Event 201 Girls 100 Meter Dash Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Britney Jordan 12 Caruthersvil 12.96 3 10
2 Sammi Layton 10 Arcadia Vall 13.08 3 8
3 Angela Dobbins 9 Malden High 13.27 3 6
4 Isabella Deckerd 11 Saxony Luthe 13.64 3 5
5 Allysa Pruitt 10 Scott City H 13.70 3 4
6 Allison Campbell 10 Jefferson R- 14.26 2 3
7 Ava Brown 11 Saxony Luthe 14.33 3 2
8 SIRINA CENA 9 Chaffee High 14.74 3 1
9 Journy West 9 Greenville H 15.02 2
10 Ta'niyah Payne 11 Hayti High S 15.20 1
11 Zarianna Walker 9 Caruthersvil 15.29 3
12 Aiden Blessing 10 St. Vincent 15.57 2
13 Haley Mcclung 11 Jefferson R- 16.22 2
14 Tyleigh Powers 11 East Prairie 16.29 2
15 Elizabeth Blessing 10 St. Vincent 16.38 1
16 Isabella Helton 9 East Prairie 16.45 2
17 ADRIANNA PENROSE 11 Chaffee High 16.76 2
18 Lindsey Henderson 9 West County 17.17 1
19 Paige Howard 9 Scott City H 17.54 1
Event 202 Girls 200 Meter Dash Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Antwanasia Bloniarz-Smoo 9 Malden High 27.06 3 10
2 Anna Thomason 11 Saxony Luthe 27.60 3 8
3 Sammi Layton 10 Arcadia Vall 27.78 3 6
4 Marissa Cooper 12 St. Vincent 27.87 3 5
5 Allysa Pruitt 10 Scott City H 28.31 3 4
6 Kiersten Vandeven 11 Jefferson R- 29.65 3 3
7 Robyn Walker 9 Caruthersvil 30.39 2 2
8 SIRINA CENA 9 Chaffee High 30.48 3 1
9 Riley Duvall 10 Jefferson R- 30.64 3
10 Ta'niyah Payne 11 Hayti High S 31.74 2
11 Hallie Vinyard 9 Arcadia Vall 32.34 2
12 Aiden Blessing 10 St. Vincent 32.39 2
13 Ashlyn West 9 Greenville H 32.57 2
14 Ava Uelsmann 9 Scott City H 33.86 1
15 Chaney Thiele 9 Greenville H 34.00 1
Event 203 Girls 400 Meter Dash Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Makila Hill 9 Malden High 1:02.92 3 10
2 Rita Eimer 12 St. Pius X ( 1:04.56 3 8
3 Allysa Pruitt 10 Scott City H 1:06.27 3 6
4 Sydney Cash 11 West County 1:07.96 3 5
5 Riley Duvall 10 Jefferson R- 1:10.19 3 4
6 Kiersten Vandeven 11 Jefferson R- 1:10.93 3 3
7 Cate Newstead-Adams 9 Arcadia Vall 1:12.55 3 2
8 Briona Breig 9 Saxony Luthe 1:12.86 2 1
9 Mya Seek 9 St. Pius X ( 1:13.75 2
10 Ava Uelsmann 9 Scott City H 1:17.84 1
11 Robyn Walker 9 Caruthersvil 1:18.05 3
12 Ta'niyah Payne 11 Hayti High S 1:18.14 2
13 Sara Spadazzi 12 Saxony Luthe 1:18.80 1
14 Raeley White 10 Greenville H 1:31.85 1
15 Zarianna Walker 9 Caruthersvil 1:31.87 2
16 Kaydence Jaco 10 Greenville H 1:32.03 1
Event 204 Girls 800 Meter Run Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rita Eimer 12 St. Pius X ( 2:36.90 10
2 Sydney Cash 11 West County 2:37.96 8
3 Abigail Thomason 12 Saxony Luthe 2:41.97 6
4 Emilee Rouggly 11 Woodland Hig 2:45.74 5
5 Kaelyn Nilson 10 Jefferson R- 2:49.01 4
6 Logan Schiwitz 9 Scott City H 2:50.19 3
7 Peyton Cattoor 11 Jefferson R- 2:57.02 2
8 Janell Windeknecht 9 Saxony Luthe 2:58.60 1
9 Mary Tevis 11 Arcadia Vall 2:59.49
10 Gabrielle Gremaud 10 St. Vincent 3:07.85
11 Denyce Harper 11 Woodland Hig 3:18.75
12 Rachel Miller 10 East Prairie 3:43.76
Event 205 Girls 1600 Meter Run Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rita Eimer 12 St. Pius X ( 6:01.33 10
2 Logan Schiwitz 9 Scott City H 6:02.64 8
3 Sydney Cash 11 West County 6:05.45 6
4 Rachel Eimer 10 St. Pius X ( 6:09.61 5
5 Natilie Stricklin 9 Arcadia Vall 6:11.87 4
6 Sophia Leach 9 Greenville H 6:36.75 3
7 Gabrielle Gremaud 10 St. Vincent 6:37.45 2
8 Mattison Bowyer 12 Saxony Luthe 6:37.97 1
9 Presley Ridings 9 Woodland Hig 6:40.57
10 Mackenzie Jackson 12 Chaffee High 6:45.52
11 Ava Wright 10 Jefferson R- 6:48.96
12 Katie Deevers 11 Jefferson R- 6:50.41
13 Eden Dehne 10 Saxony Luthe 7:01.52
14 Gabriella Weber 11 Arcadia Vall 7:26.34
15 Megan LeClere 10 St. Vincent 8:11.04
Event 206 Girls 3200 Meter Run Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rita Eimer 12 St. Pius X ( 12:50.59 10
