Girls 100 Meter - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rodgers, Jennifer SO Wellington-Napoleon 13.89
2 Spalding, Shelby FR Concordia 14.54
3 Arnone, Andie FR Lone Jack 14.59
4 Scherer, Merideth FR Concordia 14.86
5 SHARP, BRITNEY JR Van Horn 14.88
Girls 100 Meter - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Fenton, Faith SO Lone Jack 13.98
2 Kemple, Leah SO Crest Ridge 15.08
3 Williams, Haley SO Wellington-Napoleon 15.40
4 Armstrong, Alexa SO Lee's Summit Christian 15.69
5 Nimsgern, Kyla FR Crest Ridge 16.08
Girls 100 Meter - High School Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 James, Catherine FR Sweet Springs 16.72
2 Cole, Heather FR Orrick 16.99
Girls 200 Meter - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Hunter, Lily FR Crest Ridge 29.89
2 Leath, Hannah FR Lone Jack 31.68
3 Kemple, Leah SO Crest Ridge 32.03
4 Borgstadt, Taylor JR Concordia 33.46
Girls 200 Meter - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Scherer, Mallory FR Concordia 38.94
Girls 200 Meter - High School Heat #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Zheng, Zewen JR Lee's Summit Christian 39.94
Girls 400 Meter - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Hunter, Lily FR Crest Ridge 1:07.98
2 CARROLL, TAMERA SO Van Horn 1:08.91
3 Ruskey, Jamie FR Wellington-Napoleon 1:10.39
4 Beckemeyer, Christa JR Wellington-Napoleon 1:14.18
5 Seller, Mariah JR Lone Jack 1:17.55
Girls 400 Meter - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Small, Emily JR Concordia 1:13.20
2 Leath, Hannah FR Lone Jack 1:15.42
3 Curtis, Chista FR Concordia 1:18.62
4 Xu, Qiyang JR Lee's Summit Christian 1:32.53
5 Wang, Kristen JR Lee's Summit Christian 1:57.94
Girls 800 Meter High School
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Miller, Madi JR Lee's Summit Christian 2:50
2 Theiss, Tori JR Lone Jack 2:57
3 Brockmeyer, Keely FR Wellington-Napoleon 3:09
4 Van Harn, Megan FR Crest Ridge 3:30
Girls 1600 Meter - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stratton, Elizabeth FR Lee's Summit Christian 6:21
2 Miller, Madi JR Lee's Summit Christian 6:25
3 Kozak, Maggie JR Lone Jack 6:39
Girls 1600 Meter - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kroencke, Ally SO Lone Jack 6:49
2 Brockmeyer, Keely FR Wellington-Napoleon 7:00
Girls 3200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stratton, Elizabeth FR Lee's Summit Christian 13:34.73
2 Brockmeyer, Keely FR Wellington-Napoleon 14:44.00
3 Swartz, Marisa JR Orrick 15:34.00
4 Braun, Ali SO Lone Jack 16:16.08
5 Kawakami, Mayu JR Sweet Springs 16:18.00
6 Branscum, Stephanie JR Crest Ridge 16:46.53
7 Raub, Amber FR Crest Ridge 17:41.96
8 McGlone, Allison SO Lone Jack 17:50.00
Girls 100m Hurdles - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Fulte, Samantha SO Orrick 18.57
2 Wiseman, Taylar FR Lone Jack 18.96
3 Feldman, Maggie SO Crest Ridge 19.48
4 Fenton, Faith SO Lone Jack 19.49
5 Colborn, Cassie SO Concordia 21.36
Girls 100H - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jones, Kaitlyn JR Wellington-Napoleon 22.09
2 Small, Emily JR Concordia 22.59
3 Mulvey, Guilia SO Wellington-Napoleon 22.76
4 Sommers, McKenna SO Lee's Summit Christian 25.08
Girls 300H - Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Daugherty, Darcy SO William Chrisman 1:03.00
2 Conard, Karli FR Crest Ridge 1:03.29
3 Kawakami, Mayu JR Sweet Springs 1:03.51
Girls 300H - Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Brockman, Cassidy JR Concordia 49.29
2 Rodgers, Jennifer SO Wellington-Napoleon 51.06
3 Fulte, Samantha SO Orrick 53.43
4 Branscum, Melodi SR Crest Ridge 54.41
5 Jones, Kaitlyn JR Wellington-Napoleon 58.48
6 Brandes, Paige SO Lone Jack 59.44
7 Wiseman, Taylar FR Lone Jack 1:00.03
