Middle School Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Blaine Perkins 8 Putnam County 12.01hPR
2 Chase Tomlin 8 Putnam County 12.14hPR
3 Brandon Jefferson 8 Linn County 12.59hPR
4 Quincy Buckner 8 Brookfield 12.63hPR
5 Steven Ogle 8 Brookfield 13.03hPR
6 Kadan Donovan 8 Brookfield 13.20hPR
7 Braxsten Duncan 8 Brookfield 13.32hPR
8 Victor Davis 8 Brookfield 13.45hPR
9 Barrett Stearns 7 Marceline 13.97hPR
10 Jase Adams 7 Northwestern 14.10h
11 Konnor Hoerrmann 8 Linn County 14.39hPR
12 Reece Svendsen 7 Marceline 14.47hPR
13 Conner Quinn 7 Marceline 14.48h
14 Matthew Rollison 7 Marceline 15.88h
15 Trentin Goosey 7 Marceline 16.06hPR
16 Aiden Bussman 7 Marceline 17.63h
17 Aiden Rodgers 7 Marceline 17.69hPR
Landon Winn 7 Northwestern NT
Middle School Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Blaine Perkins 8 Putnam County 25.03hPR
2 Chase Tomlin 8 Putnam County 25.89hPR
3 Caleb Stallo 7 Marceline 27.59hPR
4 Kadan Donovan 8 Brookfield 27.77hPR
5 Gambal Staddie 8 Brookfield 27.94hPR
6 Garret Wood 7 Brookfield 28.00hPR
7 Braxsten Duncan 8 Brookfield 28.20hPR
8 Reise Brundage 7 Putnam County 29.13hPR
9 Cole Griffen 8 Marceline 29.52hPR
10 Jack Deweese 7 Marceline 29.69h
11 Matthew Dorrell 8 Marceline 29.82hSR
12 Konnor Hoerrmann 8 Linn County 30.08hPR
13 Hayden Harms 8 Northwestern 30.50hPR
14 Dwight Brees 8 Northwestern 30.78hPR
15 Canaan Wright 8 Marceline 31.50hSR
River Timms 7 Brookfield NT
Middle School Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Owen Ream 7 Putnam County 1:02.89hPR
2 Crew Klingner 7 Putnam County 1:04.57hPR
3 Matthew Dorrell 8 Marceline 1:06.13hSR
4 Jack Deweese 7 Marceline 1:06.25h
5 Eithen McConkey 7 Brookfield 1:06.75h
6 Colton Parn 7 Brookfield 1:09.19hPR
7 Konnor Hoerrmann 8 Linn County 1:10.18hPR
8 Aaron Geno 7 Brookfield 1:10.28hPR
9 Slade McCauslin 7 Marceline 1:17.53hPR
10 Brayden Brown 8 Marceline 1:24.77hPR
11 Trevor Terrell 7 Marceline 1:26.19hPR
12 Dillan McCollum 7 Marceline 1:28.77h
Steven Ogle 8 Brookfield NT
Gage Bell 8 Northwestern NT
Middle School Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tanner Sayre 8 Marceline 2:23.69hPR
2 Jude Watt 7 Putnam County 2:26.00hPR
3 Cayden Davis 8 Marceline 2:35.28h
4 Alex Head 8 Putnam County 2:39.96hPR
5 Jase Adams 7 Northwestern 2:54.75hPR
6 Ivyl Graham 8 Putnam County 3:00.81hPR
7 Slade McCauslin 7 Marceline 3:06.51hPR
8 Troy Munsterman 8 Brookfield 3:20.66h
9 Wyatt Neal 7 Linn County 4:00.07h
Middle School Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jude Watt 7 Putnam County 5:27.18hPR
2 Tye White 8 Brookfield 5:37.97hPR
3 Gage Bell 8 Northwestern 5:57.52hPR
4 Adain Daller 8 Marceline 5:59.08h
5 Barrett Stearns 7 Marceline 6:25.65h
6 Brayden Brown 8 Marceline 6:30.15h
7 Trenten Schreiner 7 Marceline 6:30.65h
8 Ivyl Graham 8 Putnam County 6:46.88hPR