2 Erica Standefer 12 Arcadia Vall 12:52.54 8
3 Emma Dettmer 9 Arcadia Vall 13:06.59 6
4 Sophia Leach 9 Greenville H 13:17.86 5
5 Logan Schiwitz 9 Scott City H 13:23.26 4
6 Emily Stewart 11 Woodland Hig 13:53.51 3
7 Reagan Edwards 10 St. Pius X ( 13:54.01 2
8 Mattison Bowyer 12 Saxony Luthe 14:12.72 1
9 Mackenzie Jackson 12 Chaffee High 14:27.94
10 Hannah Wigger 11 Jefferson R- 15:36.32
Event 207 Girls 100 Meter Hurdles Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Emma Brown 12 Woodland Hig 16.55 2 10
2 Laticia Hamilton 11 Caruthersvil 18.18 2 8
3 Britney Jordan 12 Caruthersvil 18.20 2 6
4 Alyssa Glanzer 10 Arcadia Vall 19.17 2 5
5 Kyla Allen 11 Jefferson R- 19.20 2 4
6 Janiecia Sharp 12 Charleston H 19.72 2 3
7 Bryanna Hale 11 Saxony Luthe 20.12 1 2
8 Maddie Edmond 11 Jefferson R- 20.36 1 1
9 Zaiden Vawter 11 Woodland Hig 22.56 1
Event 208 Girls 300 Meter Hurdles Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Britney Jordan 12 Caruthersvil 49.95 2 10
2 Laticia Hamilton 11 Caruthersvil 51.31 2 8
3 AYNE' HELD 9 Chaffee High 53.45 2 6
4 Reagan Kennedy 11 Jefferson R- 54.48 2 5
5 Alyssa Glanzer 10 Arcadia Vall 56.47 2 4
6 Janiecia Sharp 12 Charleston H 57.14 2 3
7 Bryanna Hale 11 Saxony Luthe 58.06 2 2
8 Katherine Werner 9 St. Pius X ( 58.86 2 1
9 Ashlyn West 9 Greenville H 59.97 1
10 Kaydence Stause 9 Woodland Hig 1:03.38 1
Event 209 Girls 4x100 Meter Relay Class 2
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Malden High School 53.09 10
1) Antwanasia Bloniarz-Smoot 9 2) Angela Dobbins 9
3) Crystal Allen 11 4) Makila Hill 9
2 Saxony Lutheran High School 53.82 8
1) Anna Thomason 11 2) Abigail Thomason 12
3) Bianca Scholl 11 4) Isabella Deckerd 11
3 Jefferson R-VII High School 55.14 6
1) Reagan Kennedy 11 2) Maddie Edmond 11
3) Catryn Cattoor 12 4) Laney Smith 12
4 Charleston High School 56.41 5
1) Teyarah Williams 11 2) Zion Jones 10
3) Jimmyia Hudson 10 4) Ah'kaya Paris 11
5 St. Vincent High School 58.95 4
1) Elizabeth Blessing 10 2) Addie Unterreiner 12
3) Aiden Blessing 10 4) Marissa Cooper 12
6 Woodland High School 1:00.66 3
1) Mia Nenninger 10 2) Kya Baker 9
3) Kaylee Lehman 10 4) Kaydence Stause 9
Event 210 Girls 4x200 Meter Relay Class 2
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Malden High School 1:55.56 10
1) Antwanasia Bloniarz-Smoot 9 2) Crystal Allen 11
3) Courteria Criglar 9 4) Makila Hill 9
2 Arcadia Valley High School 1:57.44 8
1) Sammi Layton 10 2) Cate Newstead-Adams 9
3) Alyssa Glanzer 10 4) Chloe Boushey 11
3 Jefferson R-VII High School 1:58.42 6
1) Riley Duvall 10 2) Grace Neels 9
3) Catryn Cattoor 12 4) Kiersten Vandeven 11
4 Charleston High School 2:07.17 5
1) Teyarah Williams 11 2) Zion Jones 10
3) Jimmyia Hudson 10 4) Ah'kaya Paris 11
5 Woodland High School 2:11.27 4
1) Mia Nenninger 10 2) Kya Baker 9
3) Kaylee Lehman 10 4) Kaydence Stause 9
6 Saxony Lutheran High School 2:11.80 3
1) Ava Brown 11 2) Addelyn Thomason 9
3) Madeline Kiehne 10 4) Elisa Barbarani 12
7 St. Vincent High School 2:18.54 2
1) Addie Unterreiner 12 2) Kirsten Robinson 12
3) Elizabeth Blessing 10 4) Aiden Blessing 10
Event 211 Girls 4x400 Meter Relay Class 2
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Malden High School 4:30.44 10
1) Antwanasia Bloniarz-Smoot 9 2) Crystal Allen 11
3) Courteria Criglar 9 4) Makila Hill 9
2 Jefferson R-VII High School 4:36.66 8
1) Riley Duvall 10 2) Peyton Cattoor 11
3) Grace Neels 9 4) Kiersten Vandeven 11
3 Saxony Lutheran High School 4:41.59 6
1) Briona Breig 9 2) Stacie Bangert 12
3) Abigail Thomason 12 4) Sara Spadazzi 12
4 Woodland High School 4:48.39 5
1) Kya Baker 9 2) Emilee Rouggly 11
3) Presley Ridings 9 4) Ava Arnzen 11
