Herbert Hoover TC Results

Women Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.13 Mariah Wilkes 8th Finals H3 Youth Results
13.26 SB Tonyah Fisher 9th Finals H2 Youth Results
13.51 SB Kenisha Merriweather 13th Finals H4 Youth Results
13.75 SB Kimora Guy 17th Finals H2 Youth Results
13.88 Ariel Bolden 16th Finals H2 HS Age Results
14.01 SB Zabrielle Canaday 7th Finals H2 Youth Results
14.36 Autumn Jones 9th Finals H1 Youth Results
14.49 SB Gabrielle Eubanks 22nd Finals H5 Youth Results
15.04 Ariel Easterwood 28th Finals H2 Youth Results
15.60 Dallas Merriweather 15th Finals H6 Youth Results
15.67 SB Haven Hooper 16th Finals H3 Youth Results
15.77 Dajah Nunn 18th Finals H2 Youth Results
16.09 Damia White 21st Finals H1 Youth Results
17.31 SB Zariyah Adams 13th Finals H4 Youth Results
19.77 SB Mackenzie Buckels 38th Finals H4 Youth Results
200 Meter Dash
27.46 Mariah Wilkes 7th Finals H6 Youth Results
27.66 Tonyah Fisher 9th Finals H4 Youth Results
27.85 SB Kenisha Merriweather 12th Finals H6 Youth Results
28.23 Kimora Guy 16th Finals H1 Youth Results
28.65 Ariel Bolden 18th Finals H1 HS Age Results
29.65 Autumn Jones 12th Finals H4 Youth Results
31.02 SB Gabrielle Eubanks 29th Finals H3 Youth Results
31.82 Ariel Easterwood 32nd Finals H2 Youth Results
32.22 SB Dallas Merriweather 14th Finals H2 Youth Results
32.52 SB Melanie Brewer 18th Finals H4 Youth Results
33.21 Damia White 21st Finals H7 Youth Results
33.30 Haven Hooper 22nd Finals H5 Youth Results
33.81 SB Dajah Nunn 24th Finals H3 Youth Results
34.06 SB Makenzie Dawson 25th Finals H1 Youth Results
36.69 SB Zariyah Adams 8th Finals H4 Youth Results
800 Meter Run
2:47.11 SB Ariel Bolden 4th Finals H1 HS Age Results
3:01.15 Makenzie Dawson 3rd Finals H1 Youth Results
3:28.37 SB Zariyah Adams 4th Finals H1 Youth Results
1500 Meter Run
5:47.83 Ariel Bolden 1st Finals H1 HS Age Results
6:13.60 Makenzie Dawson 2nd Finals H1 Youth Results
100 Meter Hurdles
18.26 SB Kenisha Merriweather 6th Finals H2 Youth Results
19.24 SB Gabrielle Eubanks 9th Finals H4 Youth Results
4x400 Meter Relay
4:33.72 SB Relay Team 3rd Finals H1 Youth Results
Long Jump
16-2 SB Mariah Wilkes 3rd Finals H1 Youth Results
15-3 SB Autumn Jones 1st Finals H1 Youth Results
14-11 Kenisha Merriweather 5th Finals H1 Youth Results
14-6.5 SB Gabrielle Eubanks 7th Finals H1 Youth Results
13-8 SB Ariel Easterwood 11th Finals H1 Youth Results
12-6.5 Dajah Nunn 1st Finals H1 Youth Results
11-0 Dallas Merriweather 4th Finals H1 Youth Results
9-6 Haven Hooper 11th Finals H1 Youth Results
6-11.5 SB Damia White 20th Finals H1 Youth Results
4-8.5 SB Mackenzie Buckels 23rd Finals H1 Youth Results
Men Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.07 SB Sayvion Jackson 4th Finals H1 Youth Results
12.62 Daniel Lee 8th Finals H4 Youth Results
13.65 Antonio Fisher 2nd Finals H7 Youth Results
14.56 SB Jeremyah Utsey 22nd Finals H2 Youth Results
14.68 Anthony Jones 25th Finals H3 Youth Results
14.89 SB Shaun Johnson 15th Finals H6 Youth Results
14.92 SB Jeremiah Jones 23rd Finals H5 Youth Results
16.01 SB Asante Brown 30th Finals H4 Youth Results
16.46 SB Jekobi Pointer 10th Finals H1 Youth Results
17.54 SB Za'kari Williams 23rd Finals H6 Youth Results
18.64 William Guy 36th Finals H2 Youth Results
19.62 SB Josiah Sawyer 43rd Finals H8 Youth Results
200 Meter Dash
26.59 Daniel Lee 11th Finals H5 Youth Results
27.64 Antonio Fisher 2nd Finals H6 Youth Results
30.49 SB Devin Sprtt 9th Finals H5 Youth Results
30.89 SB Jeremiah Jones 19th Finals H1 Youth Results
31.59 SB Shaun Johnson 12th Finals H4 Youth Results
34.15 SB Asante Brown 25th Finals H3 Youth Results
35.38 SB Za'kari Williams 19th Finals H7 Youth Results
36.30 William Guy 24th Finals H4 Youth Results
38.56 Jekobi Pointer 33rd Finals H1 Youth Results
41.48 SB Josiah Sawyer 44th Finals H5 Youth Results
800 Meter Run
2:21.73 Anthony Jones 2nd Finals H1 Youth Results
2:40.13 Jeremyah Utsey 8th Finals H1 Youth Results
2:44.47 Harry Holmes 3rd Finals H1 Youth Results
3:01.44 Devin Sprtt 10th Finals H1 Youth Results
3:12.32 Amaud Brown 12th Finals H1 Youth Results
3:14.57 William Guy 4th Finals H1 Youth Results
3:31.40 SB Jekobi Pointer 8th Finals H1 Youth Results
1500 Meter Run
5:41.73 Harry Holmes 1st Finals H1 Youth Results
5:59.75 Devin Sprtt 5th Finals H1 Youth Results
100 Meter Hurdles
16.73 Allen Brown Iii 3rd Finals H1 Youth Results
Long Jump
13-2 SB Jeremiah Jones 8th Finals H1 Youth Results
12-9 SB Antonio Fisher 3rd Finals H1 Youth Results
10-11 Asante Brown 9th Finals H1 Youth Results
10-4.75 Amaud Brown 11th Finals H1 Youth Results
9-0 SB Shaun Johnson 15th Finals H1 Youth Results
5-5 SB Za'kari Williams 21st Finals H1 Youth Results
Discus
46-0 Shannon Jackson 9th Finals H1 HS Age Results
Shot Put
24-3.5 Shannon Jackson 8th Finals H1 HS Age Results