paul Dyson 11 Arcadia Valley NH
Tim Madden 11 New Haven NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Owen Johnson 12 Grandview (Hillsboro) 13-00.00
2 Tyler Uffman 12 St. James 11-00.00
3 Michael Birkner 10 St. James 10-06.00
4 Cameron Camden 12 Salem 10-00.00
5 Travis Love 11 Grandview (Hillsboro) 9-06.00
5 Caden Camden 9 Salem 9-06.00
7 Ty Davis 10 Viburnum 9-00.00
8 Levi Gray 9 Steelville 8-06.00
8 Zack Minardi 9 Cuba 8-06.00
8 Caleb Horman 9 Vienna 8-06.00
11 Ethan Obenauer 11 Vienna 8-00.00
12 Cole Hurd 9 Steelville 7-06.00
12 Alden Peraino 12 New Haven 7-06.00
Landon Jimmerson 11 Viburnum NH
Ethan Sanchez 10 Newburg NH
Gavyn Midyett 11 Potosi NH
Coy Kwan 12 Potosi NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tyler Recker 11 St. James 21-08.00
2 Cameron Killeen 10 Cuba 20-00.00
3 Hunter Rivera 10 Steelville 19-02.75
4 Zach Haynes 11 Potosi 18-09.00
5 Keyshawn Smith 12 St. James 18-06.00
6 Dawson Wynn 12 Salem 18-04.00
7 Paul Dyson 11 Arcadia Valley 18-01.00
7 Tristian Murdick 10 Potosi 18-01.00
9 Drew Payne 11 Viburnum 18-00.50
10 Zach Perren 10 Grandview (Hillsboro) 17-06.00
11 Alex Hinson 12 Belle 17-05.00
12 Salvador Albanez 12 Newburg 17-04.50
13 Dustin Whitley-Delong 10 Bourbon 16-11.00
14 Ayden Bergner 10 Grandview (Hillsboro) 16-10.50
15 Jon Woodall 12 Viburnum 16-08.50
16 Dalton Gerdes 12 New Haven 16-07.75
17 Jarrett Shelton 9 Cuba 15-11.50
18 Ethan Sanchez 10 Newburg 14-09.00
19 Lucas McCombs 9 Arcadia Valley 13-11.75
20 Blake Gibbs 11 Steelville 13-02.00
21 David Martin 12 Belle 12-07.00
22 Sam Penning 10 New Haven 11-10.50
Chris Laberge 11 Salem SCR
Layne Hogshooter 9 Vienna SCR
Mathew Morgan 12 Vienna SCR
Alex Hodges 12 Stoutland SCR
Kaleb Detring 10 St. Paul Lutheran (Farmin SCR
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Noah Richardson 11 Grandview (Hillsboro) 41-04.00
2 Ivan Fuhring 12 St. James 38-00.75
3 Austin Ridenhour 10 St. James 37-03.00
4 Cameron Killeen 10 Cuba 36-11.00
5 Keagan Huff 10 New Haven 35-07.00
6 Skylar Smith 12 Belle 35-05.50
7 Seth Shadrick 10 Potosi 35-03.50
8 Damon Frisk 9 Steelville 35-02.00
9 Ayden Bergner 10 Grandview (Hillsboro) 33-09.00
10 Caden Camden 9 Salem 32-09.00
11 Layne Hogshooter 9 Vienna 32-05.75
11 Jon Woodall 12 Viburnum 32-05.75
13 Jarrett Shelton 9 Cuba 32-03.00
14 Kyle McKee 9 Newburg 30-02.50
15 Wyatt Coons 9 Vienna 29-03.50
16 Josiph Chappell 12 Arcadia Valley 25-07.50
17 Jace Gieck 9 Belle 24-03.75
Luke Crocker 9 Arcadia Valley SCR
Tristan Newman 11 Salem SCR
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Callie Shelton 12 Bourbon 13.48
2 Hunter Pitts 11 St. James 13.82
3 Bailey Wells 9 St. James 13.85