5 St. Pius X (Festus) High Schoo 4:53.76 4
1) Mya Seek 9 2) Katherine Werner 9
3) Reagan Edwards 10 4) Rachel Eimer 10
6 Charleston High School 5:16.39 3
1) Danisha Jackson 10 2) Zion Jones 10
3) Janiecia Sharp 12 4) Jimmyia Hudson 10
Event 212 Girls 4x800 Meter Relay Class 2
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Arcadia Valley High School 11:06.57 10
1) Emma Dettmer 9 2) Natilie Stricklin 9
3) Erica Standefer 12 4) Trinity Russell 11
2 Jefferson R-VII High School 11:23.93 8
1) Kaelyn Nilson 10 2) Malayne Lednick 10
3) Peyton Cattoor 11 4) Katie Deevers 11
3 Woodland High School 11:32.70 6
1) Emily Stewart 11 2) Emilee Rouggly 11
3) Presley Ridings 9 4) Ava Arnzen 11
4 Saxony Lutheran High School 12:38.55 5
1) Stacie Bangert 12 2) Addelyn Thomason 9
3) Janell Windeknecht 9 4) Briona Breig 9
5 Greenville High School 13:10.62 4
1) Kaydence Jaco 10 2) Chaney Thiele 9
3) Matti Looney 10 4) Sophia Leach 9
Event 221 Boys 100 Meter Dash Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Josh Leech 12 Caruthersvil 11.27 4 10
2 Noah Winch 12 West County 12.08 3 8
3 Elijah Burnett 10 Hayti High S 12.14 4 6
4 Mark Panagos 9 Scott City H 12.24 4 5
5 Rommie Turner 10 Charleston H 12.25 4 4
6 Dequavion Gorman 10 Hayti High S 12.28 4 3
7 Chasten Horton 10 West County 12.32 3 2
8 Karter Dowd 11 Jefferson R- 12.43 3 1
9 Caleb Houston 11 St. Pius X ( 12.53 4
10 Brandon Burford 9 Jefferson R- 12.57 2
11 Ian Held 9 Arcadia Vall 12.61 3
12 Carson Leible 11 St. Vincent 12.62 3
13 Luke Holder 10 Scott City H 12.63 3
14 Brandon Jackson 9 Malden High 12.67 4
15 Quamareous Farmer 9 Malden High 12.89 4
16 Ryan Reeves 11 Greenville H 13.36 2
17 Taylor Reeves 9 Greenville H 13.42 2
18 Joshua Gephart 9 East Prairie 13.45 2
19 Merlin Tucker 9 Woodland Hig 13.59 1
20 Shawn Hollingsworth 10 Chaffee High 13.60 2
21 Jorge Lopez 12 Saxony Luthe 13.83 2
22 Trenton Heine 11 St. Vincent 13.99 2
23 Nate Forrester 12 Woodland Hig 16.20 1
Event 222 Boys 200 Meter Dash Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sientez Lerma 11 Malden High 23.43 4 10
2 Josh Leech 12 Caruthersvil 23.60 4 8
3 Cole Seek 12 St. Pius X ( 23.81 4 6
4 Brandon Rowe 11 Hayti High S 24.19 4 5
5 Dwight Williams 10 Charleston H 24.28 4 4
6 Sean Usery 10 Jefferson R- 24.50 4 3
7 Dalyn Littlepage 10 Scott City H 24.89 3 2
8 Keiyonte Triplett 11 Charleston H 24.94 3 1
9 Seth Proffer 11 Malden High 24.96 3
10 Chasten Horton 10 West County 25.01 3
11 Karter Dowd 11 Jefferson R- 25.17 3
12 Austin Kirn 11 Saxony Luthe 25.76 3
13 Noah Winch 12 West County 25.95 3
14 Carson Leible 11 St. Vincent 26.02 2
15 Luke Holder 10 Scott City H 26.16 1
16 Shelten Hester 11 Woodland Hig 26.32 2
17 Ian Held 9 Arcadia Vall 26.40 2
18 Ethan Leible 11 St. Vincent 26.73 2
19 Merlin Tucker 9 Woodland Hig 27.42 2
20 Shawn Hollingsworth 10 Chaffee High 27.88 2
21 Zavion Sutton 12 Caruthersvil 27.92 4
22 Taylor Reeves 9 Greenville H 28.10 2
Event 223 Boys 400 Meter Dash Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Sientez Lerma 11 Malden High 52.49 3 10
2 Josiah Lantz 12 Arcadia Vall 54.12 3 8
3 Cole Seek 12 St. Pius X ( 54.99 3 6
4 D'Angelo Austin 11 Malden High 55.33 3 5
5 Jagger Robinson 12 Greenville H 56.20 2 4
6 Kyle Lewis 11 St. Pius X ( 56.58 3 3
7 Zavion Sutton 12 Caruthersvil 56.84 3 2
8 Jess Blankenship 10 Jefferson R- 57.01 2 1
9 Lucas Breeze 11 Jefferson R- 57.90 2
10 Eddie Pirtle 11 Hayti High S 58.28 3
11 Tyson Underwood 9 Scott City H 58.62 1
12 Quintrel Clay 10 Hayti High S 58.67 1
13 Dane Kline 10 St. Vincent 59.92 2
14 Shelten Hester 11 Woodland Hig 1:00.12 1
15 Jaxson Hunter 9 Caruthersvil 1:00.85 1
16 Brenden Beussink 9 Scott City H 1:02.10 1
