Boys 100 Meter Dash Primary 8-under
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Joshua Manning 8 Lee Summit, MO 16.55 2
2 Walker Sweet 7 Webb City, MO 16.98 4
3 Eric Butler 8 Grandview, MO 16.98 4
4 De'Andre Ruffin 7 Grandview, MO 17.06 1
5 Diesel Gordon 8 Manhattan, KS 17.14 2
6 Derrick Miller 8 Grandview, MO 17.35 2
7 George Pledger 7 Grandview, MO 17.82 3
8 Kanye Taylor 8 Springdale, AR 17.83 3
9 Christian Hurd 8 Kansas City, MO 17.99 3
10 Jaylon Brown 7 Belton, MO 18.35 3
11 Jon-Te' K II Moore 8 Raymore, MO 18.39 3
12 Damarcus Reed 8 Kansas City, KS 18.40 2
13 Isaac Ativie 7 Leavenworth, KS 18.42 4
14 Rogdryk Guillory 7 Lawrence, KS 18.44 4
15 Javon Burns 8 Kansas City, MO 18.50 1
16 Justin Barnes 6 Kansas City, MO 18.71 4
17 Mason Freese 7 Kansas City, KS 18.86 1
18 Isaac Houston 7 Springdale, AR 18.92 4
19 Javonntae Riley 7 Topeka, KS 19.27 3
20 Rudolph Rhodes 8 Lee's Summit, MO 19.57 2
21 Willie SwiftIII 8 Grandview, MO 20.01 2
22 Jake Bosley 7 North Kansas City, 20.42 4
23 Austin Depratt 8 Carl Junction, MO 21.07 1
24 Samuel Pfeiffer 6 El Dorado YM 23.78 1
-- Julian Woods 6 Kansas City, MO DNS 4
-- Aaron Simmons 8 Mission, KS DNS 1
Boys 200 Meter Dash Primary 8-under
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 De'Andre Ruffin 7 Grandview, MO 35.69 1
2 Diesel Gordon 8 Manhattan, KS 35.99 1
3 Joshua Manning 8 Lee Summit, MO 36.33 3
4 Roger Guillory 8 Lawrence, KS 36.65 4
5 Walker Sweet 7 Webb City, MO 36.76 4
6 Derrick Miller 8 Grandview, MO 37.09 3
7 Eric Butler 8 Grandview, MO 38.18 2
8 George Pledger 7 Grandview, MO 38.23 1
9 Kanye Taylor 8 Springdale, AR 38.99 1
10 Carson Celeste 6 Parkville, MO 39.25 2
11 Rogdryk Guillory 7 Lawrence, KS 39.25 4
12 Christian Hurd 8 Kansas City, MO 39.38 2
13 Javon Burns 8 Kansas City, MO 39.49 1
14 Mason Freese 7 Kansas City, KS 39.63 3
15 Rudolph Rhodes 8 Lee's Summit, MO 39.65 3
16 Damarcus Reed 8 Kansas City, KS 40.37 2
17 Jaylon Brown 7 Belton, MO 40.88 2
18 Isaac Ativie 7 Leavenworth, KS 41.74 4
19 Jon-Te' K II Moore 8 Raymore, MO 42.62 3
20 Isaac Houston 7 Springdale, AR 43.69 4
21 Austin Depratt 8 Carl Junction, MO 45.65 4
22 Shawn Myers 7 Battlefield, MO 48.20 1
23 Aaron Simmons 8 Mission, KS 51.85 2
24 MeKhi Williams 8 Columbia, MO 56.59 1
-- Evan Whittington 7 Olathe, KS DNS 3
-- Julian Woods 6 Kansas City, MO DNS 4
-- Justin Barnes 6 Kansas City, MO DNS 2
-- Javonntae Riley 7 Topeka, KS DNS 3
-- Zachary Clark 7 Leavenworth, KS DNS 4
Boys 400 Meter Dash Primary 8-under
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Joshua Manning 8 Lee Summit, MO 1:17.20 1
2 Regan Dunn 8 Smithville, MO 1:18.71 3
3 Roger Guillory 8 Lawrence, KS 1:22.80 3
4 Kelvin LigginsSr. 8 Kansas City, MO 1:23.42 3
5 Justin Barnes 6 Kansas City, MO 1:27.90 3
6 Javon Burns 8 Kansas City, MO 1:28.02 1
7 Christian Hurd 8 Kansas City, MO 1:28.41 1