9 Trevor Terrell 7 Marceline 6:47.18hPR
10 Riley Ayers 7 Putnam County 6:47.25hPR
11 Hank Parks 7 Brookfield 7:13.41h
12 Wyatt Neal 7 Linn County 7:41.76h
Middle School Boys 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brandon Jefferson 8 Linn County 16.69hPR
2 Kaiden Sorden 8 Brookfield 18.40hPR
3 John Jones 8 Putnam County 18.93hPR
4 Caleb Stallo 7 Marceline 19.26hPR
5 Gage Ludington 7 Brookfield 20.06hPR
6 Trace Riediger 7 Putnam County 21.46hPR
7 Troy Munsterman 8 Brookfield 21.94hPR
8 Ethan Baxter 8 Marceline 22.16hPR
9 Reece Svendsen 7 Marceline 22.52hPR
10 Justin Stallo 7 Marceline 25.39hPR
Landon Winn 7 Northwestern NT
Lucas Hendee 8 Putnam County NT
Middle School Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Putnam County 51.50h
Blaine PerkinsChase TomlinOwen ReamBrayden Walter
2 Brookfield 54.66h
Owen BoleyQuincy BucknerGambal StaddieGarret Wood
3 Marceline 56.89h
Barrett StearnsReece SvendsenCole GriffenCaleb Stallo
4 Northwestern 57.14h
Dwight BreesTrey StockwellHayden HarmsJase Adams
Middle School Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Putnam County 1:59.28h
Reise BrundageTrace RiedigerCarter SimmonsJohn Jones
2 Northwestern 1:59.37h
Gage BellHayden HarmsTrey StockwellJase Adams
3 Marceline 2:02.37h
Canaan WrightBraden LichtenbergJohn DarlingCole Griffen
Brookfield DQ
Owen BoleyGambal StaddieEithen McConkeyGarret Wood
Middle School Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Putnam County 4:18.40h
Jude WattCrew KlingnerOwen ReamJake Rouse
2 Marceline 4:24.64h
Adain DallerCayden DavisTanner SayreJohn Darling
3 Brookfield 4:27.06h
Owen BoleyEithen McConkeySteven OgleTye White
Middle School Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor Murrell 8 Linn County 38-09.00PR
2 Kyan Sutch 8 Brookfield 36-05.50PR
3 Brayden Walter 8 Putnam County 36-03.00PR
4 Brandon Jefferson 8 Linn County 29-06.50PR
5 Gavin Rodriguez 8 Brookfield 28-05.50PR
6 AJ Almond 7 Brookfield 28-04.00PR
7 Gage Lindsay 8 Brookfield 28-02.50PR
8 Jace Kornbrust 7 Brookfield 26-03.00PR
9 Reed Valentine 7 Putnam County 25-07.00PR
10 Trentin Goosey 7 Marceline 25-02.50PR
11 Evan Burgner 8 Marceline 25-01.50PR
12 Cooper Ballinger 8 Linn County 24-11.00PR
13 Mason Mayhew 8 Brookfield 24-08.00PR
14 Max Cupp 8 Marceline 23-02.00
15 Bennett Phillips 7 Marceline 22-10.50PR
16 Kason Brammer 7 Marceline 22-00.50PR
17 Justin Stallo 7 Marceline 21-00.00PR
18 Aiden Rodgers 7 Marceline 19-08.50PR
19 Aron Horton 8 Brookfield 19-06.00PR
Middle School Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brayden Walter 8 Putnam County 108-10PR
2 Kyan Sutch 8 Brookfield 100-08PR
3 Connor Ratliff 8 Marceline 98-06PR
4 Connor Murrell 8 Linn County 85-06PR
5 AJ Almond 7 Brookfield 79-00PR
6 Kaiden Sorden 8 Brookfield 75-10PR
7 Max Cupp 8 Marceline 75-05PR
8 Gavin Rodriguez 8 Brookfield 72-09PR