17 Tracen Hopkins 9 Greenville H 1:03.63 1
18 Zachary Cole 11 Saxony Luthe 1:07.01 1
19 Landon Ruebel 9 St. Vincent 1:14.45 1
Event 224 Boys 800 Meter Run Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Toby Sloan 11 Woodland Hig 2:07.92 10
2 Kaleb Karrenbrock 11 Scott City H 2:09.64 8
3 Gabriel Anders 11 St. Vincent 2:11.00 6
4 Luke Eggemeyer 9 Saxony Luthe 2:13.12 5
5 Gavin Patterson 10 Chaffee High 2:18.92 4
6 Gage Underwood 12 Scott City H 2:22.27 3
7 Jacob Althoff 12 St. Pius X ( 2:25.90 2
8 Adam Bishop 12 St. Pius X ( 2:27.80 1
9 Saul Ibarra 11 Caruthersvil 2:29.22
10 Ian Ehrhardt 10 Jefferson R- 2:31.95
11 Easton Evans 9 Greenville H 2:32.37
12 Gage Simpson 11 Malden High 2:32.58
13 Xavier Tucker 11 Caruthersvil 2:47.95
14 Ezekiel Dunlap 10 Charleston H 2:50.14
Event 225 Boys 1600 Meter Run Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Reed Layton 9 Woodland Hig 4:56.52 10
2 Stone Gill 9 Arcadia Vall 5:06.39 8
3 Gage Underwood 12 Scott City H 5:08.17 6
4 Jackson Unterreiner 9 St. Vincent 5:08.78 5
5 Nicholas Clark 9 Woodland Hig 5:11.74 4
6 Jeb Huff 10 Greenville H 5:24.52 3
7 Easton Evans 9 Greenville H 5:27.04 2
8 Jerimiah Chipps 11 Jefferson R- 5:28.22 1
9 Dillon Mueller 9 Arcadia Vall 5:30.78
10 Jesse Schupp 9 Saxony Luthe 5:32.05
11 Ian Ehrhardt 10 Jefferson R- 5:49.00
12 Ethan Schremp 11 St. Vincent 5:53.65
13 Ethan Welch 10 Charleston H 5:56.28
Event 226 Boys 3200 Meter Run Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Stone Gill 9 Arcadia Vall 10:26.22 10
2 Reed Layton 9 Woodland Hig 10:31.51 8
3 Isaac Hotop 12 St. Vincent 11:00.43 6
4 Christopher Strange 11 Arcadia Vall 11:08.69 5
5 Jagger Robinson 12 Greenville H 11:21.53 4
6 Bradley Glass 12 Jefferson R- 12:25.36 3
7 Gavin Moehsmer 10 Woodland Hig 12:31.33 2
8 Matthew Glass 12 Jefferson R- 13:01.61 1
9 Jackson Hill 9 Greenville H 13:02.80
Event 227 Boys 110 Meter Hurdles Class 2
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Alejandro Munoz 12 Charleston H 17.12 10
2 Jaumarcum Johnson 11 Malden High 17.40 8
3 Sean Usery 10 Jefferson R- 17.96 6
4 Kayden Rundel 10 Jefferson R- 18.90 5
5 Hunter Senn 11 Scott City H 18.97 4
6 Torrin Johnson 9 Scott City H 24.11 3
Event 228 Boys 300 Meter Hurdles Class 2
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brandon Fonda 12 Caruthersvil 39.82 2 10
2 Chase Politte 11 Jefferson R- 43.95 2 8
3 Jaumarcum Johnson 11 Malden High 45.04 2 6
4 Tyler Whiteley 12 St. Pius X ( 45.41 2 5
5 Alejandro Munoz 12 Charleston H 46.38 2 4
6 Dawson Couch 11 Arcadia Vall 47.30 2 3
7 Hunter Senn 11 Scott City H 47.82 2 2
8 Devante Hamilton 11 Caruthersvil 47.96 2 1
9 Kayden Rundel 10 Jefferson R- 48.45 1
10 Jeb Huff 10 Greenville H 49.71 1
11 Torrin Johnson 9 Scott City H 54.62 1
Event 229 Boys 4x100 Meter Relay Class 2
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Caruthersville High School 44.76 10
1) Josh Leech 12 2) Brandon Fonda 12
3) Isaiah Rodgers 10 4) Charles Tillman 12
2 Charleston High School 46.10 8
1) Rommie Turner 10 2) Zhaire Clark 11
3) Dwight Williams 10 4) Fletravion Stanback 10
3 Hayti High School 46.44 6
4 Jefferson R-VII High School 47.38 5
1) Karter Dowd 11 2) Will Breeze 11
3) Jess Blankenship 10 4) Brandon Burford 9
5 Scott City High School 48.19 4
1) Tyson Underwood 9 2) Dalyn Littlepage 10
3) Luke Holder 10 4) Mark Panagos 9
6 St. Pius X (Festus) High Schoo 48.20 3
1) Kyle Lewis 11 2) Nate Ruble 11
3) Tyler Whiteley 12 4) Austin McGuckin 10
-- Malden High School DQ 2nd exchange
1) Seth Proffer 11 2) Quamareous Farmer 9
3) D'Angelo Austin 11 4) Brandon Jackson 9
Event 230 Boys 4x200 Meter Relay Class 2
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Caruthersville High School 1:35.35 2 10