4 Madison Mallady 11 Cuba 13.90
5 Jayleen Like 10 Potosi 13.98
6 Shelby Botkin 9 Salem 14.12
7 McKenzie Parmley 9 Cuba 14.25
8 Katie Huskey 11 Grandview (Hillsboro) 14.27
9 Gracie Schultz 9 Belle 14.28
10 Peggy Halbert 12 Viburnum 14.57
11 Madalyn McPherson 11 Steelville 14.85
12 Breanna Winters 12 Potosi 15.05
13 Lindsay Chasen 11 Steelville 15.15
14 Grace Affolter 10 Newburg 15.17
15 Kayla Norris 11 Grandview (Hillsboro) 15.22
16 Casey Baker 9 New Haven 15.40
17 Maria Sheible 9 New Haven 15.54
18 Alaina Ferguson 9 Salem 15.59
19 Olivia Ayers 9 St. Paul Lutheran (Farmin 15.89
20 Kanon Aso 11 Vienna 16.00
21 Chesnie Holden 9 Stoutland 16.12
22 Abby Fishbeck 12 Arcadia Valley 16.34
23 Mia Montgomery 11 St. Paul Lutheran (Farmin 16.36
24 Sadie Novak 9 Vienna 16.74
25 Jadelynn Winnie 9 Arcadia Valley 17.29
26 Ireland Atkins 9 Bourbon 18.79
27 Jamie Gann 9 Newburg 22.16
Kerrigan Pryor 9 Viburnum SCR
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laine Cottrell 9 Steelville 29.21
2 Julie Royer 12 St. Paul Lutheran (Farmin 29.67
3 Madison Mallady 11 Cuba 29.71
4 Shelby Botkin 9 Salem 29.74
5 Hannah Marcee 9 St. James 30.14
6 Hunter Pitts 11 St. James 30.21
7 Gracie Schultz 9 Belle 30.34
8 McKenzie Parmley 9 Cuba 30.78
9 Madalyn McPherson 11 Steelville 30.87
10 Laney Tucker 11 Arcadia Valley 31.58
11 Alexis Ham 9 Bourbon 31.70
12 Kayla Norris 11 Grandview (Hillsboro) 32.05
13 Hannah Borcherding 9 New Haven 32.24
14 Grace Affolter 10 Newburg 32.44
15 Emily Brill 12 Grandview (Hillsboro) 32.47
16 Jenna Kay 11 Potosi 32.54
17 Maria Sheible 9 New Haven 32.71
18 Grace Kunkel 9 Salem 32.87
19 Kanon Aso 11 Vienna 32.98
20 Hollie Davis 9 St. Paul Lutheran (Farmin 33.14
21 Kerrigan Pryor 9 Viburnum 33.44
22 Karis Webb 9 Bourbon 34.94
23 Sadie Novak 9 Vienna 35.64
24 Chesnie Holden 9 Stoutland 36.78
25 Samantha Kingery 11 Potosi 37.35
26 Alexis Setzer 9 Viburnum 37.51
27 Casey Goodrich 11 Newburg 53.18
Jadelynn Winnie 9 Arcadia Valley SCR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Heather Pankey 11 St. James 1:05.17
2 Melanie Hubbs 10 Stoutland 1:05.73
3 Josie Landrum 11 Arcadia Valley 1:05.90
4 Hallie Portell 9 Potosi 1:07.84
5 Kate Ruediger 12 New Haven 1:08.34
6 Katarina Morris 11 Salem 1:08.60
7 Camille Bullock 9 St. James 1:08.64
8 Ashtyn Amelung 9 Arcadia Valley 1:09.07
9 Melody Whitman 10 Salem 1:10.51
10 Kaitlyn Sterling 10 Bourbon 1:11.02
11 Lauralie Grater 10 New Haven 1:12.22
12 Madilyn McMillan 10 Cuba 1:13.95
13 Molly Hamby 9 Potosi 1:13.99
14 Sam Maurer 9 Bourbon 1:14.50
15 Olivia Ayers 9 St. Paul Lutheran (Farmin 1:16.95
16 Grace Affolter 10 Newburg 1:19.56
17 Kanon Aso 11 Vienna 1:19.66