9 Cooper Ballinger 8 Linn County 70-05PR
10 Gage Lindsay 8 Brookfield 69-10
11 Jace Kornbrust 7 Brookfield 62-01PR
12 Bennett Phillips 7 Marceline 61-10PR
13 Justin Stallo 7 Marceline 60-09PR
14 Kason Brammer 7 Marceline 58-10PR
15 Evan Burgner 8 Marceline 58-05PR
16 Reed Valentine 7 Putnam County 52-03PR
17 Aiden Rodgers 7 Marceline 50-04PR
18 Trentin Goosey 7 Marceline 49-06
19 Aiden Bussman 7 Marceline 43-04PR
20 Aron Horton 8 Brookfield 39-06PR
Middle School Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Blaine Perkins 8 Putnam County 5-00.00PR
2 Jake Rouse 8 Putnam County 4-10.00PR
3 Tye White 8 Brookfield 4-08.00
3 Connor Ratliff 8 Marceline 4-08.00
5 Dwight Brees 8 Northwestern 4-06.00PR
6 Eithen McConkey 7 Brookfield 4-04.00PR
6 Mason Mayhew 8 Brookfield 4-04.00PR
6 Owen Boley 8 Brookfield 4-04.00
9 Ryder Gooch 8 Marceline 4-02.00
9 Carter Simmons 7 Putnam County 4-02.00PR
Landon Winn 7 Northwestern NH
Trentin Goosey 7 Marceline NH
Caleb Stallo 7 Marceline NH
Middle School Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jake Rouse 8 Putnam County 8-00.00PR
2 Conner Quinn 7 Marceline 7-06.00PR
2 Ryder Gooch 8 Marceline 7-06.00PR
2 Ivyl Graham 8 Putnam County 7-06.00PR
5 Victor Davis 8 Brookfield 7-00.25PR
6 Jack Deweese 7 Marceline 7-00.00PR
6 Tye White 8 Brookfield 7-00.00PR
8 Jude Watt 7 Putnam County 6-06.00PR
9 Gage Ludington 7 Brookfield 6-00.00PR
Middle School Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Quincy Buckner 8 Brookfield 15-00.00
2 Brayden Walter 8 Putnam County 14-10.00PR
3 Owen Ream 7 Putnam County 13-10.50PR
4 Trey Stockwell 8 Northwestern 13-08.50PR
5 Gage Ludington 7 Brookfield 13-06.50PR
6 Crew Klingner 7 Putnam County 13-06.00PR
7 Brandon Jefferson 8 Linn County 13-05.50
8 Adain Daller 8 Marceline 13-05.00
9 Canaan Wright 8 Marceline 13-02.00PR
10 Barrett Stearns 7 Marceline 13-00.50PR
11 Dwight Brees 8 Northwestern 13-00.00PR
12 Gage Bell 8 Northwestern 12-09.00
13 Cayden Davis 8 Marceline 12-06.50PR
14 Cole Griffen 8 Marceline 12-03.00
15 Conner Quinn 7 Marceline 12-02.00PR
16 Aaron Geno 7 Brookfield 12-00.50PR
17 Reise Brundage 7 Putnam County 12-00.00PR
18 Riley Ayers 7 Putnam County 11-10.50PR
19 Konnor Hoerrmann 8 Linn County 10-09.00PR
20 River Timms 7 Brookfield 8-04.00
Kadan Donovan 8 Brookfield ND
Carter Simmons 7 Putnam County ND
Lucas Hendee 8 Putnam County ND
AJ Almond 7 Brookfield ND
Middle School Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Steven Ogle 8 Brookfield 35-08.00PR
2 Victor Davis 8 Brookfield 32-08.00PR
3 Crew Klingner 7 Putnam County 32-06.50PR
4 Trey Stockwell 8 Northwestern 32-00.50PR
5 Gambal Staddie 8 Brookfield 32-00.00PR
6 Tanner Sayre 8 Marceline 31-07.00PR
7 Trace Riediger 7 Putnam County 30-00.50PR
8 Hayden Harms 8 Northwestern 29-04.00PR
9 John Darling 8 Marceline 27-02.00PR
