St. Clair High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.31 | SB | Laura Davis | 10th | Finals | Girls Results |
15.21 | SB | Madison Bohannan | 12th | Finals | Girls Results |
200 Meter Dash | |||||
29.87 | SB | Caitlin Wilson | 6th | Finals | Girls Results |
29.94 | SB | Kelsey Duncan | 9th | Finals | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
6:49.00 | SB | Jenni Wakefield | 7th | Finals | Girls Results |
8:03.00 | SB | Kierns Hannah | 8th | Finals | Girls Results |
3200 Meter Run | |||||
15:27.00 | SB | Jenni Wakefield | 4th | Finals | Girls Results |
17:24.00 | SB | Kierns Hannah | 5th | Finals | Girls Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.32 | SB | Halley Cokley | 2nd | Finals | Girls Results |
20.07 | SB | Caitlin Wilson | 8th | Finals | Girls Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.60 | SB | Halley Cokley | 2nd | Finals | Girls Results |
4x100 Meter Relay | |||||
58.63 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:54.78 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
12:05.67 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
High Jump | |||||
1.27m | SB | Madison Bohannan | 9th | Finals | Girls Results |
1.22m | SB | Hannah Tomasovic | 11th | Finals | Girls Results |
Long Jump | |||||
4.39m | SB | Nicole Souders | 4th | Finals | Girls Results |
4.25m | SB | Kelsey Duncan | 6th | Finals | Girls Results |
3.64m | SB | Laura Davis | 16th | Finals | Girls Results |
Triple Jump | |||||
11.46m | SB | Jesse Kordonowy | 4th | Finals | Boys Results |
8.79m | SB | Hannah Tomasovic | 7th | Finals | Girls Results |
Discus | |||||
27.33m | SB | Karissa Hoffman | 4th | Finals | Girls Results |
23.57m | SB | Alicia Collings | 7th | Finals | Girls Results |
Shot Put | |||||
9.33m | SB | Ailica York | 5th | Finals | Girls Results |
8.78m | SB | Alicia Collings | 6th | Finals | Girls Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.71 | SB | Josh Martin | 4th | Finals | Boys Results |
13.84 | SB | Cole Butenhoff | 17th | Finals | Boys Results |
200 Meter Dash | |||||
24.44 | SB | Josh Martin | 4th | Finals | Boys Results |
24.85 | SB | Tanner Wideman | 5th | Finals | Boys Results |
400 Meter Dash | |||||
55.96 | SB | Tanner Wideman | 3rd | Finals | Boys Results |
800 Meter Run | |||||
2:17.00 | SB | Tyler Hinson | 3rd | Finals | Boys Results |
2:45.00 | SB | Willard Guyton | 9th | Finals | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
5:12.00 | SB | Tyler Hinson | 5th | Finals | Boys Results |
5:45.00 | SB | Avery Kyle | 13th | Finals | Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
13:12.00 | SB | Avery Kyle | 7th | Finals | Boys Results |
14:51.00 | SB | Brandon Weiss | 11th | Finals | Boys Results |
110 Meter Hurdles | |||||
17.32 | SB | Colin Avery | 2nd | Finals | Boys Results |
300 Meter Hurdles | |||||
47.42 | SB | Colin Avery | 4th | Finals | Boys Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.97 | SB | Relay Team | 4th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.75 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:50.48 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:25.01 | SB | Relay Team | 7th | Finals | |
Long Jump | |||||
5.47m | SB | Dalton Ulrich | 4th | Finals | Boys Results |
Triple Jump | |||||
12.73m | SB | Josh Martin | 1st | Finals | Boys Results |
Pole Vault | |||||
3.35m | SB | Dalton Ulrich | 1st | Finals | Boys Results |
3.2m | SB | David Webb | 2nd | Finals | Boys Results |
Discus | |||||
33.15m | SB | Collin Scott | 1st | Finals | Boys Results |
32.49m | SB | Mason Helton | 2nd | Finals | Boys Results |
26.67m | SB | Wyatt Wachter | 7th | Finals | Boys Results |
Shot Put | |||||
11.61m | SB | Collin Scott | 3rd | Finals | Boys Results |
11m | SB | Mason Helton | 5th | Finals | Boys Results |
10.06m | SB | Wyatt Wachter | 6th | Finals | Boys Results |