18 Rachel Garro 11 Vienna 1:22.23
19 Chesnie Holden 9 Stoutland 1:22.35
20 Lexie Scantlin 9 Cuba 1:24.42
21 Haley Auten-Clark 9 Viburnum 1:27.32
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allison Wakeland 12 Grandview (Hillsboro) 2:31.86h
2 Alyssa Church 9 Steelville 2:39.75h
3 Josie Landrum 11 Arcadia Valley 2:46.88h
4 Macy Shuschanke 9 Newburg 2:47.56h
5 Bryonna Allgier 11 Potosi 2:49.48h
6 McKenzie Overschmidt 10 New Haven 2:54.43h
7 Hannah Rethemeyer 9 New Haven 2:54.91h
8 Cierra Lewis 9 Potosi 2:57.15h
9 Sarah Lacy 12 St. Paul Lutheran (Farmin 3:01.43h
10 Jeanie Jester 9 Salem 3:05.56h
11 Sam Maurer 9 Bourbon 3:06.69h
12 Morgan Berkheimer 9 Viburnum 3:08.34h
13 Hailey Debert 11 St. Paul Lutheran (Farmin 3:15.65h
14 Grace Wagner 9 Cuba 3:24.06h
15 Haley Auten-Clark 9 Viburnum 3:30.40h
16 Allie Zimmer 11 Vienna 3:38.03h
17 Chloe Hutson 9 Vienna 3:38.46h
Lexie Scantlin 9 Cuba NT
Mikayela McCall 9 Salem NT
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allie Gibbs 11 Steelville 5:35.56h
2 Allison Wakeland 12 Grandview (Hillsboro) 5:55.38h
3 Kayley Heeter 10 Potosi 5:55.80h
4 Madison Langenberg 9 New Haven 6:07.11h
5 Alyssa Church 9 Steelville 6:09.06h
6 Macy Shuschanke 9 Newburg 6:13.00h
7 Madison Declue 12 Potosi 6:19.41h
8 Kayla Brumels 10 New Haven 6:37.76h
9 Sarah Lacy 12 St. Paul Lutheran (Farmin 6:50.53h
10 Olivia Schroyer 11 Cuba 6:52.84h
11 Morgan Berkheimer 9 Viburnum 7:04.88h
12 Emilee Quick 9 Cuba 7:40.56h
Alexis Tune 11 St. James SCR
Desirae Scott 9 Salem SCR
Haley Auten-Clark 9 Viburnum SCR
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Allie Gibbs 11 Steelville 12:08.97h
2 Emma McIntyre 9 New Haven 13:31.76h
3 Kara Harker 12 Vienna 13:32.92h
4 Skyler Stearns 11 Potosi 13:39.87h
5 Kyrsten Elder 10 Grandview (Hillsboro) 13:42.95h
6 Macy Shuschanke 9 Newburg 13:49.25h
7 Caroline Otten 9 New Haven 14:22.56h
8 Olivia Schroyer 11 Cuba 15:40.61h
9 Emilee Quick 9 Cuba 16:00.60h
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Callie Shelton 12 Bourbon 17.07
2 Melina Eaker 12 Grandview (Hillsboro) 17.34
3 Alexis Birkner 9 St. James 18.17
4 Sarra Faust 10 Grandview (Hillsboro) 18.34
5 Alaina Scott 9 New Haven 18.37
6 Laney Tucker 11 Arcadia Valley 19.42
7 Mackenzie Rodgers 12 St. James 19.62
8 Jodi Gotchal 9 Salem 19.84
9 Kaylee Skinner 10 Newburg 20.06
10 Hollie Davis 9 St. Paul Lutheran (Farmin 20.33
11 Kaylee Hutson 12 Steelville 20.92
12 Alma Sehic 12 Steelville 20.96
13 Abi Hayes 9 Potosi 21.09
14 Mia Montgomery 11 St. Paul Lutheran (Farmin 21.26
15 Emma McKellips 9 Cuba 21.68
16 Kariya McCloud 9 Potosi 21.99
17 Lydia Pataky 12 New Haven 23.54
18 Grace Kunkel 9 Salem 26.24
Ivy Starks 10 Cuba SCR