1) Josh Leech 12 2) Charles Tillman 12
3) Isaiah Rodgers 10 4) Brandon Fonda 12
2 Scott City High School 1:37.02 2 8
1) Cayden Beussink 12 2) Camden Conner 12
3) Dalyn Littlepage 10 4) Mark Panagos 9
3 Hayti High School 1:37.94 2 6
4 Jefferson R-VII High School 1:38.09 1 5
1) Karter Dowd 11 2) Chase Politte 11
3) Brandon Burford 9 4) Sean Usery 10
5 Malden High School 1:38.27 2 4
1) D'Angelo Austin 11 2) Tyronne Lee 10
3) Seth Proffer 11 4) Brandon Jackson 9
6 Charleston High School 1:38.34 2 3
1) Keiyonte Triplett 11 2) Zhaire Clark 11
3) A'moses Wells 12 4) Dwight Williams 10
7 St. Pius X (Festus) High Schoo 1:41.34 2 2
1) Kyle Lewis 11 2) Nate Ruble 11
3) Tyler Whiteley 12 4) Austin McGuckin 10
8 St. Vincent High School 1:44.64 1 1
1) Ethan Leible 11 2) Dane Kline 10
3) Carson Leible 11 4) Gabriel Anders 11
Event 231 Boys 4x400 Meter Relay Class 2
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Malden High School 3:39.14 2 10
1) D'Angelo Austin 11 2) Tyronne Lee 10
3) Sientez Lerma 11 4) Jaumarcum Johnson 11
2 Scott City High School 3:39.82 2 8
1) Camden Conner 12 2) Kaleb Karrenbrock 11
3) Gage Underwood 12 4) Mark Panagos 9
3 Jefferson R-VII High School 3:40.86 2 6
1) Chase Politte 11 2) Jerimiah Chipps 11
3) Jess Blankenship 10 4) Sean Usery 10
4 Hayti High School 3:51.55 2 5
5 St. Pius X (Festus) High Schoo 3:54.76 2 4
1) Austin McGuckin 10 2) Jacob Althoff 12
3) Tyler Whiteley 12 4) Kyle Lewis 11
6 Charleston High School 3:54.90 2 3
1) Dwight Williams 10 2) Zhaire Clark 11
3) Marcus Brown 12 4) A'moses Wells 12
7 St. Vincent High School 3:56.94 2 2
1) Gabriel Anders 11 2) Dane Kline 10
3) Ethan Leible 11 4) Carson Leible 11
8 Saxony Lutheran High School 4:03.67 1 1
1) Austin Kirn 11 2) Luke Eggemeyer 9
3) Wade Eggemeyer 11 4) Zachary Cole 11
Event 232 Boys 4x800 Meter Relay Class 2
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Scott City High School 8:49.15 10
1) Camden Conner 12 2) Caleb Burger 12
3) Kaleb Karrenbrock 11 4) Gage Underwood 12
2 Arcadia Valley High School 9:19.19 8
1) Stone Gill 9 2) Josiah Lantz 12
3) Caden Dettmer 11 4) Dominic Mueller 11
3 St. Vincent High School 9:26.15 6
1) Isaac Hotop 12 2) Ethan Leible 11
3) Jackson Unterreiner 9 4) Gabriel Anders 11
4 Jefferson R-VII High School 9:51.84 5
1) Jerimiah Chipps 11 2) Bradley Glass 12
3) Ian Ehrhardt 10 4) Kyle Deevers 11
5 St. Pius X (Festus) High Schoo 9:57.29 4
1) Jacob Althoff 12 2) Justin Kramer 12
3) Tyler Vaughn 9 4) Adam Bishop 12
6 Charleston High School 10:17.24 3
1) A'Jahnoah Wells 11 2) Marcus Brown 12
3) Austin Mercer 11 4) A'moses Wells 12
Event 213 Girls High Jump Class 2
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Kyla Allen 11 Jefferson R- 1.53m 5-00.25 10
2 Laney Smith 12 Jefferson R- 1.48m 4-10.25 8
3 Anna Thomason 11 Saxony Luthe 1.43m 4-08.25 6
4 Stacie Bangert 12 Saxony Luthe 1.43m 4-08.25 5
5 Emma Brown 12 Woodland Hig 1.43m 4-08.25 4
6 Angela Dobbins 9 Malden High 1.37m 4-06.00 3
7 Madalyn Clabaugh 10 West County 1.32m 4-04.00 2
Event 214 Girls Pole Vault Class 2
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Marissa Cooper 12 St. Vincent 3.12m 10-02.75 10
2 Maddie Edmond 11 Jefferson R- 2.45m 8-00.50 8
3 Kinley Walker 11 Malden High 2.00m 6-06.75 6
4 Brittany Bittick 12 Jefferson R- 1.70m 5-07.00 4.50
5 Makayla Walker 11 Malden High 1.70m 5-07.00 4.50
Event 215 Girls Long Jump Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Angela Dobbins 9 Malden High 5.14m 16-10.50 2 10
2 Laney Smith 12 Jefferson R- 4.95m 16-03.00 2 8
3 Britney Jordan 12 Caruthersvil 4.93m 16-02.25 2 6
4 Isabella Deckerd 11 Saxony Luthe 4.80m 15-09.00 2 5
5 Laticia Hamilton 11 Caruthersvil 4.77m 15-07.75 2 4
6 Alivia Simily 10 West County 4.47m 14-08.00 2 3