10 Garret Wood 7 Brookfield 27-00.50
11 Justin Stallo 7 Marceline 26-09.50PR
12 Colton Parn 7 Brookfield 24-06.00
13 Slade McCauslin 7 Marceline 23-06.50
14 Hank Parks 7 Brookfield 22-01.50PR
Middle School Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cassi Rodgers 8 Marceline 13.75h
2 Ella Daugherity 8 Brookfield 13.77hPR
3 Payton Weese 7 Marceline 14.16h
4 Addison Pope 8 Brookfield 14.39hPR
5 Megen Sharp 7 Linn County 14.64hPR
6 Karley Seaton 7 Putnam County 14.78hPR
7 Lucy Moseley 7 Marceline 15.01hPR
8 Taylor Fry 7 Northwestern 15.19hPR
9 Harley Gaudet 8 Linn County 15.22hPR
10 Alexis Edwards 7 Brookfield 15.64hPR
11 Anna Wallace 7 Brookfield 15.94hPR
12 Kylee Rye 7 Brookfield 16.20hPR
13 Chelsea Ostermann 7 Northwestern 17.72hPR
Adeline Dickerson 8 Putnam County NT
Cambree Rardon 7 Linn County NT
Middle School Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cassi Rodgers 8 Marceline 28.96hPR
2 Ava Thornburg 7 Marceline 29.78hPR
3 Tess Sheerman 8 Marceline 30.59hSR
4 Maddie Wilbeck 7 Brookfield 30.72hPR
5 Emilee Heaney 7 Brookfield 30.75hPR
6 Ashlyn Skinner 8 Marceline 31.43hPR
7 Karley Seaton 7 Putnam County 32.34hPR
8 Kalyn Hinkle 8 Putnam County 33.19hPR
9 Jami Trimble 7 Putnam County 33.31hPR
10 Cambree Rardon 7 Linn County 35.81hPR
11 Lydia Allen 7 Linn County 37.64hPR
12 Macie Brundage 7 Brookfield 37.97hPR
Kylee Rye 7 Brookfield NT
Middle School Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Diana Linscott 8 Brookfield 1:11.21h
2 Ireland Bloss 7 Marceline 1:11.28hPR
3 Kelsey Sexton 8 Putnam County 1:13.71hPR
4 Khloie Graff 8 Marceline 1:17.19hPR
5 Elexa Lutz 7 Putnam County 1:17.27hPR
6 Maisy Adams 8 Northwestern 1:27.19h
7 Jordan Gray 8 Linn County 1:33.89h
Middle School Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emmy Smithheisler 8 Marceline 2:46.10hSR
2 Torie Trentham 8 Brookfield 3:06.88h
3 Harley Gaudet 8 Linn County 3:11.82h
4 Kenzy Dorrell 8 Marceline 3:11.90h
5 Avery Gilworth 7 Putnam County 3:15.44hPR
6 Taryn Morris 8 Brookfield 3:16.10hPR
7 Madison Teeter 7 Marceline 3:25.27hPR
8 Katie Buswell 8 Linn County 3:25.52hPR
9 Addison Pope 8 Brookfield 3:30.09hPR
10 Gwen Sackery 8 Northwestern 3:37.37hPR
11 Jesslyn Knowles 8 Putnam County 3:42.00hPR
12 Jordan Gray 8 Linn County 3:43.89hSR
13 Cora Hartwig 7 Putnam County 3:43.98hPR
14 Erin Fry 8 Putnam County 3:56.71hPR
15 Caitlin Ratliff 8 Marceline 4:17.84hSR
Katelyn Eppy 7 Brookfield NT
Middle School Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caitlin Ratliff 8 Marceline 6:51.97h
2 Avery Gillman 7 Brookfield 6:58.88h
3 Maddie Dauber 8 Marceline 7:01.07h
4 Kenzy Dorrell 8 Marceline 7:05.38h
5 Avery Gilworth 7 Putnam County 7:31.89hPR
6 Erin Fry 8 Putnam County 7:36.68hPR
7 April Sherman 7 Brookfield 7:37.28h
8 Lydia Allen 7 Linn County 8:04.89h