8 Colborn, Cassie SO Concordia 1:00.10
Girls 4 x 100 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Van Horn 'A' 58.67
CARROLL, SHARP, GARRETT, DOWNEY, Ortiz, PIERRE
2 Wellington-Napoleon 'A' 59.43
Cooper, Brockmeyer, Jones, Williams
3 Crest Ridge 'A' 1:00.46
Kemple, Nimsgern, Delana, Van Harn
4 Lone Jack 'A' 1:01.78
Fenton, Leath, Surber, Arnone
5 Concordia 'A' 1:03.19
Spalding, Scherer, Brockman, Sinclair, Colborn
6 Lee's Summit Christian 'A' 1:09.06
Armstrong, Xu, Zheng, Glidewell
Girls 4 x 200 Relay High School
============================================================
Team Time
============================================================
1 Crest Ridge 'A' 2:01
Branscum, Feldman, Kemple, Hunter, Van Harn
2 Concordia 'A' 2:03
Brockman, Spalding, Guier, Sinclair, Borgstadt, Colborn, Scherer
3 Wellington-Napoleon 'A' 2:04
Cooper, Brockmeyer, Beckemeyer, Ruskey
Girls 4 x 400 Relay High School
============================================================
Team Time
============================================================
1 Crest Ridge 'A' 4:58.63
Branscum, Feldman, Van Harn, Hunter, Delana
2 Lone Jack 'A' 5:00.19
Kozak, Theiss, Surber, Arnone
3 Concordia 'A' 5:09.38
Guier, Curtis, Cool, Brockman, Small
Girls 4 x 800 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Lone Jack 'A' 11:37
Kozak, Surber, Lund, Theiss, Kroencke
2 Wellington-Napoleon 'A' 11:45
Beckemeyer, Williams, Rodgers, Ruskey
3 Concordia 'A' 12:02
Guier, Curtis, Colborn, Cool
4 Crest Ridge 'A' 12:35
Borgan, Branscum, Branscum, Delana, Van Harn, Van Harn
Girls Long Jump - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Napier, Gabi SR Wellington-Napoleon 11-11.75
2 Fouquet, Laura JR Lee's Summit Christian 11-9.75
3 Raub, Amber FR Crest Ridge 11-2.75
4 Curtis, Chista FR Concordia 10-11.5
5 Borgan, Chloe FR Crest Ridge 10-10.75
6 Cole, Heather FR Orrick 10-6
Girls Long Jump - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Fulte, Samantha SO Orrick 13-11
2 Young, Asia SO William Chrisman 13-4.25
3 Osborn, Courtney JR Lone Jack 12-1.75
4 Bright, Nicole SO Sweet Springs 12-1
5 Arnone, Andie FR Lone Jack 11-11
Girls Triple Jump - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Erazo, Kassandra SO William Chrisman 28-1
2 Napier, Gabi SR Wellington-Napoleon 26-5
3 Borgan, Chloe FR Crest Ridge 24-5
4 Cole, Heather FR Orrick 23-6.75
5 James, Catherine FR Sweet Springs 22-7.75
Girls Triple Jump - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Fulte, Samantha SO Orrick 32-3.75
2 Bright, Nicole SO Sweet Springs 28-9.75
3 Surber, Jordan SR Lone Jack 28-7.5
4 Fenton, Faith SO Lone Jack 27-8
5 Van Harn, Morgan FR Crest Ridge 27-4
Girls Shot Put High School
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 HoChee, Chrissy JR William Chrisman 35-0.25
2 endsley, madison JR Orrick 31-10
3 Thornburg, Madison SO Wellington-Napoleon 31-2
4 mcglothin, sydnee JR Orrick 29-6.5
5 Block, Miranda SO Wellington-Napoleon 28-3
6 Pipes, Jessica SR Lone Jack 28-0.25
7 DOWNEY, MICHAYLA SR Van Horn 27-4
8 Najarro, Melissa JR William Chrisman 25-10
9 Conard, Karli FR Crest Ridge 23-4
10 Treat, Darci FR Concordia 21-11.5
11 Armstrong, Alexa SO Lee's Summit Christian 19-4
12 Murray, Brittlin SR Concordia 14-2.5
13 Bruntmyer, Seairra FR Van Horn 13-7.75
Girls Discus - High School Heat #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Thornburg, Madison SO Wellington-Napoleon 64-6
2 Hedrick, Emily JR Lone Jack 54-10
Girls Discus - High School Heat #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 endsley, madison JR Orrick 89-1
2 Pipes, Jessica SR Lone Jack 82-9
3 Maness, Krislyn FR Crest Ridge 68-8
4 Block, Miranda SO Wellington-Napoleon 65-2
5 Murray, Brittlin SR Concordia 61-10