1. | Bloomington North High School | 46 |
| Dontrice Barbee (S 8 = 8) |
| Elaina Walls (D 10 = 10) |
| Mackenzie Carver (800m 4 = 4) |
| Mya Hagerty (1600m 2 + 3200m 6 = 8) |
| Quinn Wilson (1600m 1 + 3200m 5 = 6) |
| Relay Team (10) |
2. | Hamilton Southeastern High School | 43 |
| Camille Christopher (100m 3 = 3) |
| Jessica Bray (PV 6 = 6) |
| Kennedy Drish (PV 10 = 10) |
| Lulu Black (3200m 2 = 2) |
| Mia Mackenzie (300H 4 = 4) |
| Relay Team (13) |
| Tierra Sydnor (400m 4 = 4) |
| Valerie Obear (D 1 = 1) |
3. | Warren Central High School | 36.14 |
| Cierra Williams (400m 10 = 10) |
| Jamie Wells (1600m 4 + 800m 2 = 6) |
| Jayla Mason (S 1 = 1) |
| Maray Bell (HJ 0.14 = 0.14) |
| Mikeisha Covington (800m 1 = 1) |
| Prommyse Hoosier (LJ 10 = 10) |
| Relay Team (8) |
4. | Brebeuf Jesuit Prep School | 36 |
| Nakita Turner-Lee (100H 10 = 10) |
| Relay Team (10) |
| Semira Killebrew (100m 6 + 200m 10 = 16) |
5. | Lawrence Central High School | 32.5 |
| De'aira Robertson (300H 10 = 10) |
| Jai-lyn Norwood (HJ 5.5 + LJ 3 = 8.5) |
| Jimmesia Jones (LJ 0.5 = 0.5) |
| Relay Team (13) |
| Taylor Herbert (200m 0.5 = 0.5) |
6. | West Lafayette High School | 27 |
| Ashley Weatherly (S 4 = 4) |
| Ellie Tate (800m 5 = 5) |
| Emma Tate (800m 8 = 8) |
| Itoro Udo-imeh (300H 1 + 400m 1 = 2) |
| Maria Siciliano (PV 8 = 8) |
7. | Center Grove High School | 22 |
| Julia Riley (100H 2 + LJ 6 = 8) |
| Kiyah Yeast (100m 4 + 200m 6 = 10) |
| Relay Team (4) |
8. | Indianapolis Bishop Chatard High School | 19 |
| Amanda Boggs (300H 5 = 5) |
| Beth Barnes (300H 8 = 8) |
| Katie Dietrick (400m 5 = 5) |
| Relay Team (1) |
9. | Pike High School | 18.75 |
| Adrianna Moore (PV 0.75 = 0.75) |
| Elizabeth Stanhope (1600m 10 = 10) |
| Kamrin Ricker-hurley (LJ 8 = 8) |
10. | Edgewood High School | 16 |
| Annalyssa Crain (1600m 6 + 3200m 10 = 16) |
11. | Zionsville Community High School | 14 |
| Ella Robinson (400m 8 = 8) |
| Relay Team (6) |
11. | Yorktown High School | 14 |
| Hannah Rapp (100H 6 = 6) |
| Relay Team (8) |
13. | Twin Lakes High School | 13 |
| Maggie Gutwein (1600m 5 + 3200m 8 = 13) |
13. | Elkhart Memorial High School | 13 |
| Claire Sievern (800m 10 = 10) |
| Clare Vogel (3200m 3 = 3) |
13. | South Bend John Adams High School | 13 |
| Joselyn Mwenifumbo (100H 8 + LJ 5 = 13) |
16. | Ben Davis High School | 12 |
| Khera Goss (HJ 2 = 2) |
| Simi Akinrinsola (S 10 = 10) |
17. | Jennings County High School | 11 |
| Kayla Truesdell (D 8 + S 3 = 11) |
18. | Whiteland Community High School | 10.25 |
| Chloe Sanders (PV 0.75 = 0.75) |
| Isabella Jackson (HJ 3.5 = 3.5) |
| Reagan Emberton (S 6 = 6) |
19. | Carmel High School | 10.14 |
| Ellie Clark (HJ 0.14 = 0.14) |
| Kara Deady (PV 5 = 5) |
| Relay Team (5) |
20. | North Central High School (Indianapolis) | 10 |
| Alyssa Robinson (200m 5 = 5) |
| Relay Team (5) |