Middle School Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emmy Smithheisler 8 Marceline 18.26h
2 Darcy Izard 8 Brookfield 18.50hPR
3 Kammy Dixon 8 Brookfield 19.33hPR
4 Amanda Jefferson 7 Linn County 20.14hPR
5 Silvia Brown 8 Putnam County 20.20hPR
5 Mikaela Rojas 7 Linn County 20.20hPR
7 Angel Carter 7 Northwestern 20.33hPR
8 Shaylee Venable 8 Putnam County 20.63hPR
9 Amy Stottlemyre 8 Putnam County 20.81hPR
10 Caitlin Ratliff 8 Marceline 21.31h
11 Taylor Fry 7 Northwestern 22.98hPR
12 Riley Williams 7 Brookfield 23.87hPR
13 Riley Rowe 7 Marceline 26.58h
14 Shaylin Hoover 7 Brookfield 32.27hPR
Middle School Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marceline 56.69h
Payton WeeseEmmy SmithheislerAva ThornburgCassi Rodgers
2 Brookfield 57.09h
Ella DaugherityDarcy IzardEmilee HeaneyMaddie Wilbeck
3 Putnam County 59.51h
Adeline DickersonKalyn HinkleAmy StottlemyreKarley Seaton
4 Linn County 1:00.25h
Morgan LivingstonAmanda JeffersonMikaela RojasMegen Sharp
5 Marceline 1:00.47h
Emma CatheyAislyn SchickHillary EdgarKhloie Graff
6 Northwestern 1:06.39h
Maisy AdamsGwen SackeryTaylor FryAngel Carter
Middle School Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Marceline 2:03.14h
2 Brookfield 2:03.40h
3 Linn County 2:08.39h
4 Putnam County 2:14.38h
5 Northwestern 2:17.64h
Middle School Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Putnam County 5:03.28h
Adeline DickersonAmy StottlemyreKelsey SextonMakayla Gilbert
2 Marceline 5:12.38h
Ireland BlossLucy MoseleyKhloie GraffMaddie Dauber
3 Brookfield 5:27.77h
Diana LinscottAlexis EdwardsAvery GillmanApril Sherman
4 Linn County 6:06.81h
Lydia AllenKatie BuswellJordan GrayCambree Rardon
Middle School Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ella Daugherity 8 Brookfield 32-08.50PR
2 Ashlyn Skinner 8 Marceline 29-11.00
3 Brailey Niemeier 7 Marceline 29-03.50
4 Raelen Brown 8 Brookfield 27-10.50
5 Martia Brosdahl 8 Linn County 26-09.50PR
6 Madilynn Lumsden 7 Brookfield 26-05.00PR
7 Addison Huber 8 Marceline 25-07.00PR
8 Ella Lowe 8 Marceline 25-02.00
9 Ryann Neal 7 Marceline 24-09.50
9 Hannah Paalhar 8 Marceline 24-09.50PR
11 Madison Almond 8 Brookfield 24-08.50
12 Emerald Jones 8 Linn County 24-06.50
13 Hillary Edgar 8 Marceline 24-00.00SR
14 Quince Ostermann 8 Northwestern 22-11.50
15 Riley Williams 7 Brookfield 22-07.00PR
16 Dylan Hamilton 7 Putnam County 22-01.50PR
17 Carli Robison 7 Putnam County 21-07.00PR
18 Morgan VanDusen 8 Brookfield 21-01.00
19 Abigail Parsons 8 Brookfield 21-00.00PR
20 Riley Rowe 7 Marceline 19-02.50
20 Charlice Lodder 8 Marceline 19-02.50PR
22 Moly Allen 7 Marceline 18-02.00PR
23 Kennedy Wheeler 7 Marceline 13-10.00
Shaylin Hoover 7 Brookfield ND
Middle School Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Martia Brosdahl 8 Linn County 72-10
2 Ryann Neal 7 Marceline 63-08PR
3 Madilynn Lumsden 7 Brookfield 60-11