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laine Cottrell 9 Steelville 52.43
2 Julie Royer 12 St. Paul Lutheran (Farmin 54.70
3 Kaylee Skinner 10 Newburg 55.54
4 Sarra Faust 10 Grandview (Hillsboro) 56.77
5 Taylour Schoene 12 Vienna 57.64
6 Kaylee Hutson 12 Steelville 57.80
7 Courtney Cale 11 St. James 58.13
8 Madison Smith 10 Potosi 58.90
9 Abi Hayes 9 Potosi 59.17
10 Jeanie Jester 9 Salem 1:01.86
11 Chloe Propst 11 St. Paul Lutheran (Farmin 1:02.04
12 Mackenzie Rodgers 12 St. James 1:02.31
13 Sisley Pryor 11 Viburnum 1:03.05
14 Karissa Feeler 9 Vienna 1:05.91
15 Emma McKellips 9 Cuba 1:06.96
16 Ivy Starks 10 Cuba 1:09.53
Sarah Pribble 10 Stoutland SCR
Desirae Scott 9 Salem SCR
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Grandview (Hillsboro) 53.43
Melina EakerSarra FaustErica O'RourkeKatie Huskey
2 Steelville 54.64
Madalyn McPhersonLaine CottrellLindsay ChasenAllie Gibbs
3 New Haven 54.71
Makenzie MunsingerGrace FarisMcKenzie OverschmidtMacKenzie Bauer
4 St. James 54.88
Hunter PittsHannah MarceeCourtney CaleMackenzie Rodgers
5 Potosi 55.65
Cameryn YountPaige BatteralChelsea CharboneauJayleen Like
Salem 56.25
Shelby BotkinKirsten GoldenMonica JessenMadison Woolf
6 Cuba 56.55
Kiyah BastMadison MalladyMcKenzie ParmleyMadilyn McMillan
7 Bourbon 57.52
Alaina GriffithCallie SheltonAlexis HamKaitlyn Sterling
8 Vienna 1:01.76
Kanon AsoHaylee BedowAllie ZimmerSadie Novak
9 St. Paul Lutheran (Farmington) 1:02.32
Mia MontgomeryChloe PropstOlivia AyersHollie Davis
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. James 1:54.50
Hunter PittsRaina ForstromHeather PankeyBailey Wells
2 New Haven 1:56.10
Makenzie MunsingerMacKenzie BauerGrace FarisHannah Borcherding
3 Salem 1:57.18
Shelby BotkinKatarina MorrisMelody WhitmanMadison Woolf
4 Vienna 2:03.32
Rachel GarroKarissa FeelerKara HarkerTaylour Schoene
5 Bourbon 2:07.96
Alaina GriffithAlexis HamKaris WebbAshlyn Lewis
6 Potosi 2:08.33
Cassidy DeClueMadison TedderJosie ColyottBrooke Murdick
7 St. Paul Lutheran (Farmington) 2:15.78
Mia MontgomeryOlivia AyersHailey DebertHollie Davis
Grandview (Hillsboro) 2:19.35
Erica O'RourkeKayla NorrisKyrsten ElderKatie Huskey
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 St. James 4:28.64
Hannah MarceeCamille BullockBailey WellsHeather Pankey
2 New Haven 4:32.49
Kate RuedigerLauralie GraterMakenzie MunsingerMacKenzie Bauer
3 Salem 4:38.90
Katarina MorrisKirsten GoldenMelody WhitmanMadison Woolf
4 Potosi 4:41.65
Jayleen LikeChelsea CharboneauMadison DeclueKayley Heeter
5 Grandview (Hillsboro) 4:44.65
Kyrsten ElderAllison WakelandDelanie DierkerSarra Faust
6 St. Paul Lutheran (Farmington) 4:56.80
