Bolivar High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.58 | Claire Ankrom | 20th | Prelims H5 | Complete Results | |
13.66 | Owens Kassidy | 23rd | Prelims H11 | Complete Results | |
13.76 | Asia Costello | 25th | Prelims H12 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
28.13 | SB | Owens Kassidy | 20th | Finals H5 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:06.58 | Taylor Dial | 16th | Finals H4 | Complete Results | |
1:07.14 | Hope White | 18th | Finals H6 | Complete Results | |
1:12.07 | Lydia Meredith | 29th | Finals H8 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:21.85 | Allison Porter | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
2:42.37 | SB | Amy Anderson | 23rd | Finals H2 | Complete Results |
2:51.25 | Alena Fugitt | 33rd | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:55.88 | Alena Fugitt | 13th | Finals H2 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
13:09.62 | SB | Kelie Henderson | 12th | Finals H1 | Complete Results |
14:18.74 | SB | Sarah Jenkins | 16th | Finals H1 | Complete Results |
14:49.96 | SB | Rachelle Pyle | 18th | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Hurdles | |||||
16.37 | Julia Phillips | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
16.77 | Julia Phillips | 6th | Prelims H5 | Complete Results | |
17.45 | Dorian Russell | 11th | Prelims H8 | Complete Results | |
21.91 | Haley Morrison | 28th | Prelims H2 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
51.35 | SB | Julia Phillips | 7th | Finals H3 | Complete Results |
55.49 | Dorian Russell | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
1:01.05 | SB | Haley Morrison | 26th | Finals H7 | Complete Results |
2000 Meter Steeplechase | |||||
8:57.09 | SB | Lydia Meredith | 1st | Finals H1 | Complete Results |
9:37.98 | SB | Haley Newcomb | 5th | Finals H1 | Complete Results |
9:49.83 | SB | Sarah Jenkins | 8th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.29 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:54.11 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:11.75 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:01.45 | Relay Team | 3rd | Finals H6 | Complete Results | |
High Jump | |||||
1.42m | Julia Phillips | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
4.9m | Anna Wolf | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
4.17m | Hope White | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
Triple Jump | |||||
10.66m | Anna Wolf | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
9.97m | Hope White | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
2.29m | Kaylan Miner | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
2.29m | SB | Sarah Glidewell | 13th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
28.55m | Michaela Rudy | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
24.43m | Mary Beth Payne | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
9.32m | Mary Beth Payne | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
8.82m | SB | MeLayne Bruce | 16th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.84 | Zach Crites | 17th | Prelims H13 | Complete Results | |
12.11 | Tyler Dickenson | 30th | Prelims H11 | Complete Results | |
12.49 | Logan Varner | 38th | Prelims H3 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
23.78 | SB | Ryan Vance | 15th | Finals H5 | Complete Results |
24.33 | Zach Crites | 23rd | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
56.45 | SB | George Ofori-yeboah | 30th | Finals H9 | Complete Results |
58.02 | Spencer Williams | 36th | Finals H8 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:04.75 | SB | Nathan Painter | 8th | Finals H1 | Complete Results |
2:12.59 | Kellan Broadway | 17th | Finals H3 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:37.69 | Nathan Painter | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4:50.76 | SB | Ryan Skopec | 12th | Finals H1 | Complete Results |
4:52.99 | SB | Seth Skopec | 15th | Finals H1 | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
10:20.10 | Ryan Skopec | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
10:20.97 | Kyle Skopec | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
10:38.99 | Seth Skopec | 15th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.77 | Alex Rogers | 15th | Prelims H3 | Complete Results | |
18.34 | Lane Loomer | 19th | Prelims H2 | Complete Results | |
20.89 | SB | Brandon Neeper | 24th | Prelims H6 | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
45.97 | Lane Loomer | 12th | Finals H4 | Complete Results | |
48.72 | Alex Rogers | 22nd | Finals H4 | Complete Results | |
48.87 | Brandon Neeper | 23rd | Finals H6 | Complete Results | |
2000 Meter Steeplechase | |||||
7:33.08 | Jacob Crews | 9th | Finals H2 | Complete Results | |
7:48.33 | SB | Spencer Williams | 12th | Finals H2 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.47 | Relay Team | 10th | Finals H2 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.74 | Relay Team | 12th | Finals H2 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:43.86 | Relay Team | 11th | Finals H4 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:30.86 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
1.83m | Brandon Emmert | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1.78m | SB | Anthony Mcclellon | 9th | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
5.41m | Brandon Emmert | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
5.23m | SB | Anthony Mcclellon | 24th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
12.73m | SB | Anthony Mcclellon | 4th | Finals H1 | Complete Results |
10.21m | Kenny Prickette | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
3.96m | Joe Urie | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
3.66m | SB | Boone Raney | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
13.16m | Caleb Gambriel | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
12.6m | Jake Lockhart | 17th | Finals H1 | Complete Results |