7 Reagan Kennedy 11 Jefferson R- 4.41m 14-05.75 2 2
8 Allysa Pruitt 10 Scott City H 4.38m 14-04.50 2 1
9 Anihya Chappell 11 Charleston H 3.90m 12-09.50 1
10 Journy West 9 Greenville H 3.69m 12-01.25 1
11 Teyarah Williams 11 Charleston H 3.60m 11-09.75 2
12 Katherine Werner 9 St. Pius X ( 3.52m 11-06.75 1
13 Madalyn Clabaugh 10 West County 3.46m 11-04.25 2
14 Isabella Helton 9 East Prairie 3.31m 10-10.50 1
15 ADRIANNA PENROSE 11 Chaffee High 3.23m 10-07.25 1
16 Mya Seek 9 St. Pius X ( 3.16m 10-04.50 1
17 Taylor Haynes 12 Scott City H 3.06m 10-00.50 1
-- Raeley White 10 Greenville H DNF 1
Event 216 Girls Triple Jump Class 2
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Laticia Hamilton 11 Caruthersvil 10.41m 34-02.00 10
2 Alivia Simily 10 West County 10.20m 33-05.75 8
3 Anna Thomason 11 Saxony Luthe 10.16m 33-04.00 6
4 Laney Smith 12 Jefferson R- 9.79m 32-01.50 5
5 Emma Brown 12 Woodland Hig 9.61m 31-06.50 4
6 Reagan Kennedy 11 Jefferson R- 9.47m 31-01.00 3
7 Anihya Chappell 11 Charleston H 8.78m 28-09.75 2
8 Zion Jones 10 Charleston H 8.44m 27-08.25 1
9 Katherine Werner 9 St. Pius X ( 7.90m 25-11.00
10 ADRIANNA PENROSE 11 Chaffee High 7.79m 25-06.75
Event 217 Girls Shot Put Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Catryn Cattoor 12 Jefferson R- 10.57m 34-08.25 2 10
2 Hanna Burch 10 St. Pius X ( 10.13m 33-03.00 2 8
3 Riley Jackson 12 Jefferson R- 9.16m 30-00.75 2 6
4 Harlie Hinkle 9 Woodland Hig 8.95m 29-04.50 2 5
5 Xzana Harris 11 Malden High 8.94m 29-04.00 2 4
6 Janiecia Sharp 12 Charleston H 8.92m 29-03.25 2 3
7 Aleesha Scott 12 Malden High 8.59m 28-02.25 2 2
8 Makenzie Hill 10 Greenville H 8.35m 27-04.75 2 1
9 Mistavia Murray 12 Charleston H 8.21m 26-11.25 2
10 MADISON POBST 9 Chaffee High 8.13m 26-08.25 2
11 Tyleigh Powers 11 East Prairie 7.58m 24-10.50 1
12 Claire Otte 9 St. Vincent 7.12m 23-04.50 1
13 Makyia Thomas 10 Hayti High S 7.10m 23-03.50 1
14 Macie Grindstaff 9 Woodland Hig 7.06m 23-02.00 1
15 Mia Chapman 10 Saxony Luthe 6.98m 22-11.00 1
16 Ava Werner 11 St. Pius X ( 6.96m 22-10.00 1
17 Katie Roth 11 St. Vincent 6.68m 21-11.00 1
18 Riley Ledure 9 Saxony Luthe 6.57m 21-06.75 1
19 NATALIE RINEHART 9 Chaffee High 6.33m 20-09.25 1
Event 218 Girls Discus Throw Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Catryn Cattoor 12 Jefferson R- 32.97m 108-02 2 10
2 Hanna Burch 10 St. Pius X ( 29.38m 96-05 2 8
3 Mistavia Murray 12 Charleston H 25.59m 83-11 2 6
4 Riley Jackson 12 Jefferson R- 25.29m 83-00 2 5
5 Claire Otte 9 St. Vincent 24.78m 81-03 2 4
6 Aleesha Scott 12 Malden High 24.33m 79-10 2 3
7 Logan Schiwitz 9 Scott City H 23.93m 78-06 2 2
8 Xzana Harris 11 Malden High 23.30m 76-05 1 1
9 Jayden Buerck 10 Saxony Luthe 22.24m 72-11 1
10 MADISON POBST 9 Chaffee High 21.95m 72-00 2
11 Jordan Easter 11 Woodland Hig 20.10m 65-11 2
12 Harlie Hinkle 9 Woodland Hig 19.95m 65-05 2
13 Makyia Thomas 10 Hayti High S 19.83m 65-01 1
14 Katie Roth 11 St. Vincent 19.65m 64-06 1
15 Ava Werner 11 St. Pius X ( 19.23m 63-01 1
16 Tyleigh Powers 11 East Prairie 19.13m 62-09 2
17 Lily Ward 10 Saxony Luthe 18.60m 61-00 1
18 KAYLYNN TUTTLETON 9 Chaffee High 15.34m 50-04 1
Event 219 Girls Javelin Throw Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Emma Brown 12 Woodland Hig 32.02m 105-01 2 10
2 Hope Hartman 12 Malden High 29.78m 97-08 2 8
3 Allison Campbell 10 Jefferson R- 29.61m 97-02 2 6
4 Abigail Thomason 12 Saxony Luthe 28.79m 94-05 2 5
5 Claire Nichols 10 Charleston H 28.76m 94-04 2 4
6 MADISON POBST 9 Chaffee High 26.84m 88-01 1 3
7 Kaylee Lehman 10 Woodland Hig 26.82m 88-00 2 2
8 Claire Otte 9 St. Vincent 26.53m 87-00 2 1
9 Isabella Price 9 Jefferson R- 24.93m 81-09 2
10 Hanna Burch 10 St. Pius X ( 24.81m 81-05 2