Sarah LacyChloe PropstHailey DebertJulie Royer
7 Vienna 5:12.85
Rachel GarroAnnalise JordanMarsie MessersmithChloe Hutson
8 Viburnum 5:21.45
Jackie SmithMorgan BerkheimerHannah BrooksSisley Pryor
9 Cuba 5:31.78
Shaylee CheplyCassidy DavisIvy StarksGrace Wagner
Steelville SCR
Alyssa ChurchSydney BookerLaine CottrellAllie Gibbs
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Potosi 11:13.16h
Hallie PortellSkyler StearnsCierra LewisBryonna Allgier
2 Vienna 11:21.21h
Kara HarkerAnnalise JordanMarsie MessersmithTaylour Schoene
3 St. Paul Lutheran (Farmington) 11:30.40h
Hailey DebertChloe PropstJulie RoyerSarah Lacy
4 New Haven 11:33.14h
Grace AllgaierKayla BrumelsHannah RethemeyerMadison Langenberg
5 Cuba 13:46.27h
Emilee QuickOlivia SchroyerGrace WagnerCassidy Davis
6 Salem 14:05.70h
Desirae ScottJeanie JesterMikayela McCallMackenzye Beard
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baylee Bilyeu 12 Salem 36-10.75
2 Skylar Shepherd 10 Stoutland 35-11.00
3 Maddie Click 11 Grandview (Hillsboro) 31-05.25
4 Autumn Manthey 11 Salem 31-05.00
5 Lauren Gerlemann 12 New Haven 30-11.50
6 Macey Terrill 10 St. James 30-05.00
7 Kiyah Bast 9 Cuba 30-02.50
8 Ashley Henke 9 Cuba 30-02.00
9 Emma Eaton 9 Potosi 28-06.75
10 Alleyiah Dunham 10 Newburg 27-08.00
11 Carissa Harmon 11 Steelville 26-05.00
12 Johnna Bloch 10 New Haven 25-09.50
13 Jayda Mercer 9 Steelville 25-06.00
14 Allie Zimmer 11 Vienna 24-11.00
15 Kami Politte 9 Potosi 24-10.50
16 Hannah Helvey 9 Arcadia Valley 24-10.00
17 Mckenzie Brennan 10 St. James 24-06.50
18 Molly Gearhart 9 Grandview (Hillsboro) 24-03.75
19 Elena Adami 11 Newburg 23-07.00
20 Autumn Gorzik 10 Bourbon 22-09.50
21 Alexis Setzer 9 Viburnum 20-10.50
22 Sadie Novak 9 Vienna 17-03.50
23 Aleya Pyatt 9 Viburnum 16-05.00
Kahlia Keith 9 Arcadia Valley SCR
Kylie Baranowski 9 Stoutland SCR
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Baylee Bilyeu 12 Salem 117-06
2 Autumn Manthey 11 Salem 95-05
3 Skylar Shepherd 10 Stoutland 92-02
4 Emma Eaton 9 Potosi 85-08
5 Lauren Gerlemann 12 New Haven 84-07
6 Kiyah Bast 9 Cuba 81-06
7 Amy Green 12 Steelville 79-01
8 Molly Gearhart 9 Grandview (Hillsboro) 75-03
9 Zoey Snyder 10 Grandview (Hillsboro) 73-04
10 Macey Terrill 10 St. James 71-09
11 Kylee Halbert 12 Steelville 70-08
12 Marah Suschanke 9 Newburg 66-09
13 Alleyiah Dunham 10 Newburg 65-09
14 Autumn Gorzik 10 Bourbon 64-07
15 Johnna Bloch 10 New Haven 61-02
16 Hannah Helvey 9 Arcadia Valley 59-01
17 Lynnae Gill 10 Viburnum 53-05
18 Aleya Pyatt 9 Viburnum 51-03
19 Madilyn McMillan 10 Cuba 50-04
20 Mckenzie Brennan 10 St. James 47-03
21 Allie Zimmer 11 Vienna 44-04
Kahlia Keith 9 Arcadia Valley SCR
