KC Big 7 Freshman Conference 2008

Lee`s Summit, MO

Liberty High School Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
12.90 SB Rhea Jones 4th Finals H3
13.30 SB Rhocia Ibok 6th Finals H3
13.60 SB Meredith Hughes 9th Finals H3
200 Meter Dash
27.80 SB Meredith Hughes 6th Finals H3
28.20 SB Rhocia Ibok 8th Finals H3
30.00 SB Rhea Jones 16th Finals H3
400 Meter Dash
1:01.80 SB Shae Groom 1st Finals H3
1:09.00 SB Mahogany Jones 7th Finals H3
1:11.20 SB Mariel Danner 11th Finals H2
800 Meter Run
2:44.00 SB Lisa Richardson 2nd Finals
2:45.80 SB Alex Barcus 4th Finals
2:48.20 SB Baylie Perry 5th Finals
1600 Meter Run
5:56.90 SB Lydia Agee 5th Finals
6:12.40 SB Lisa Richardson 8th Finals
3200 Meter Run
12:59.50 SB Lydia Agee 4th Finals
13:55.20 SB Jennifer Clubine 7th Finals
100 Meter Hurdles
15.40 SB Shae Groom 1st Finals H2
17.90 SB Maddy Dennis 8th Finals H2
17.90 SB Katie Page 8th Finals H1
300 Meter Hurdles
49.30 SB Rhocia Ibok 2nd Finals H2
52.90 SB Katie Page 7th Finals H2
54.00 SB Maddy Dennis 9th Finals H1
4x100 Meter Relay
54.60 SB Relay Team 2nd Finals
4x200 Meter Relay
1:55.10 SB Relay Team 2nd Finals
4x400 Meter Relay
4:19.60 SB Relay Team 1st Finals
4x800 Meter Relay
11:05.80 SB Relay Team 4th Finals
High Jump
1.42m SB Angela Robinson 2nd Finals
1.27m SB Madison Cowart 5th Finals
Long Jump
4.92m SB Mahogany Jones 2nd Finals
4.29m SB Maddie Watring 6th Finals
4.16m SB Mariel Danner 9th Finals
Triple Jump
10.05m SB Mahogany Jones 1st Finals
9.04m SB Maddie Watring 6th Finals
8.05m SB Patricia Okonta 12th Finals
Pole Vault
2.13m SB Abby Fish 3rd Finals
1.83m SB Katie Page 6th Finals
Discus
24.92m SB Erin Henderson 6th Finals
24.26m SB Ashleigh Auman 7th Finals
20.8m SB Megan Laughlin 11th Finals
Shot Put
8.73m SB Ashleigh Auman 3rd Finals
8.09m SB Erin Henderson 7th Finals
6.88m SB Megan Laughlin 12th Finals
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
11.90 SB Jordan Mesmer 2nd Finals H3
12.20 SB Jaron Harden 6th Finals H3
12.40 SB Eric Ellison 8th Finals H1
200 Meter Dash
24.50 SB Jordan Mesmer 2nd Finals H3
24.60 SB Jaron Harden 3rd Finals H3
24.70 SB Nick Mathews 4th Finals H2
400 Meter Dash
1:02.80 SB Andres Leyva 10th Finals H3
1:06.00 SB Alex Nason 12th Finals H1
1:15.50 SB Christian Rivers 16th Finals H1
800 Meter Run
2:15.30 SB Cory Thomason 2nd Finals
1600 Meter Run
4:47.30 SB Matt Armstrong 1st Finals
3200 Meter Run
10:35.40 SB Matt Armstrong 1st Finals
4x100 Meter Relay
49.00 SB Relay Team 2nd Finals
4x200 Meter Relay
1:41.70 SB Relay Team 3rd Finals
4x400 Meter Relay
3:57.70 SB Relay Team 3rd Finals
4x800 Meter Relay
9:37.80 SB Relay Team 4th Finals
High Jump
1.63m SB Trent Guerrero 6th Finals
1.52m SB Grady 7th Finals
Long Jump
5.56m SB Chester 6th Finals
4.79m SB Grady 10th Finals
Triple Jump
10.95m SB Chester 7th Finals
10.48m SB Grady 9th Finals
Discus
32.16m SB Andrew Wagner 4th Finals
30.73m SB Calvin Jones 7th Finals
27.23m SB Peterson 12th Finals
Shot Put
12.57m SB Calvin Jones 1st Finals
10.87m SB Andrew Wagner 3rd Finals
9.78m SB Seth Ledford 9th Finals