11 Leah Fritsche 9 Saxony Luthe 23.64m 77-07 1
12 KAYLYNN TUTTLETON 9 Chaffee High 22.29m 73-01 1
13 Ava Werner 11 St. Pius X ( 21.50m 70-06 1
14 Makenzie Hill 10 Greenville H 21.25m 69-09 1
15 Katie Roth 11 St. Vincent 17.47m 57-04 1
16 Jaylon Samons 9 Malden High 16.97m 55-08 1
17 Liza Dannenmueller 10 Scott City H 15.50m 50-10 1
Event 233 Boys High Jump Class 2
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Dylan Burrell 11 East Prairie 1.83m 6-00.00 10
2 Ralph Salinas 10 Arcadia Vall 1.78m 5-10.00 8
3 Fletravion Stanback 10 Charleston H 1.73m 5-08.00 6
4 Quamareous Farmer 9 Malden High 1.68m 5-06.00 5
5 A'Jahnoah Wells 11 Charleston H 1.68m 5-06.00 4
6 Chase Politte 11 Jefferson R- 1.63m 5-04.25 2
6 Gavin Patterson 10 Chaffee High 1.63m 5-04.25 2
6 Isaiah Rodgers 10 Caruthersvil 1.63m 5-04.25 2
9 Luke Eggemeyer 9 Saxony Luthe 1.63m 5-04.25
10 Devante Hamilton 11 Caruthersvil 1.63m 5-04.25
11 Wade Eggemeyer 11 Saxony Luthe 1.58m 5-02.25
11 Nate Breeze 9 Jefferson R- 1.58m 5-02.25
11 Chasten Horton 10 West County 1.58m 5-02.25
14 Gary Cook 9 Woodland Hig 1.58m 5-02.25
Event 234 Boys Pole Vault Class 2
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Rylan Bell 10 Malden High 3.03m 9-11.25 10
2 Harley Ezell 11 Woodland Hig 2.73m 8-11.50 8
3 Jeb Huff 10 Greenville H 2.73m 8-11.50 6
4 Triston Cowell 9 Woodland Hig 2.58m 8-05.50 5
5 Ben Embry 9 Malden High 2.43m 7-11.50 4
6 Kayden Rundel 10 Jefferson R- 2.43m 7-11.50 3
Event 235 Boys Long Jump Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Brandon Fonda 12 Caruthersvil 6.60m 21-08.00 2 10
2 Cole Seek 12 St. Pius X ( 6.22m 20-05.00 2 8
3 Dylan Burrell 11 East Prairie 6.02m 19-09.00 2 6
4 Lane Vangennip 10 Woodland Hig 5.70m 18-08.50 2 5
5 Will Breeze 11 Jefferson R- 5.45m 17-10.75 2 4
6 Hunter Senn 11 Scott City H 5.24m 17-02.25 2 3
7 Dawson Couch 11 Arcadia Vall 5.23m 17-02.00 2 2
8 Tyrin Sager 10 Charleston H 5.08m 16-08.00 1 1
9 Tyronne Lee 10 Malden High 5.07m 16-07.75 2
10 Noah Winch 12 West County 5.05m 16-07.00 2
11 Preston Hulvey 10 Woodland Hig 5.04m 16-06.50 2
12 Lucas Jordan 12 Scott City H 5.02m 16-05.75 2
13 Quamareous Farmer 9 Malden High 4.97m 16-03.75 2
14 Isaac Andrews 11 Chaffee High 4.88m 16-00.25 1
15 Nate Breeze 9 Jefferson R- 4.77m 15-07.75 1
16 A'Jahnoah Wells 11 Charleston H 4.76m 15-07.50 1
17 Chasten Horton 10 West County 4.72m 15-06.00 1
18 Ian Held 9 Arcadia Vall 4.62m 15-02.00 1
19 Wade Eggemeyer 11 Saxony Luthe 4.48m 14-08.50 1
20 Kyle Smith 11 St. Pius X ( 4.41m 14-05.75 1
21 Shawn Hollingsworth 10 Chaffee High 4.39m 14-05.00 1
22 DaMarion Evans 10 East Prairie 4.26m 13-11.75 1
23 Jackson Hill 9 Greenville H 4.17m 13-08.25 1
24 Tracen Hopkins 9 Greenville H 4.08m 13-04.75 1
Event 236 Boys Triple Jump Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Cole Seek 12 St. Pius X ( 13.05m 42-09.75 2 10
2 Camden Conner 12 Scott City H 12.93m 42-05.25 2 8
3 Isaiah Rodgers 10 Caruthersvil 12.67m 41-07.00 2 6
4 Dylan Burrell 11 East Prairie 12.51m 41-00.50 2 5
5 Lamarius Smith 12 Malden High 11.43m 37-06.00 1 3.50
5 Will Breeze 11 Jefferson R- 11.43m 37-06.00 1 3.50
7 Preston Hulvey 10 Woodland Hig 11.42m 37-05.75 2 2
8 Fletravion Stanback 10 Charleston H 11.34m 37-02.50 2 1
9 Lucas Jordan 12 Scott City H 11.10m 36-05.00 2
10 Tyrin Sager 10 Charleston H 11.09m 36-04.75 2
11 Tyronne Lee 10 Malden High 10.95m 35-11.25 2
12 Austin Kirn 11 Saxony Luthe 10.55m 34-07.50 1
13 Ty Huffmaster 10 Greenville H 10.27m 33-08.50 1
14 Easton Evans 9 Greenville H 10.04m 32-11.25 1
15 Noah Winch 12 West County 9.61m 31-06.50 1
16 Shawn Hollingsworth 10 Chaffee High 9.49m 31-01.75 1
17 Kayden Rundel 10 Jefferson R- 9.35m 30-08.25 1
