Bolivar High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
200 Meter Dash | |||||
28.92 | Crista Nordan | 12th | Finals H2 | Girls Large Schools | |
29.65 | Claire Ankrom | 22nd | Finals H4 | Girls Large Schools | |
30.25 | Kasidy Owens | 24th | Finals H5 | Girls Large Schools | |
400 Meter Dash | |||||
1:07.85 | SB | Sarah Glidewell | 6th | Finals H5 | Girls Large Schools |
1:08.90 | Brooklyn Black | 13th | Finals H3 | Girls Large Schools | |
1:10.02 | SB | Kasidy Owens | 16th | Finals H4 | Girls Large Schools |
800 Meter Run | |||||
2:28.39 | Alena Fugitt | 6th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
2:33.11 | SB | Sierra Wells | 10th | Finals H1 | Girls Large Schools |
2:57.61 | SB | Jackie Urie | 27th | Finals H3 | Girls Large Schools |
1600 Meter Run | |||||
5:44.47 | SB | Sierra Wells | 8th | Finals H1 | Girls Large Schools |
6:01.87 | Veronica Hancock | 19th | Finals H2 | Girls Large Schools | |
6:34.53 | SB | Haley Newcomb | 32nd | Finals H3 | Girls Large Schools |
3200 Meter Run | |||||
12:51.27 | SB | Veronica Hancock | 7th | Finals H1 | Girls Large Schools |
14:43.66 | SB | Sarah Jenkins | 24th | Finals H2 | Girls Large Schools |
300 Meter Hurdles | |||||
1:00.51 | Samantha Phillips | 27th | Finals H5 | Girls Large Schools | |
1:03.03 | Dorian Russell | 31st | Finals H5 | Girls Large Schools | |
4x100 Meter Relay | |||||
56.88 | Relay Team | 13th | Finals H2 | Girls Large Schools | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:53.74 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Girls Large Schools | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:19.14 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Girls Large Schools | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:29.40 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Girls Large Schools | |
High Jump | |||||
1.47m | Daiwa Emmert | 3rd | Finals H1 | Girls Large Schools | |
Long Jump | |||||
4.55m | Daiwa Emmert | 7th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
3.54m | Sarah Jenkins | 27th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
Triple Jump | |||||
10.43m | Daiwa Emmert | 4th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
Pole Vault | |||||
2.9m | Allie Burlison | 4th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
2.29m | Sarah Glidewell | 10th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
Discus | |||||
25.1m | Michaela Rudy | 11th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
21.26m | April Frost | 20th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
Shot Put | |||||
8.94m | Mary Beth Payne | 10th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
6.3m | Heather Branstetter | 29th | Finals H1 | Girls Large Schools | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.94 | Logan Varner | 35th | Finals H8 | Boys Large Schools | |
400 Meter Dash | |||||
56.53 | Daniel Mueller | 23rd | Finals H8 | Boys Large Schools | |
58.34 | William Thomas | 36th | Finals H7 | Boys Large Schools | |
800 Meter Run | |||||
2:13.09 | Nathan Painter | 14th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
2:19.58 | SB | Jake Sanders | 26th | Finals H3 | Boys Large Schools |
1600 Meter Run | |||||
5:07.52 | Lance Buckner | 19th | Finals H2 | Boys Large Schools | |
5:07.97 | Kyle Skopec | 21st | Finals H2 | Boys Large Schools | |
5:08.44 | SB | Ryan Skopec | 22nd | Finals H4 | Boys Large Schools |
2000 Meter Run | |||||
7:24.53 | SB | Lance Buckner | 2nd | Finals H1 | Boys Large Schools |
7:38.71 | SB | Seth Skopec | 6th | Finals H2 | Boys Large Schools |
8:06.65 | SB | Jacob Crews | 11th | Finals H1 | Boys Large Schools |
3200 Meter Run | |||||
11:19.26 | Ryan Skopec | 21st | Finals H2 | Boys Large Schools | |
11:26.16 | SB | Jacob Crews | 23rd | Finals H2 | Boys Large Schools |
11:31.44 | SB | Seth Skopec | 26th | Finals H2 | Boys Large Schools |
300 Meter Hurdles | |||||
49.86 | Alex Rogers | 23rd | Finals H7 | Boys Large Schools | |
52.81 | Marcus Cox | 27th | Finals H7 | Boys Large Schools | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.89 | Relay Team | 12th | Finals H3 | Boys Large Schools | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.80 | Relay Team | 17th | Finals H4 | Boys Large Schools | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:51.60 | Relay Team | 10th | Finals H3 | Boys Large Schools | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:07.14 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
High Jump | |||||
1.83m | Brandon Emmert | 2nd | Finals H1 | Boys Large Schools | |
Long Jump | |||||
4.95m | Brandon Emmert | 25th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
Triple Jump | |||||
11.16m | Brandon Emmert | 16th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
Pole Vault | |||||
3.35m | Boone Raney | 7th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
3.2m | Jordan Ball | 11th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
Discus | |||||
36.63m | Ridge Tj | 10th | Finals H1 | Boys Large Schools | |
36.5m | Jacob Mills | 11th | Finals H1 | Boys Large Schools |