4 Emerald Jones 8 Linn County 59-11
5 Addison Huber 8 Marceline 58-04
6 Mary Keune 7 Brookfield 56-09PR
7 Madison Almond 8 Brookfield 54-06PR
8 Hannah Paalhar 8 Marceline 51-11PR
9 Molly Sportsman 7 Marceline 45-11PR
10 Alex Moore 7 Brookfield 45-03
11 Quince Ostermann 8 Northwestern 44-03PR
12 Chloe Fay 7 Brookfield 43-06PR
13 Macie Brundage 7 Brookfield 41-07PR
14 Taylor Treat 8 Brookfield 40-03
15 Moly Allen 7 Marceline 38-10PR
16 Haylie Graham 7 Putnam County 37-10PR
17 Abigail Parsons 8 Brookfield 35-10
Lily Falconer 8 Brookfield ND
Morgan VanDusen 8 Brookfield ND
Dylan Hamilton 7 Putnam County ND
Middle School Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Morgan Livingston 8 Linn County 4-06.00PR
2 Tierstyn Curl 8 Brookfield 4-04.00
2 Aislyn Schick 7 Marceline 4-04.00
2 Maddie Dauber 8 Marceline 4-04.00PR
5 Emilee Heaney 7 Brookfield 4-02.00PR
6 Ava Thornburg 7 Marceline 4-00.00PR
6 Jesslyn Knowles 8 Putnam County 4-00.00PR
8 Haven Sands 7 Putnam County 3-06.00PR
Middle School Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Makayla Gilbert 8 Putnam County 7-00.00PR
2 Jesslyn Knowles 8 Putnam County 6-06.00PR
3 Kelsey Sexton 8 Putnam County 6-00.00PR
Molly Sportsman 7 Marceline NH
Lucy Moseley 7 Marceline NH
Anna Wallace 7 Brookfield NH
Chloe Fay 7 Brookfield NH
Middle School Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cassi Rodgers 8 Marceline 13-11.00SR
2 Kalyn Hinkle 8 Putnam County 13-01.00PR
3 Emmy Smithheisler 8 Marceline 12-09.00
4 Morgan Livingston 8 Linn County 12-03.00
5 Amanda Jefferson 7 Linn County 12-02.50PR
6 Angel Carter 7 Northwestern 12-01.00PR
7 Mikaela Rojas 7 Linn County 11-10.00PR
8 Kelsey Sexton 8 Putnam County 11-09.00PR
8 Torie Trentham 8 Brookfield 11-09.00
10 Emma Cathey 7 Marceline 11-04.00PR
11 Karley Seaton 7 Putnam County 11-03.50PR
12 Maddie Wilbeck 7 Brookfield 11-00.50PR
12 Delaney Burns 8 Marceline 11-00.50PR
14 Kammy Dixon 8 Brookfield 10-10.00
15 Alexis Edwards 7 Brookfield 10-00.50
16 Martia Brosdahl 8 Linn County 9-09.00SR
17 Carli Robison 7 Putnam County 9-03.50PR
18 Taryn Morris 8 Brookfield 8-11.00PR
Jami Trimble 7 Putnam County ND
Quince Ostermann 8 Northwestern ND
Madison Teeter 7 Marceline ND
Lily Falconer 8 Brookfield ND
Chelsea Ostermann 7 Northwestern ND
Alex Moore 7 Brookfield ND
Middle School Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adeline Dickerson 8 Putnam County 29-10.50PR
2 Morgan Livingston 8 Linn County 29-07.50PR
3 Kalyn Hinkle 8 Putnam County 29-03.50PR
4 Payton Weese 7 Marceline 28-06.50
5 Tess Sheerman 8 Marceline 28-02.00PR
6 Ashlyn Skinner 8 Marceline 27-05.50PR
7 Torie Trentham 8 Brookfield 26-06.50PR
8 Taryn Morris 8 Brookfield 23-02.00PR
9 Maisy Adams 8 Northwestern 23-00.00
10 Delaney Burns 8 Marceline 22-10.50PR
11 Madison Teeter 7 Marceline 22-00.00PR
Lily Falconer 8 Brookfield ND