18 Isaac Andrews 11 Chaffee High 9.27m 30-05.00 1
-- DaMarion Evans 10 East Prairie DNF 1
Event 237 Boys Shot Put Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Tucker Coleman 12 Malden High 13.23m 43-05.00 2 10
2 Nate Ruble 11 St. Pius X ( 13.16m 43-02.25 2 8
3 Konner Armstrong 10 Jefferson R- 12.95m 42-06.00 2 6
4 Rafe Johnson 12 Woodland Hig 12.66m 41-06.50 2 5
5 KOLTON SPIES 11 Chaffee High 12.41m 40-08.75 2 4
6 Nylik Dunn 11 Scott City H 12.13m 39-09.75 2 3
7 Trenton Braswell 11 Woodland Hig 11.96m 39-03.00 2 2
8 Logan Jacobson 11 St. Pius X ( 11.84m 38-10.25 2 1
9 Ethan Pennington 12 Scott City H 11.60m 38-00.75 1
10 Montreal Smith 11 Caruthersvil 10.75m 35-03.25 2
11 Wyatt Irby 10 East Prairie 10.57m 34-08.25 1
12 Jayden Griffin 10 Chaffee High 10.55m 34-07.50 2
13 Trey Porter 9 Greenville H 10.22m 33-06.50 1
14 Charles David 9 Charleston H 10.11m 33-02.00 1
15 Andrew Owens 11 East Prairie 10.03m 32-11.00 2
16 Joseph Zoellner 9 Saxony Luthe 9.85m 32-03.75 2
17 Zachary Cole 11 Saxony Luthe 9.83m 32-03.00 1
18 Carlos Blackmon 9 Charleston H 9.79m 32-01.50 1
19 Ryan Strand 10 Greenville H 9.75m 32-00.00 1
20 Nate Bernatow 10 Jefferson R- 9.69m 31-09.50 1
21 Levi Johnson 11 West County 9.64m 31-07.50 1
22 Zi'yon Hester 9 Malden High 8.90m 29-02.50 1
23 Coby Cook 9 Caruthersvil 8.74m 28-08.25 1
24 Ben Kirn 10 St. Vincent 6.74m 22-01.50 1
Event 238 Boys Discus Throw Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Nate Ruble 11 St. Pius X ( 44.22m 145-01 2 10
2 Ethan Pennington 12 Scott City H 42.20m 138-05 2 8
3 Logan Jacobson 11 St. Pius X ( 41.59m 136-05 2 6
4 Nathan Waters 12 East Prairie 35.60m 116-09 2 5
5 KOLTON SPIES 11 Chaffee High 34.80m 114-02 2 4
6 Tucker Coleman 12 Malden High 33.26m 109-01 2 3
7 Konner Armstrong 10 Jefferson R- 30.21m 99-01 2 2
8 Keegan Jackson 10 Malden High 28.86m 94-08 2 1
9 Sterling Jones 11 Caruthersvil 27.94m 91-08 1
10 Trevor Bratton 9 Greenville H 27.25m 89-05 1
11 Joseph Zoellner 9 Saxony Luthe 27.05m 88-09 1
12 Coby Cook 9 Caruthersvil 26.25m 86-01 1
13 Bennett Pemberton 9 Jefferson R- 25.64m 84-01 1
14 Andrew Owens 11 East Prairie 25.35m 83-02 2
15 Aaron Zoellner 10 Saxony Luthe 25.30m 83-00 2
16 Tristen Stause 9 Woodland Hig 25.07m 82-03 1
17 Jayden Griffin 10 Chaffee High 25.05m 82-02 2
18 Nylik Dunn 11 Scott City H 24.24m 79-06 2
19 Levi Johnson 11 West County 21.60m 70-10 1
20 Carlos Blackmon 9 Charleston H 21.27m 69-09 1
21 Ben Kirn 10 St. Vincent 15.70m 51-06 1
22 Evan Rinacke 11 Woodland Hig 0.30m 1-00 1
23 Charles David 9 Charleston H 0.26m 10 2
Event 239 Boys Javelin Throw Class 2
====================================================================================
Name Year School Finals H# Points
====================================================================================
1 Luke Nichols 12 Charleston H 57.86m 189-10 2 10
2 Trenton Braswell 11 Woodland Hig 43.63m 143-02 2 8
3 Rylan Bell 10 Malden High 43.43m 142-06 2 6
4 Nylik Dunn 11 Scott City H 41.01m 134-06 2 5
5 Aaron Zoellner 10 Saxony Luthe 40.39m 132-06 1 4
6 Drew Breeze 11 Jefferson R- 40.01m 131-03 2 3
7 Lane Vangennip 10 Woodland Hig 38.62m 126-08 2 2
8 Logan Jacobson 11 St. Pius X ( 38.29m 125-07 2 1
9 Wyatt Friley 9 Greenville H 36.93m 121-02 1
10 Isaac Andrews 11 Chaffee High 36.36m 119-03 1
11 KOLTON SPIES 11 Chaffee High 35.34m 115-11 2
12 Ethan Pennington 12 Scott City H 34.23m 112-04 1
13 Caleb Houston 11 St. Pius X ( 29.50m 96-09 1
14 Konner Armstrong 10 Jefferson R- 28.90m 94-10 2
15 Justus Smith 10 Malden High 28.79m 94-05 2
16 Sterling Jones 11 Caruthersvil 22.77m 74-08 1
17 Coby Cook 9 Caruthersvil 22.42m 73-07 1
18 Samuel Stuart 10 Saxony Luthe 22.19m 72-10 1
19 Ben Kirn 10 St. Vincent 17.22m 56-06 1