Kylie Baranowski 9 Stoutland SCR
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Peyton Skiles 11 Potosi 5-02.00
2 Sydney Booker 9 Steelville 4-10.00
3 Melanie Hubbs 10 Stoutland 4-08.00
4 Heather Pankey 11 St. James 4-06.00
5 Kasey Strong 12 St. James 4-06.00
6 Alaina Scott 9 New Haven 4-04.00
7 Kaylee Skinner 10 Newburg 4-04.00
8 Callie Shelton 12 Bourbon 4-04.00
Jodi Gotchal 9 Salem NH
Rebecca Wakeland 10 Grandview (Hillsboro) NH
Jackie Smith 12 Viburnum NH
Marsie Messersmith 9 Vienna NH
Karissa Feeler 9 Vienna NH
Makenzi Porterfield 12 Grandview (Hillsboro) NH
Casey Baker 9 New Haven NH
Alma Sehic 12 Steelville NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Melina Eaker 12 Grandview (Hillsboro) 9-00.00
2 Kirsten Golden 11 Salem 8-06.00
3 Kasey Strong 12 St. James 7-06.00
4 Madison Smith 10 Potosi 7-00.00
5 Lydia Pataky 12 New Haven 7-00.00
6 Abbigale Deluca 10 St. James 6-06.00
7 Alma Sehic 12 Steelville 6-06.00
7 Alaina Scott 9 New Haven 6-06.00
9 Grace Affolter 10 Newburg 6-00.00
9 Annalise Jordan 11 Vienna 6-00.00
Tasha Lopretta 12 Grandview (Hillsboro) NH
Aubrianne Singer 9 Potosi NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Hoffman 9 Potosi 16-06.25
2 Peggy Halbert 12 Viburnum 15-07.00
3 Sydney Booker 9 Steelville 14-11.50
4 Kiyah Bast 9 Cuba 14-10.00
5 Raina Forstrom 11 St. James 14-07.00
6 Jayleen Like 10 Potosi 14-05.00
7 Kate Ruediger 12 New Haven 14-04.00
8 Alexis Birkner 9 St. James 13-11.50
9 Madison Mallady 11 Cuba 13-11.00
10 Sheny Delgado 9 New Haven 13-10.50
11 Rachel Garro 11 Vienna 13-10.00
12 Katie Huskey 11 Grandview (Hillsboro) 13-08.00
13 Trista Heavin 12 Salem 13-06.00
14 Delanie Dierker 9 Grandview (Hillsboro) 13-05.00
15 Lindsay Chasen 11 Steelville 13-03.50
16 Gracie Schultz 9 Belle 13-01.50
17 Kaylee Skinner 10 Newburg 12-06.25
18 Chloe Hutson 9 Vienna 11-08.00
19 Alaina Ferguson 9 Salem 11-00.00
Sarah Pribble 10 Stoutland SCR
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Melina Eaker 12 Grandview (Hillsboro) 31-09.00
2 Peggy Halbert 12 Viburnum 31-05.75
3 Bailey Wells 9 St. James 29-10.00
4 Sydney Booker 9 Steelville 29-05.75
5 Karissa Feeler 9 Vienna 29-05.50
6 Madison Langenberg 9 New Haven 28-05.00
7 Taylour Schoene 12 Vienna 28-02.25
8 Laney Tucker 11 Arcadia Valley 28-01.75
9 Lindsay Chasen 11 Steelville 27-06.00
10 Gracie Schultz 9 Belle 27-04.75
11 Delanie Dierker 9 Grandview (Hillsboro) 27-02.75
12 Kami Politte 9 Potosi 27-01.75
13 Trista Heavin 12 Salem 26-09.00
14 McKenzie Parmley 9 Cuba 25-11.00
15 Casey Baker 9 New Haven 25-10.75
16 Ashton Mink 9 Salem 25-04.00
17 Ashley Henke 9 Cuba 25-01.75
18 Raina Forstrom 11 St. James 25-00.00