Marceline High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
14.32 Ciarrah Bell 10th Finals H1 Complete Results
14.50 Heather Darling 14th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
27.62 Abbey Kussman 2nd Finals H1 Complete Results
30.37 Ciarrah Bell 10th Finals H1 Complete Results
400 Meter Dash
1:00.93 Abbey Kussman 1st Finals H1 Complete Results
1:08.01 Ramzee Bruner 8th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:45.88 Makenzie Stahl 9th Finals H1 Complete Results
2:53.89 Gracey Jordan 11th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
6:02.17 SB Rhea Krumpleman 3rd Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
13:55.16 Rhea Krumpleman 3rd Finals H1 Complete Results
14:39.07 Kennedy Edgar 6th Finals H1 Complete Results
100 Meter Hurdles
17.53 Renee Sinclair 2nd Finals H1 Complete Results
18.08 Sarah Kussman 6th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
51.45 Sarah Kussman 4th Finals H1 Complete Results
52.26 SB Renee Sinclair 6th Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
56.70 Relay Team 6th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:53.18 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:22.32 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
4x800 Meter Relay
10:50.78 Relay Team 2nd Finals H1 Complete Results
High Jump
4-11 Ramzee Bruner 3rd Finals H1 Complete Results
Long Jump
14-7 Renee Sinclair 3rd Finals H1 Complete Results
12-5 Rachael Cupp 13th Finals H1 Complete Results
Triple Jump
31-10.5 Renee Sinclair 2nd Finals H1 Complete Results
28-3 Rachael Cupp 12th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
9-0 Sarah Kussman 5th Finals H1 Complete Results
7-6 Chloee Dorrell 8th Finals H1 Complete Results
Discus
86-0 Savanna Kelly 11th Finals H1 Complete Results
83-5 Addyson Schmitt 12th Finals H1 Complete Results
Javelin
97-7 Savanna Kelly 4th Finals H1 Complete Results
82-7 Addyson Schmitt 9th Finals H1 Complete Results
Shot Put
29-6 Addyson Schmitt 9th Finals H1 Complete Results
21-8 Kenzee Gladbach 16th Finals H1 Complete Results
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.56 Nicholas Cain 15th Finals H1 Complete Results
200 Meter Dash
27.30 Kyle Duff 14th Finals H1 Complete Results
29.11 Mason Barnett 17th Finals H1 Complete Results
800 Meter Run
2:21.79 Enrique Burgos 9th Finals H1 Complete Results
1600 Meter Run
4:57.36 Logan Swanson 3rd Finals H1 Complete Results
3200 Meter Run
10:56.39 Logan Swanson 3rd Finals H1 Complete Results
110 Meter Hurdles
19.81 Hayden Dorrell 10th Finals H1 Complete Results
300 Meter Hurdles
42.81 Nicholas Cain 2nd Finals H1 Complete Results
4x100 Meter Relay
51.96 Relay Team 8th Finals H1 Complete Results
4x200 Meter Relay
1:52.63 Relay Team 6th Finals H1 Complete Results
4x400 Meter Relay
4:00.53 Relay Team 7th Finals H1 Complete Results
High Jump
5-8 Hayden Dorrell 6th Finals H1 Complete Results
5-2 Alexander Mccauslin 9th Finals H1 Complete Results
Long Jump
16-1 Kyle Duff 13th Finals H1 Complete Results
15-0 Vash Schick 14th Finals H1 Complete Results
Pole Vault
12-6 Hayden Dorrell 3rd Finals H1 Complete Results
11-6 Alexander Mccauslin 7th Finals H1 Complete Results
Discus
72-11 Brayden King 17th Finals H1 Complete Results
Javelin
102-7 Mason Barnett 9th Finals H1 Complete Results
84-10 SB Brayden King 17th Finals H1 Complete Results
Shot Put
26-5 Brayden King 19th Finals H1 Complete Results