8 Javonntae Riley 7 Topeka, KS 1:29.62 2
9 Rudolph Rhodes 8 Lee's Summit, MO 1:32.19 3
10 Jack Buckles 8 Parkville, MO 1:33.97 2
11 Jaylon Brown 7 Belton, MO 1:34.94 3
12 Damarcus Reed 8 Kansas City, KS 1:35.57 2
13 Jermaine Boyd 6 Kansas City, KS 1:37.13 1
14 Reagan Chavez 8 Springfield, MO 1:37.29 1
15 Kyle Dunaway 7 Parkville, MO 1:42.16 3
16 Jake Bosley 7 North Kansas City, 1:45.00 2
17 Grant Dunaway 8 Parkville, MO 1:47.80 2
18 Carson Celeste 6 Parkville, MO 1:51.74 1
19 Shawn Myers 7 Battlefield, MO 1:52.41 2
20 Alexander Hoffman 8 Kansas City, MO 2:00.65 2
21 MeKhi Williams 8 Columbia, MO 2:06.66 2
-- Julian Woods 6 Kansas City, MO DNS 3
-- Aaron Simmons 8 Mission, KS DNS 1
-- Evan Whittington 7 Olathe, KS DNS 1
Boys 800 Meter Run Primary 8-under
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Regan Dunn 8 Smithville, MO 3:10.13
2 Kelvin LigginsSr. 8 Kansas City, MO 3:16.50
3 Joshua Oakman 8 Kansas City, MO 3:27.36
4 Isaac Ativie 7 Leavenworth, KS 3:28.39
5 Kyle Dunaway 7 Parkville, MO 3:35.90
6 Jack Buckles 8 Parkville, MO 3:46.69
7 Grant Dunaway 8 Parkville, MO 3:50.34
8 Reagan Chavez 8 Springfield, MO 4:01.22
9 Jermaine Boyd 6 Kansas City, KS 4:06.75
10 Alexander Hoffman 8 Kansas City, MO 4:26.31
Boys 1500 Meter Run Primary 8-under
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Regan Dunn 8 Smithville, MO 5:50.56
2 Zachary Clark 7 Leavenworth, KS 6:56.54
3 Alexander Hoffman 8 Kansas City, MO 8:59.64
Boys 4x100 Meter Relay Primary 8-under
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Heartland Youth TC 'A' 1:16.49
1) Jack Buckles 8 2) Carson Celeste 6
3) Grant Dunaway 8 4) Kyle Dunaway 7
5) Kelvin LigginsSr. 8 6)
Boys Long Jump Primary 8-under
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Diesel Gordon 8 Manhattan, KS 10-04.50
2 Kanye Taylor 8 Springdale, AR 9-11.00
3 Joshua Oakman 8 Kansas City, MO 9-01.00
4 Tyler Heinerikson 8 Parkville, MO 8-11.00
5 Zachary Clark 7 Leavenworth, KS 8-06.00
6 Jake Bosley 7 North Kansas City, 7-10.00
7 Austin Depratt 8 Carl Junction, MO 7-08.00
8 George Pledger 7 Grandview, MO 6-07.00
9 Roger Guillory 8 Lawrence, KS 6-05.50
10 Willie SwiftIII 8 Grandview, MO 5-03.00
-- Samuel Pfeiffer 6 El Dorado YM FOUL
-- De'Andre Ruffin 7 Grandview, MO FOUL
-- Derrick Miller 8 Grandview, MO FOUL
-- Rogdryk Guillory 7 Lawrence, KS FOUL
-- Mason Freese 7 Kansas City, KS DNS
-- Eric Butler 8 Grandview, MO DNS
-- Isaac Houston 7 Springdale, AR DNS
Boys Shot Put 4 lbs Primary 8-under
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tyler Heinerikson 8 Parkville, MO 20-09.50
2 MeKhi Williams 8 Columbia, MO 19-00.00
3 Jon-Te' K II Moore 8 Raymore, MO 18-04.50
4 Walker Sweet 7 Webb City, MO 17-08.00
5 Joshua Oakman 8 Kansas City, MO 16-06.00
6 Evan Whittington 7 Olathe, KS 5-01.50
-- Samuel Pfeiffer 6 El Dorado YM DNS
-- Willie SwiftIII 8 Grandview, MO DNS